Pipedrive در مقابل Salesmate: کدام بهتر است؟ [2023]

زمان مطالعه: 8 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی Pipedrive در مقابل Salesmate: کدام بهتر است؟ [2023]
همراه ما باشید

شما نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ممکن است مهم ترین منبع شما در هنگام رشد کسب و کار شما باشد. این به شما کمک می کند افراد غریبه را به سرنخ، سرنخ ها را به مشتریان و مشتریان را به مشتریانی تبدیل کنید که نظرات درخشانی از خود به جای می گذارند.

من زمانی را صرف آزمایش دو CRM مورد علاقه طرفداران کردم، Pipedrive و فروشنده، برای مشاهده نحوه انباشته شدن آنها، از قابلیت استفاده گرفته تا مدیریت خط لوله گرفته تا گردش کار و اتوماسیون. نکات مهم من از آزمایش Pipedrive در مقابل Salesmate را بخوانید.

Pipedrive در مقابل Salesmate در یک نگاه

Pipedrive و Salesmate هر دو CRMهای متمرکز بر فروش هستند. هر دو بصری قابل تنظیم را ارائه می دهند خطوط لوله فروش، مشتری و مدیریت رهبری ویژگی ها، ابزارهای همکاری تیمی، اتوماسیون وظایف، و خیلی بیشتر.

در اینجا قابل توجه ترین تفاوت بین این دو پلتفرم است:

  • Pipedrive برای کسب و کارهایی که به دنبال یک CRM کاربر پسند با بودجه برای ویژگی های افزودنی ممتاز هستند، بهتر است.

  • فروشنده برای کسب و کارهای کوچک با بودجه ای که خواهان یک CRM موثر و غنی هستند، بهتر است.

Pipedrive

فروشنده

مدیریت خط لوله

⭐⭐⭐⭐⭐ نمای خط لوله قابل انعطاف، کشیدن و رها کردن با تاریخچه سرب تلفیقی و سایر اطلاعات مهم. ارائه می دهد a پیش بینی چشم انداز

⭐⭐⭐⭐⭐ نمای خط لوله قابل انعطاف، کشیدن و رها کردن با تاریخچه سرب تلفیقی و سایر اطلاعات مهم. پرچم معاملات بیکار; می تواند “% احتمال برد” را تعیین کند

کاربر پسند بودن

⭐⭐⭐⭐⭐ رابط قابل هضم و کاربر پسند؛ ویدیوهای دمو صیقلی

⭐⭐⭐ رابط کاربری کمتر بصری و در عین حال نسبتا کاربرپسند. تعدادی UX صیقل نشده

گزارش نویسی

⭐⭐⭐⭐ فروش جامد و گزارش مشتری؛ گزارش های محدود مگر در مورد طرح سازمانی؛ داشبورد بسیار زیبا

⭐⭐⭐⭐ فروش جامد و گزارش مشتری؛ گزارش های نامحدود؛ داشبورد زیبایی کمتری که به 10 ویجت محدود شده است

اتوماسیون های گردش کار

⭐⭐⭐⭐ سازنده گردش کار با طرح پیشرفته و بالاتر موجود است

⭐⭐⭐⭐ گردش کار اولیه موجود با برنامه Starter و بالاتر. سفرهای اتوماسیون (سازنده گردش کار بصری) یک افزونه پولی است

ادغام ها

⭐⭐⭐⭐⭐ 400+ ادغام بومی؛ با Zapier ادغام می شود

⭐⭐⭐⭐ 40+ ادغام بومی؛ با Zapier ادغام می شود

قیمت

⭐⭐⭐ 14 روز آزمایشی رایگان؛ کمی گران تر از Salesmate; بسیاری از افزونه های پرهزینه موجود است

ضروری: 14.90 دلار

پیشرفته: 27.90 دلار

حرفه ای: 49.90 دلار

قدرت: 64.90 دلار

شرکت: 99 دلار

(همه قیمت ها برای هر کاربر در ماه، صورتحساب سالانه)

⭐⭐⭐⭐⭐ 15 روز آزمایشی رایگان؛ کمی ارزان تر از Pipedrive، با ویژگی های بیشتر

شروع: 12 دلار

رشد: 24 دلار

افزایش: 40 دلار

شرکت: سفارشی

(همه قیمت ها برای هر کاربر در ماه، صورتحساب سالانه)

هوش مصنوعی (AI)

⭐⭐⭐⭐ دستیار فروش هوش مصنوعی را ارائه می دهد

⭐ هیچ ویژگی قابل توجه هوش مصنوعی را ارائه نمی دهد

Pipedrive رابط کاربر پسندتری دارد

اجازه دهید با اذعان به این که کاربرپسندی یک معیار نسبتاً ذهنی است، مقدمه این را بیان کنم (اگرچه دلایل عینی وجود دارد که اکثر ما می توانیم با آنها موافق باشیم).

از نظر تجربه کلی کاربر، هر دو پلتفرم اطلاعات درون‌برنامه‌ای و پیام‌های پیشنهادی و همچنین پیوندهایی به ویدیوهای نمایشی هدایت‌شده را ارائه می‌دهند.

تصویری از ویژگی Automation Journeys Salesmate
راهنمای فروشندگانویژگی Automation Journeys

با این اوصاف، متوجه شدم که ویدیوهای Pipedrive به مراتب بیشتر در کنار هم قرار می گیرند و دنبال کردن آنها راحت تر است. در حالی که نسخه‌های نمایشی Salesmate مفید بودند، در مقایسه با ویدیوهای صیقلی Pipedrive، بیشتر شبیه راهنماهای آماتور بودند.

همچنین در Salesmate با موانع UX خسته کننده (هر چند جزئی) مواجه شدم. هنگام نام‌گذاری یک صندوق ورودی مشترک، پیام خطایی دریافت کردم که می‌گوید «لطفاً نام معتبری ارائه کنید»، بدون اینکه نشانی از چیستی «نام معتبر» باشد. به نظر می رسد، آپستروف ها ممنوع هستند، اما اگر برنامه به این موضوع اشاره می کرد که این مشکل است، از سردرگمی من جلوگیری می کرد.

Pipedrive به کاربرانی که پلتفرم را آزمایش می‌کنند داده‌های نمونه را ارائه می‌دهد – یک پیروزی بزرگ برای آن دسته از ما که قبل از بازی کردن با برخی داده‌ها در پلتفرم، در خرید تردید دارند. همچنین چندین نمای از پیش ساخته شده مفید را ارائه می دهد که از هماهنگی رنگ استفاده می کند تا خط لوله فروش شما را در یک نگاه آسان کند.

تصویری از نمای پیش‌بینی رنگی Pipedrive
Pipedriveنمای پیش‌بینی هماهنگ با رنگ

این پیش بینی نمای بالا همه معاملات در حال انجام و معاملات برجسته را نشان می دهد، و همچنین نحوه مشارکت آنها در درآمد ماهانه را نشان می دهد. یک نیز وجود دارد فهرست کنید نمای نمایش همه معاملات – برنده، باخته و در حال انجام – و الف خط لوله مشاهده (در اصل یک تابلوی Kanban)، که در آن می توانید مشتریان بالقوه را در مراحل خط لوله سفارشی خود بکشید و رها کنید.

Salesmate نیز ارائه می دهد فهرست کنید و هیئت مدیره دیدگاه – آنها فقط فاقد جذابیت بصری نظرات Pipedrive هستند. به علاوه، وجود ندارد پیش بینی نمایی که معاملات برنده شده را در کنار معاملات در حال انجام در نظر می گیرد – برای مشاهده این داده ها باید گزارشی ایجاد کنید.

اسکرین شات نمای خط لوله به سبک تابلوی Salesmate
فروشندهنمای خط لوله به سبک تخته

با این اوصاف، هر دو پلتفرم خطوط لوله فروش بصری را با کشیدن و رها کردن ارائه می‌دهند که به راحتی قابل پیمایش و سفارشی‌سازی است، و مدیریت سفر مشتری را بسیار ساده می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که کاربر پسند بودن و جذابیت زیبایی شناختی Pipedrive در آن می درخشد، گزارش دهی آن است. هنگام باز کردن برنامه بینش ها من تحت تاثیر داده‌های سرنخ، معامله، درآمد و فعالیت قرار گرفتم که توسط داشبورد کشیدن و رها کردن با کد رنگی و انعطاف‌پذیر قابل هضم شدند.

تصویری از داشبورد گزارش Pipedrive
Pipedriveداشبورد گزارش

به علاوه، پس از ایجاد یک گزارش جدید، می‌توانم آن را به سادگی در داشبورد بکشم و رها کنم و فرمت داده‌های آن را – نمودار دایره‌ای، ستون، جدول، کارت امتیازی و موارد دیگر – و همچنین ظاهر آن را مطابق میل خود سفارشی کنم.

من دریافتم که گزارش Salesmate از نظر بصری کمی کمتر قابل هضم و کاربرپسند است. برای یکی، گزارش ها و داشبوردها در بخش های جداگانه زندگی می کنند، که برای من چندان منطقی نبود. به‌جای کشیدن و رها کردن گزارش‌های خاص به داشبورد، به صفحه دیگری منتقل شدم که در آن باید فهرستی از معیارها (مطمئن، بسیار گسترده) را مرتب می‌کردم تا به داشبورد خود اضافه کنم. به علاوه، هر داشبورد Salesmate دارای محدودیت 10 ویجت است – محدودیتی که من در Pipedrive با آن مواجه نشدم.

تصویری از داشبورد گزارش Salesmate
فروشندهداشبورد گزارش

Salesmate پول بیشتری به شما می دهد

علی‌رغم کاستی‌های قابلیت استفاده، در یک بازی با ارزش برای پول، Salesmate دارای ضربات Pipedrive است. با برنامه Salesmate’s Starter (که حدود 3 دلار کمتر از طرح اساسی Pipedrive هزینه دارد)، ویژگی های زیادی را دریافت می کنید که Pipedrive آنها را به عنوان افزونه های گران قیمت در اختیار شما قرار می دهد.

گزارش ها و معاملات

ابتدا اجازه دهید در مورد “نامحدود” صحبت کنیم. گزارش‌های Pipedrive ممکن است زیبا باشند، اما بسیار محدود هستند. با برنامه Essential آن، شما فقط می توانید 15 مورد ایجاد کنید. تنها گزینه ای که گزارش های نامحدود ارائه می دهد، برنامه Enterprise برای هر کاربر در ماه 99 دلار است. از سوی دیگر، Salesmate هیچ محدودیتی برای تعداد گزارش‌هایی که می‌توانید ایجاد کنید، حتی در برنامه Starter ایجاد نمی‌کند.

به همین ترتیب، می‌توانید معاملات آزاد نامحدود در هر طرح Salesmate داشته باشید، در حالی که Pipedrive شما را با 3000 معامله در طرح Essential محدود می‌کند و فقط به صورت نامحدود با Enterprise ارائه می‌دهد.

اتوماسیون های گردش کار

Pipedrive همچنین اتوماسیون‌های گردش کار را فقط برای افرادی که دارای طرح پیشرفته و بالاتر هستند در دسترس قرار می‌دهد، در حالی که Salesmate این ویژگی را برای همه برنامه‌ها در دسترس قرار می‌دهد.

تصویری از سازنده گردش کار Salesmate
فروشندهسازنده گردش کار

مسلماً این ویژگی اتوماسیون تمیز نیست که Pipedrive با طرح پیشرفته خود در دسترس قرار می دهد، اما گزینه های محکمی برای خودکارسازی کمپین ها و مدیریت خط لوله ارائه می دهد. به طور خلاصه، کار را انجام می دهد.

اسکرین شات سازنده اتوماسیون Pipedrive
Pipedriveسازنده اتوماسیون

برای لذت بردن از یک سازنده گردش کار مشابه (و مسلماً بسیار لذت‌بخش‌تر)، معروف به Automation Journeys، در Salesmate، می‌توانید این افزونه را دریافت کنید که از 30 دلار شروع می‌شود و بسته به تعداد مخاطبین قیمت آن افزایش می‌یابد.

تصویری از سازنده گردش کار Automation Journeys Salesmate
فروشندهs Automation Journeys سازنده گردش کار

رابط کاربری پر جنب و جوش، منعطف است و حتی دارای حاشیه نویسی های سرگرم کننده ای است که می توانید به سازنده گردش کار خود اضافه کنید تا مقداری رنگ ( جناس مورد نظر) به سفر مشتری خود اضافه کنید.

صندوق ورودی تیم و پیامک

Salesmate همچنین برخی از ویژگی های ارزشمندی را ارائه می دهد که Pipedrive به طور کلی فاقد آنهاست. با شروع 24 دلار برای هر کاربر در ماه، می توانید یک را فعال کنید صندوق ورودی تیم با قابلیت مشاهده مشترک در پیام ها و تکالیف خودکار به اعضای تیم مناسب، امکان همکاری داخلی در معاملات و پروژه های دیگر.

اسکرین شات صفحه پیکربندی صندوق ورودی تیم Salesmate
فروشندهصفحه پیکربندی صندوق ورودی تیم

همچنین پیام‌های متنی داخلی را برای تمام برنامه‌های خود ارائه می‌دهد و راهی آسان برای مشتریان و ارتباط با نمایندگان ارائه می‌دهد.

به طور کلی، بخش خوبی از ویژگی‌هایی که Salesmate با قیمت مناسب در دسترس قرار می‌دهد، Pipedrive باعث می‌شود که پول زیادی برای آن بپردازید.

Pipedrive یک دستیار هوش مصنوعی مفید دارد

آیا واقعاً به اواسط دهه 2020 نزدیک می‌شویم اگر در مورد نحوه عملکرد این پلتفرم‌ها در مورد هوش مصنوعی صحبت نکنیم؟ واقعیت ساده اینجاست: Pipedrive یک دستیار هوش مصنوعی ارائه می دهد، و Salesmate این کار را نمی کند.

اسکرین شات از دستیار فروش Pipedrive
Pipedriveدستیار فروش

من اطلاعات تاریخی کافی در پلتفرم Pipedrive برای آزمایش جامع آن نداشتم. اما اصل ماجرا اینجاست: داده‌های عملکرد گذشته را می‌گیرد و آن‌ها را به بینش تبدیل می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد زمانی که زمان دسترسی به سرنخ‌ها و انجام اقدامات دیگر برای بهبود موفقیت و سودآوری است. همچنین معیارهای عملکرد دوره به دوره را برای نشان دادن پیشرفت شما ارسال می کند.

ممکن است Salesmate در آینده نزدیک یک ویژگی هوش مصنوعی اضافه کند؟ بیش از حد محتمل است – در نهایت، همه در حال پریدن از هوش مصنوعی هستند. اما در حال حاضر، کارهایی برای انجام دادن دارد.

هر دو برنامه دارای یکپارچگی عمیق هستند، از جمله با Zapier

Pipedrive و فروشنده هر دو دارای ادغام های بومی زیادی هستند و می توانید از طریق Zapier آنها را با هزاران برنامه مرتبط کنید. در اینجا چند مثال برای شروع شما آورده شده است.

Pipedrive در مقابل Salesmate: کدام یک برای شما بهتر است؟

هنگام تصمیم گیری بین Pipedrive و Salesmate باید به دو سوال بزرگ پاسخ دهید:

اگر پاسخ شما به هر دو این سوال است زیاد، به سراغ Pipedrive بروید. اگر این است زیاد نیست، از Salesmate بسیار خوشحال خواهید شد. همچنین حتماً افزونه‌های پولی زیاد هر دو پلتفرم را بررسی کنید تا ببینید آیا چیزی را که شما نیاز دارید ارائه می‌دهند یا خیر.

به طور کلی، هر دو برنامه گزینه های بسیار محکمی هستند که خط لوله و مدیریت مشتری را ترکیب می کنند و در عین حال برخی از ویژگی های گردش کار و گزارش قابل اعتماد را ارائه می دهند. تصمیم بیشتر به ترجیحات شخصی و مقرون به صرفه بودن بستگی دارد.

مطالب مرتبط:

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/OMMSFt
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *