Microsoft 365 Copilot چیست؟ هوش مصنوعی به ورد، اکسل و غیره می آید

زمان مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک به نقل از Android Authority اتوریتی

microsoft 365 copilot hero

مایکروسافت به لطف سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری خود در OpenAI خالق ChatGPT و انبوهی از نسخه های جدید مانند Bing Chat، در ماه های اخیر بر چرخه اخبار فناوری تسلط داشته است. غول ردموند نیز در همین جا متوقف نمی شود زیرا اکنون آماده است تا دستیار جدیدی با را در مجموعه اداری خود عرضه کند. این ویژگی که Microsoft 365 Copilot نام دارد، وظایفی مانند نوشتن ایمیل، خلاصه کردن جلسات و حتی ساخت پاورپوینت های زیبا را خودکار می کند. همه اینها ممکن است بیش از حد خوب به نظر برسند که واقعیت داشته باشند، اما دموهای اولیه مایکروسافت امیدوارکننده به نظر می رسند.

بنابراین در این مقاله، اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به Microsoft 365 Copilot، کارهایی که می‌تواند انجام دهد و چگونه می‌توانید از آن استفاده کنید، بیاندازیم.

Microsoft 365 Copilot چیست؟

Microsoft 365 Copilot یک ویژگی جدید هوش مصنوعی است که به وظایف کاری مانند نوشتن اسناد، ویرایش صفحات گسترده و خلاصه کردن جلسات کمک می کند. آن را در برنامه های مختلف مایکروسافت 365 از جمله Word، Excel، PowerPoint و OneNote خواهید یافت.

برای زمینه، در اینجا خلاصه ای سریع از قابلیت های Microsoft 365 Copilot آورده شده است:

  • Copilot می تواند کل اسناد را بر اساس یک دستور کوتاه بنویسد. به عنوان مثال، می‌توانید بگویید «برای نقش یک توسعه‌دهنده ارشد نرم‌افزار پیش‌نویس نامه‌ای تهیه کنید».
  • در پاورپوینت، Copilot می تواند به کاهش مقدار متن در اسلایدها، اضافه کردن تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی و کاهش ارائه طولانی به تعداد انگشت شماری از اسلایدها کمک کند.
    وقتی با حجم زیادی از داده ها در اکسل سر و کار دارید، می توانید از Copilot بخواهید که به سرعت آن ها را تجزیه و تحلیل کند و تصویری قابل هضم ایجاد کند.
  • اگر محل کار شما از تیم‌های مایکروسافت استفاده می‌کند، می‌توانید از Copilot بخواهید که یک جلسه را خلاصه کند، چت‌های خوانده‌نشده را پیگیری کند و حتی درباره اعضای تیم بپرسد.
  • در برنامه ایمیل Outlook مایکروسافت، می‌توانید به Copilot تکیه کنید تا نوشته‌های خود را حرفه‌ای، دوستانه یا با لحنی خاص انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از هوش مصنوعی بخواهید که پیش‌نویسی بنویسد و تمام کارهای سخت را حذف کند.
  • برای یادداشت‌برداران دیجیتال، مایکروسافت Copilot را در OneNote و Loop ادغام کرده است. می توانید این ادغام را به عنوان یک دستیار مجازی در نظر بگیرید که می توانید از آن بخواهید تا یادداشت های خود را سریع مرتب کند، جستجو و خلاصه کند.
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  موسسه مستقل آدا لاولیس از دولت بریتانیا می‌خواهد تا پیشنهادات مربوط به مقررات هوش مصنوعی را تأیید کند

علاوه بر این نمونه‌های مجزا، مایکروسافت Copilot را نیز توسعه داده است تا به طور یکپارچه در کل مجموعه برنامه کار کند. برای مثال، می‌توانید یک سند Word جدید ایجاد کنید و از Copilot بخواهید تا گزارشی را بر اساس یک فایل اکسل دیگر پیش‌نویس کند. به همین ترتیب، می‌توانید از Copilot بخواهید که یادداشت‌هایی را از تیم‌های مایکروسافت به OneNote بیاورد و متن را قبل از افزودن آن به یادداشت خلاصه کند.

Microsoft 365 Copilot در مقابل Google Duet AI for Workspace: تفاوت چیست؟

Google IO 2023 duet ai برای فضای کاری

اگر مفهوم Microsoft 365 Copilot آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که گوگل در حال حاضر یک ویژگی رقیب به نام Duet AI for Workspace دارد. با این حال، به اندازه نمونه‌هایی که تاکنون از مایکروسافت دیده‌ایم، کاملاً مشخص نیست. ممکن است اوضاع در آینده بهبود یابد، اما همانطور که هست، در اینجا یک مقایسه سریع بین ویژگی‌های بهره‌وری گوگل و مایکروسافت با هوش مصنوعی وجود دارد:

Microsoft 365 Copilot Google Duet AI for Workspace

برنامه های پشتیبانی شده

Microsoft 365 Copilot

کل مجموعه آفیس مایکروسافت 365 به همراه تیم های مایکروسافت

Google Duet AI for Workspace

Gmail، Docs، Sheets، Slides و Google Meet

قابلیت همکاری

Microsoft 365 Copilot

می تواند به فایل ها در سایر برنامه های مایکروسافت ارجاع دهد

Google Duet AI for Workspace

در حال حاضر محدود است؛ هوش مصنوعی Duet نمی تواند محتویات سند یا فایل دیگری را ببیند

تولید تصویر

Microsoft 365 Copilot

بله، از طریق مولد تصویر Dall-E 2 OpenAI

Google Duet AI for Workspace

بله، از طریق Adobe Firefly فرض شده است

مدل زبان

Microsoft 365 Copilot

OpenAI GPT-4

Google Duet AI for Workspace

Google Palm 2

در دسترس بودن فعلی

Microsoft 365 Copilot

تست بسته و خصوصی برای مشتریان پولی

Google Duet AI for Workspace

از طریق لیست انتظار به صورت رایگان در دسترس عموم مردم است

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  اکنون می توانید از جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی بینگ در اندروید و آی او اس استفاده کنید

تاریخ انتشار و قیمت Microsoft 365 Copilot

microsoft 365 copilot onenote

Copilot در OneNote

در حالی که Microsoft 365 Copilot روی کاغذ بسیار امیدوارکننده به نظر می رسد، این شرکت هنوز دسترسی به آن را باز نکرده است. اولین بار این ویژگی را در مارس 2023 اعلام کرد، اما در آن زمان به تاریخ انتشار مشخصی متعهد نشد. چند ماه بعد، مایکروسافت به تازگی این ویژگی را برای گروه بسته ای از آزمایش کنندگان قابل اعتماد عرضه کرده است. ما شاهد بودیم که گوگل در روزهای ابتدایی ویژگی هوش مصنوعی مولد خود نیز استراتژی مشابهی را اتخاذ کرد.

تاکنون، این شرکت برنامه دسترسی اولیه مایکروسافت 365 Copilot را معرفی کرده است. با این حال، بر خلاف فهرست انتظار Bing Chat یا چت ربات Bard گوگل که به آرامی منتشر شد، مایکروسافت به هیچ‌کس از عموم مردم اجازه نمی‌دهد تا برای دسترسی به Copilot ثبت نام کنند. در عوض، این یک برنامه فقط دعوتنامه برای یک گروه انحصاری از 600 مشتری است. درست است – من و شما نمی توانیم به سادگی برای استفاده رایگان از Microsoft 365 Copilot ثبت نام کنیم.

مشخص نیست که آیا Microsoft 365 Copilot برای استفاده رایگان خواهد بود یا خیر.

در حال حاضر، مشخص نیست که آیا Microsoft 365 Copilot هرگز برای استفاده رایگان خواهد شد یا خیر. اما بر اساس فشار تهاجمی هوش مصنوعی این شرکت با چت بات و Bing Image Creator، ممکن است این اتفاق بیفتد. مایکروسافت همچنین با رقابتی از جانب گوگل روبرو است، جایی که هر کسی می‌تواند آزادانه به فهرست انتظار برای دسترسی به هوش مصنوعی در جستجوی Google، Gmail و Docs بپیوندد.

با این حال، از طرف دیگر، ویژگی‌های هوش مصنوعی مایکروسافت برای کارکردن هزینه زیادی دارد. مدل‌های زبان بزرگ، به‌ویژه مدل‌های پیشرفته مانند GPT-4، منابع محاسباتی زیادی مصرف می‌کنند. بنابراین از این منظر، به راحتی می توان فهمید که چرا ممکن است برای استفاده از Copilot به اشتراک Microsoft 365 نیاز داشته باشید.

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *