5 رسوایی که خانواده سلطنتی بریتانیا آرزو می کنند ما فراموش کنیم

 

مصاحبه مارتین بشیر با پرنسس دایانا

شاهزاده چارلز و پرنسس دایانا در سال 1992 از هم جدا شدند، اما سالها طول کشید تا طلاق رسمی شود. در این فاصله، نویسندگان و زندگی نامه نویسان بریتانیایی لباس های کثیف این زوج را در کتاب ها و مقالات کامل پخش کردند.

سرانجام، دایانا تصمیم گرفت که زمان آن رسیده است که رکورد را ثابت کند. بنابراین، او با یک مصاحبه بی‌بی‌سی با روزنامه‌نگار مارتین بشیر موافقت کرد. شبکه تلویزیونی بریتانیا گفت که 23 میلیون نفر در 20 نوامبر 1995 کوک کردند تا شاهزاده خانم دلشکسته خود را با شرایط خودش بشنوند.

دایانا خودداری نکرد. او خانواده سلطنتی را متهم کرد که در دوران افسردگی پس از زایمان به او پشت کرده و او را “بی ثبات” می دانند. او آشکارا بحث کرد که چگونه احساس کم ارزشی او منجر به مبارزه با اختلالات خوردن و آسیب رساندن به خود شده است. او آن را “نشانه ای از آنچه در ازدواج من می گذشت” نامید.

در یک لحظه فراموش نشدنی در مصاحبه، دایانا به خیانت خود اعتراف کرد، اما همچنین چارلز را در مورد رابطه دلخراش با کامیلا صدا زد. دیانا گفت: “ما سه نفر در این ازدواج بودیم، بنابراین کمی شلوغ بود.”

دایانا حتی آمادگی چارلز برای پادشاهی را زیر سوال برد و گفت که فکر می کند او شغل برتر را “خفه کننده” می داند.

این مصاحبه موجی از شوک در بریتانیا ایجاد کرد و خانواده سلطنتی را واقعاً عصبانی کرد. ملکه الیزابت نامه های جداگانه ای به چارلز و دایانا نوشت و از آنها خواست طلاق خود را نهایی کنند.

(در یک رسوایی مرتبط، تحقیقاتی در سال 2021 شواهدی را نشان داد که مارتین بشیر، روزنامه‌نگار، اسناد جعلی تهیه کرده است تا دایانا را متقاعد کند در مصاحبه شرکت کند و بی‌بی‌سی بابت “شکست‌های آشکار” خود عذرخواهی کرد. با این حال، دوستان گفتند که دایانا از انجام مصاحبه پشیمان نیست. .)

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *