میلیون ها ایمیل نظامی ایالات متحده برای بیش از یک دهه به مالی ارسال می شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی میلیون ها ایمیل نظامی ایالات متحده برای بیش از یک دهه به مالی ارسال می شد
همراه ما باشید

در عصر و عصر ارتباطات دیجیتال، رمزگذاری نقش کلیدی در محافظت از ایمیل های نظامی در برابر افتادن به دست هکرها یا دشمنان خارجی دارد. با این حال، در یک نمایش چشمگیر نظارت، میلیون‌ها ایمیل در نظر گرفته شده برای کارمندان پنتاگون در ده سال گذشته به حساب‌های ایمیل در مالی هدایت می‌شوند، همه اینها به دلیل یک اشتباه تایپی ساده است که در آن کاربران به اشتباه «.ML»، شناسه کشور مالی را وارد کرده‌اند. دامنه صحیح “.MIL” مرتبط با ارتش ایالات متحده.

طبق گزارشی از فایننشال تایمز، Johannes “Joost” Zuurbier، کارآفرین هلندی، که شرکت او دامنه “.ML” را مدیریت می کند، اولین بار حدود ده سال پیش این موضوع را کشف و گزارش کرد. با این حال، هنگامی که دولت ایالات متحده گزارش های او را نادیده گرفت، او سیستمی را برای ضبط این ایمیل های اشتباه راه اندازی کرد.

ارتش آمریکا ایمیل هایی به مالی ارسال کرد

در حالی که سیستم دریافت ایمیل‌ها برای مدتی کار می‌کرد، زوربیر می‌گوید که تعداد زیادی از ایمیل‌ها خیره‌کننده بود زیرا او تنها در ماه ژانویه بیش از 117000 ایمیل را رهگیری کرد. علاوه بر این، این ایمیل‌ها حاوی اطلاعات حساس مربوط به ارتش ایالات متحده، از جمله سوابق پزشکی، اسناد هویتی، لیست پرسنل نظامی، عکس‌های پایگاه‌های نظامی، گزارش‌های بازرسی نیروی دریایی، فهرست خدمه کشتی و سوابق مالیاتی بودند. علاوه بر این، این گزارش همچنین به نمونه ای از ایمیل اشاره می کند که حاوی برنامه سفر ژنرال جیمز مک کانویل، از جمله شماره اتاق هتل وی، در طول سفر وی به اندونزی بود.

علاوه بر این، با نزدیک شدن به پایان قرارداد Zuurbier با مالی، ایمیل های رهگیری شده به زودی در دسترس مقامات مالی و ارتش قرار خواهند گرفت. این تحول، به ویژه با توجه به حضور اخیر روسیه در مالی از طریق گروه واگنر، یک سازمان شبه نظامی تحت حمایت دولت، نگرانی های قابل توجهی را ایجاد می کند.

واکنش دولت آمریکا

در حالی که وزارت دفاع حساب‌های ایمیل خود را از برقراری ارتباط با آدرس‌های ایمیل “.ML” مسدود کرده است، این واقعیت که پرسنل نظامی بیش از یک دهه است که ایمیل‌هایی را به آدرس‌های اشتباه ارسال می‌کنند، نگرانی‌های جدی را ایجاد می‌کند.

در پاسخ به این گزارش، تیم گورمن، سخنگوی دفتر وزیر دفاع گفت: «وزارت دفاع از این موضوع آگاه است و همه افشای غیرمجاز اطلاعات کنترل‌شده امنیت ملی یا اطلاعات غیرمحرمانه کنترل‌شده را جدی می‌گیرد. .

علیرغم این اقدامات، گورمن اذعان کرد که این رویکرد مانع از این نمی‌شود که دیگر سازمان‌های دولتی یا افرادی که با دولت ایالات متحده کار می‌کنند به اشتباه ایمیل‌هایی را به آدرس‌های مالی ارسال کنند.

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/sLyIEn
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *