آیا می خواهید چت ربات هوش مصنوعی خود را بسازید؟ به HuggingChat منبع باز سلام کنید

زمان مطالعه: 6 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک آیا می خواهید چت ربات خود را بسازید؟ به HuggingChat منبع باز سلام کنید
که در این بخش به محتوای این خبر با شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت

لوگوی در آغوش گرفتن صورت در تلفن

عکس از Jakub Porzycki/NurPhoto از طریق گتی ایماژ

در این مقاله، ما قصد داریم نگاهی گذرا به چت ربات هوش مصنوعی به سبک ChatGPT از شرکتی به نام Hugging Face داشته باشیم. من تا زمانی که نام آن را رد نکردم نتوانستم به طور جدی به محصول نگاه کنم، بنابراین از ربات چت آن HuggingChat پرسیدم: “چرا شرکت شما به نام Hugging Face است؟”

همچنین: این سیستم هوش مصنوعی جدید می تواند حدود نیمی از زمان ذهن ها را با دقت بخواند

این چیزی است که هوش مصنوعی به من گفت:

نام «صورت در آغوش گرفته» از هدف ما برای ساخت مدل‌های هوش مصنوعی می‌آید که می‌توانند به طور معناداری و مثبت با انسان‌ها در سطح شخصی تعامل داشته باشند، شبیه به نحوه بغل کردن کسی که برایش مهم است.

همانطور که از رابط HuggingChat می بینید، این شرکت قطعاً به دنبال آن فضای ChatGPT است:

cleanshot-2023-07-08-at-14-24-592x

اسکرین شات توسط David Gewirtz/مجله هشت پیک

اما تفاوت های بزرگی وجود دارد که قابل توجه ترین آنها منبع باز بودن آن است. اینجا در Github است.

در حالی که HuggingChat بیشتر برای توسعه دهندگان و متخصصان هوش مصنوعی جذاب است، هر کسی می تواند با این ابزار به صورت آنلاین بازی کند. یک چیزی که باید به آن توجه کنم: تقریباً تمام بحث ها در مورد رابط HuggingChat آنلاین می گوید که هیچ اطلاعاتی را جمع آوری نمی کند و نیازی به ورود به سیستم ندارد. ممکن است برای اولین نسخه اینطور باشد، اما دیگر اینطور نیست:

cleanshot-2023-07-08-at-11-34-222x

اسکرین شات توسط David Gewirtz/مجله هشت پیک

با استفاده از نسخه وب HuggingChat

من مجبور شدم یک حساب کاربری با Hugging Face ایجاد کنم تا به رابط کاربری دسترسی پیدا کنم. و از آنجایی که من ارسال داده‌های چت را برای توسعه‌دهندگان برای بررسی و بررسی غیرفعال نکردم، اکنون می‌خواهم از آن توسعه‌دهندگان به خاطر توهین‌ها عذرخواهی کنم. فقط میخواستم ببینم چیکار میکنه چی!؟ من کنجکاو بودم.

یک توضیح بیشتر لازم است. در سراسر این مقاله، وقتی در مورد نسخه وب HuggingChat صحبت می کنم، به نسخه ای اشاره می کنم که Hugging Face در hf.co/chat ارائه می دهد. احتمالاً صدها نسخه مبتنی بر وب دیگر HuggingChat توسط صدها توسعه‌دهنده دیگر وجود دارد. این ماهیت منبع باز است. اما برای چند لحظه آینده، ما در مورد نسخه کارخانه کارخانه صحبت می کنیم – نسخه ای که Hugging Face برای نشان دادن فناوری در دسترس قرار می دهد.

همچنین: نحوه استفاده از ChatGPT برای نوشتن کد

نسخه وب HuggingChat از یک مدل زبان بزرگ (LLM) به نام OpenAssistant استفاده می کند که در Github نیز موجود است. همانطور که مشخص است، یک دسته کامل از LLM ها در Github در دسترس هستند – و بله، ما نیز تا مدتی دیگر به این فکر باز خواهیم گشت.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  این ترند ویروسی هوش مصنوعی TikTok می تواند یک هد شات رایگان برای شما به ارمغان بیاورد. در اینجا چگونه است

مانند ChatGPT و امثال آن، شما سوالات HuggingChat را می‌پرسید و پاسخ می‌دهد. برخلاف ChatGPT، یک دکمه کوچک درست بالای فیلد پرس و جو وجود دارد که می گوید “جستجوی وب”، به این معنی که HuggingChat می تواند برای انجام تحقیقات خود به وب زنده دسترسی پیدا کند. به عنوان مثال، با خاموش بودن «جستجوی وب»، وقتی از آن پرسیدم «چرا تیتان غرق‌شده غرق شد؟» جواب را پس گرفتم:

من عذرخواهی می کنم، اما بدون زمینه اضافی، برای من دشوار است که تعیین کنم به کدام یک از تیتان زیردریایی اشاره می کنید.

اما وقتی «جستجوی وب» را روشن کردم و همان سؤال را پرسیدم، برگشتم:

بدون اطلاعات بیشتر، برای من سخت است که به طور قطعی بگویم چرا ظاهراً در جریان عملیات مربوط به تلاش برای بازیابی لاشه کشتی تایتانیک RMS در سواحل شرقی آمریکای شمالی (42 درجه شمالی 49 درجه غربی / #TitanRover1) منفجر و زیر آب فرو رفت.

از آنجایی که هنگام نوشتن این مقاله، غرق شدن زیردریایی یک داستان نسبتاً جدید است، نشان می دهد که LLM از پیش ساخته شده هیچ داده ای در مورد این خبر بزرگ ندارد. با این حال، با انتخاب قرار دادن داده های جستجوی وب، می توانید نتایج چت بات را مطلع کنید.

به طور کلی، احتمالاً از HuggingChat به جای ChatGPT یا Bard یا Bing استفاده نمی کنید. پاسخ ها آنقدرها هم کامل نیستند. آنها گاهی در وسط جمله به پایان می رسند و «ادامه» آنها را به مسیر اصلی باز نمی گرداند. اکثر پاسخ ها قالب بندی نشده اند و به عنوان یک پاراگراف بزرگ ارائه می شوند. پاسخگویی در مقایسه با ChatGPT نسبتاً کند است. گاهی اوقات، پاسخ ها چندان ربطی به سوال ندارند.

همچنین: چگونه (و چرا) در ChatGPT Plus مشترک شوید

اگر بخواهیم منصف باشیم، نسخه وب HuggingChat یک نسخه اولیه است و بیشتر به عنوان یک نسخه نمایشی ویژگی برای خود نرم افزار در نظر گرفته شده است. بنابراین، احتمالاً از آن برای تقلب در تکالیف خود استفاده نمی کنید. در عوض، شما به احتمال زیاد از آن برای سرهم بندی پروژه های هوش مصنوعی خود استفاده می کنید.

و این همان چیزی است که در ادامه به آن می پردازیم.

ساخت ربات چت خود

اگر فوق‌العاده هستید، می‌توانید ربات چت خود را با استفاده از HuggingChat و چند ابزار دیگر بسازید. برای روشن بودن، HuggingChat خود به سادگی بخش رابط کاربری یک ربات چت کلی است. این شامل AI یا داده نیست. فقط سوال را وارد GPT می کند و پاسخ ها را نمایش می دهد.

شما همچنین به یک مدل زبان نیاز دارید. همانطور که بحث کردیم، OpenAssistant یکی از این مدل‌های زبانی است که می‌تواند بر روی مجموعه‌های مختلف داده آموزش داده شود.

اینجاست که HuggingChat به ویژه برای علاقه‌مندان به هوش مصنوعی جالب است. شما می توانید از انواع LLM های منبع باز استفاده کنید که بر روی انواع مجموعه داده های منبع باز آموزش دیده اند تا ربات چت خود را تقویت کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  هوش مصنوعی و چهره های عمومی تجارت رمزارز را به ارتفاعات جدید سوق می دهند

همچنین: با توسعه دهنده پس از هوش مصنوعی آشنا شوید: خلاق تر، بیشتر متمرکز بر تجارت

اگر به صورت افراطی در نظر گرفته شود، یکی از کاربردهای احتمالی این فناوری می تواند ساخت یک ربات چت برای استفاده در داخل یک شرکت باشد، که بر روی داده های اختصاصی شرکت آموزش دیده است، که همه آنها در فایروال سازمانی میزبانی می شوند – هرگز در اینترنت در دسترس نیستند.

در واقع، با ترکیب HuggingChat، یک سرور استنتاج، و یک LLM، می‌توانید چت بات خود را بر روی سخت‌افزار خود و کاملاً جدا از اینترنت اجرا کنید.

این ویدیوی YouTube یک آموزش اساسی در مورد نحوه انجام این کار در یک ظرف ارائه می دهد. در واقع، این ویدئو همچنین نشان می‌دهد که چگونه می‌توان بخش استنتاج کار را از بخش رابط کاربری کار جدا کرد و بخشی را به صورت محلی و بخشی را در فضای ابری میزبانی کرد. اساساً، هنگامی که اطلاعات منبع را برای بازی کردن در اختیار دارید، می توانید تقریباً هر آنچه را که تخیل خود به آن فکر می کند بسازید – و وسایل شما می توانند کار کنند.

بله، به یک سرور قوی با برخی اسب بخار GPU جدی نیاز دارد. اما این هزینه کمی برای چت بات خود شماست.

همچنین: آیا این مخرب ترین چت ربات هوش مصنوعی تاکنون است؟ من HuggingChat را امتحان کردم و عجیب بود

به طور جدی، هر چند، این توسعه یک چیز بزرگ است. ChatGPT یک ابزار قدرتمند است که بر اساس داده‌هایی که می‌داند آموزش دیده است، الگوریتم‌هایی را اجرا می‌کند و بر اساس اطلاعات منبع چه کسی می‌داند، پاسخ‌هایی تولید می‌کند.

اگر چیزی را می‌خواهید که کنترل آن را داشته باشید، می‌توانید از HuggingChat برای ساخت یک ربات چت استفاده کنید که در آن همه جنبه‌های عملکرد آن را ببینید. شما می توانید انتخاب کنید که آن چت بات را به صورت آنلاین در اختیار سایر کاربران قرار دهید و شفافیت را برای همه کاربران فراهم کنید. یا می توانید یک واحد قفل شده و با هدف خاص بسازید که در پشت دیوار آتش پنهان است و فقط برای کارمندان خود قابل دسترسی است.

با HuggingChat، انتخاب با شماست — و این خیلی خوب است.

بنابراین، آیا انتظار دارید چت بات خود را بسازید؟ اگر می توانستید، آن را بر روی هر داده خاصی آموزش می دهید؟ از آنجایی که اکنون آزادی ایجاد ربات چت در تصویر خود را دارید، با این قدرت چه می‌کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.


می توانید به روز رسانی های روزانه پروژه من را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. حتماً در خبرنامه به‌روزرسانی هفتگی من در Substack مشترک شوید و من را در توییتر دنبال کنید @DavidGewirtz، در فیس بوک در Facebook.com/DavidGewirtz، در اینستاگرام در Instagram.com/DavidGewirtz و در YouTube در YouTube.com/DavidGewirtzTV.امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

3/5 - (3 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/bYd
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *