macOS Sonoma Public Beta پخش می شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

همراه با آی او اس 17 Public Beta و watchOS 17 Public Beta امروز، اپل نسخه بتای عمومی را برای macOS Sonoma نیز منتشر کرده است. این به غیر توسعه دهندگان این امکان را می دهد که جدیدترین نسخه macOS را در مک خود امتحان کنند.

وب‌سایت بتای عمومی هنوز پشتیبان‌گیری نشده است، جایی که می‌توانید برای نسخه بتا عمومی در این دستگاه‌ها ثبت‌نام کنید. اما این باید خیلی زود تغییر کند (ما در حال صحبت در چند دقیقه هستیم). پس از انجام این کار، برای به روز رسانی باید یک به روز رسانی در دستگاه خود مشاهده کنید.

شایان ذکر است که این هنوز نسخه بتا است، بنابراین توصیه نمی شود که آن را روی رایانه کاری خود نصب کنید. اگر یک کامپیوتر یدکی دارید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد.

چه چیز جدیدی در macOS Sonoma وجود دارد؟

بنابراین چه چیز جدیدی در macOS Sonoma وجود دارد؟ خوب، مانند آی او اس 17، ویجت های تعاملی را به دسکتاپ شما می آورد. انجام کارهایی مانند کنترل محصولات خانه هوشمند از لپ تاپ یا دسکتاپ بسیار آسان تر می شود. و با Continuity، می توانید از ویجت های آیفون خود در دسکتاپ مک خود استفاده کنید. که خیلی مرتبه

اپل همچنین محافظ صفحه نمایش به روز شده ای را برای macOS Sonoma معرفی کرده است. آنها شبیه محافظ های صفحه نمایش در Apple TV هستند، جایی که محافظ صفحه نمایش متحرک و با وضوح بالا در مکان های مختلف هستند. آنها بسیار جالب به نظر می رسند، اما واقعاً نحوه استفاده از Mac خود را تغییر نمی دهند.

سافاری، البته، امسال یک بار دیگر به‌روزرسانی بزرگی دریافت می‌کند. اکنون از برنامه های وب پشتیبانی می کند که می توانید آنها را به عنوان موارد دلخواه به داک خود اضافه کنید. پرش دوباره به وب سایت های مورد علاقه خود را آسان تر از همیشه می کند. iCloud Keychain اکنون از اشتراک گذاری گذرواژه ها با دیگران پشتیبانی می کند و پنجره های مرور خصوصی اکنون در صورت عدم استفاده قفل می شوند. و با صورت شما قابل باز شدن است.

macOS Sonoma در نسخه بتا 3 قرار دارد، اما به احتمال زیاد یک ماه دیرتر از آی او اس 17 و watchOS 10 منتشر می شود، زیرا مک ها معمولاً در ماه اکتبر عرضه می شوند. در حالی که آیفون ها و ساعت های جدید در ماه سپتامبر معرفی می شوند.

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *