Google Photos عملکرد جستجوی جدیدی را آزمایش می کند تا به شما امکان می دهد افراد را از روی چهره آنها پیدا کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

نشان‌واره جستجوی Google Photos بسته می‌شود

 

  • آیا تا به حال متوجه شده اید که در گوگل دکمه Google Lens در نمایشگر تصویر در Google Photos با یک دکمه جستجوی جدید جایگزین شده است ؟
  • هنگامی که به تصاویری که حاوی چهره هستند نگاه میکنید ، دکمه جستجو چهره را شناسایی می کند تا عکس های دیگری را با آن چهره پیدا کند.
  • به نظر می رسد دکمه جدید فقط ویژگی های لنز گوگل را افزایش می دهد.

در بررسی هایی که تیم مجله هشت پیک انجام داد به نظر می رسد برنامه Google Photos در حال آزمایش یک عملکرد جستجوی مفید جدید است. این عملکرد برای برخی افراد جایگزین دکمه Google Lens در برنامه شده است.

هنگام تماشای عکس‌ها در نمایشگر تصویر در Google Photos، ممکن است نماد لنز Google را در میان گزینه‌های اشتراک‌گذاری، ویرایش و حذف در پایین صفحه مشاهده کرده باشید. ضربه زدن روی آن به شما امکان می دهد هر کاری از ترجمه کلمات گرفته تا یافتن تصاویر مشابه در وب را انجام دهید. با این حال تیم مجله هشت پیک متوجه شد که این دقیقاً به جستجوی افراد از طریق عکس های خود کمک نمی کند.

اما، همانطور که در اندروید، به نظر می رسد گوگل در حال آزمایش یک عملکرد جستجوی جدید است که باید جستجوی افراد را کمی آسان تر کند. هنگام استفاده از عملکرد روی تصویری که چهره روی آن قرار دارد، جستجو ظاهراً چهره را شناسایی می‌کند و جستجوی معکوس را انجام می‌دهد تا عکس‌های دیگری با آن چهره در آن پیدا شود.

اگرچه دکمه Google Lens برای برخی با دکمه جستجوی جدید جایگزین شده است، به نظر نمی رسد که جایگزین Google Lens شود. در واقع، بیشتر شبیه به بهبود چیزی است که قبلاً وجود داشت. یعنی به طور خودمونی اگر بخوام بهتون بگم یه پدیده ی نویی اتفاق نیفتاده بلکه پدیده قبلی که وجود داشته و همون لنز گوگل بود تقویت شده

خب حالا ظاهراً اگر روی چهره ای ضربه بزنید، برنامه عکس های دیگری را با آن شخص به شما نشان می دهد. اما، اگر روی قسمت دیگری از عکس دور از صورت ضربه بزنید، برنامه به‌طور یکپارچه به Google Lens برمی‌گردد.

از آنجایی که به نظر می رسد این دکمه فقط برای برخی از کاربران اندروید ظاهر شده است، احتمالاً فقط یک آزمایش محدود است. بنابراین اگر آن را در برنامه Google Photos خود نمی بینید، پس تنها نیستید. چون خیلیهای دیگه هم که اندروید دارند ممکنه این دکمه جدید رو نبینند مثل یکی از بچه های تیم مجله هشت پیک که شاکی هست از این مورد و البته باید صبر کنه چون من که الان این مقاله رو برای شما نوشتم این دکمه جدید رو روی اندروید خودم دارم d:(

مرسی که وقت گذاشتید و این مقاله خبری جدید رو خوندید . لطفا کامنت بذارید تا در مجله هشت پیک به ما دلگرمی بیشتری بدید

 

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *