Galaxy Z Flip، Flip 5G، Fold 2 و A51 5G به‌روزرسانی دسامبر را دریافت می‌کنند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

وصله امنیتی دسامبر 2022 سامسونگ به گوشی های هوشمند گلکسی بیشتری رسیده است. آخرین به‌روزرسانی امنیتی برای Galaxy Z Flip، Galaxy Z Flip 5G، Galaxy Z Fold 2 و Galaxy A51 5G منتشر می‌شود. این شرکت هفته گذشته تعداد انگشت شماری از مدل ها را به SMR (نسخه نگهداری امنیتی) این ماه به روز کرد.

SMR دسامبر برای هر دو نسخه 4G LTE و 5G Galaxy Z Flip عرضه می شود. عرضه در اروپا آغاز شده است. گوشی‌های تاشوی اصلی سامسونگ به‌ترتیب با نسخه‌های سفت‌افزار F700FXXSAIVK9 و F707BXXS7IVK7 به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند. این شرکت باید به زودی عرضه را به بازارهای دیگر از جمله ایالات متحده گسترش دهد. با این حال، دستگاه‌ها به غیر از آخرین رفع آسیب‌پذیری‌ها چیزی دریافت نمی‌کنند. آنها اخیراً اندروید 13 را دریافت کردند، بنابراین انتظار می رفت.

داستان برای Galaxy Z Fold 2 نیز تقریباً مشابه است. این تاشو همچنین در حال انتخاب SMR دسامبر در اروپا است. در این بسته نیز هیچ ویژگی جدیدی وجود ندارد. سامسونگ تنها در حال بررسی آسیب‌پذیری‌های این ماه در دستگاه نسل دوم سری Fold خود است. به زودی باید این نسخه نرم افزاری را در بازارهای دیگر عرضه کند. مراقب به روز رسانی با نسخه سیستم عامل F916BXXS2IVK7 یا چیزی در همین راستا باشید. تعداد ساخت در مناطق مختلف کمی متفاوت است.

در نهایت، گلکسی A51 5G آخرین عضو خانواده گلکسی است که SMR دسامبر را دریافت کرده است. اما به‌روزرسانی این گوشی اهمیت بیشتری دارد زیرا با اندروید 13 عرضه می‌شود. سامسونگ هفته گذشته نسخه جدید اندروید را با SMR نوامبر در ایالات متحده عرضه کرد. اما آپدیت بزرگ اندروید در اروپا آخرین وصله امنیتی را به همراه دارد. نسخه سیستم عامل به روز شده برای این گوشی هوشمند میان رده ممتاز دو ساله A516BXXU5EVL2 است.

سامسونگ 80 آسیب‌پذیری را با به‌روزرسانی دسامبر برای دستگاه‌های گلکسی اصلاح کرد

دسامبر SMR یکی از بزرگترین نسخه های امنیتی ماهانه اخیر برای دستگاه های Galaxy است. سامسونگ هفته گذشته فاش کرد این 80 آسیب پذیری را اصلاح می کند. اکثریت قریب به اتفاق آن ها اصلاحاتی هستند که توسط گوگل و سایر شرکای سیستم عامل اندروید ارائه شده اند. بولتن رسمی امنیتی پنج مورد از رفع آسیب‌پذیری‌های حیاتی و با شدت بالا اندروید را در این ماه ذکر می‌کند. برخی از این نقص ها امکان اجرای کد از راه دور را فراهم می کردند.

همراه با آن اصلاحات اندروید، سامسونگ تعداد انگشت شماری از آسیب پذیری های خاص گلکسی را نیز در این ماه اصلاح کرد. این شرکت به رفع 13 نقص حریم خصوصی و امنیتی اشاره می کند که اکوسیستم گلکسی آن را آزار می دهد. همه این وصله‌های آسیب‌پذیری در روزهای آینده در اختیار بقیه مدل‌های گلکسی واجد شرایط قرار خواهند گرفت. ما پست شما را حفظ می کنیم.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/QiHkgH
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *