6 روش برای جستجوی افراد در تلگرام

زمان مطالعه: 7 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی 6 روش برای جستجوی افراد در همراه ما باشید

به لطف برنامه های پیام رسانی مانند تلگرام، برقراری ارتباط با دوستان و خانواده آسان تر شده است. با این حال، ممکن است مواقعی پیش بیاید که بخواهید پس از مدتی به شخصی پیامک ارسال کنید، اما اطلاعات تماس او تغییر کرده است. آیا راهی برای جستجوی افراد در تلگرام وجود دارد؟

6 روش برای جستجوی افراد در تلگرام

در حالی که می توانید افراد را در تلگرام جستجو کنید، ممکن است اطلاعات تماس آنها مانند شماره تلفن همراه را نبینید. علاوه بر این، ممکن است نبینند که شما در حال جستجوی آنها هستید. در این صورت وقتی کاربر را پیدا کردید هنگام ارسال پیام خود را معرفی کنید که مبادا به اشتباه شما را مسدود کنند. با این خارج از راه، اجازه دهید شروع کنیم.

1. با استفاده از شماره تلفن آنها

پیدا کردن شخصی با شماره تلفن یکی از ساده ترین راه ها برای جستجوی افراد است. این برای هر اپلیکیشنی از جمله تلگرام صدق می کند. لطفاً توجه داشته باشید که برخی از شماره‌های تلفن بین‌المللی ممکن است ظاهر نشوند مگر اینکه کد کشور را در جلوی آنها وارد کنید. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید.

توجه داشته باشید: می توانید از این مراحل در اپلیکیشن دسکتاپ تلگرام نیز استفاده کنید. برای شروع روی نوار جستجو کلیک کنید.

مرحله 1: برنامه تلگرام را باز کنید و روی نماد ذره بین در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. صبر کنید تا نوار جستجو ظاهر شود.

اگر از اپلیکیشن تلگرام آی او اس استفاده می کنید، روی نماد نوشتن در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. سپس، روی نوار جستجو ضربه بزنید.

گام 2: در اینجا شماره تلفن مربوطه را تایپ کنید. اگر ظاهر نشد، دوباره شماره تلفن را با کد کشور تایپ کنید.

مرحله 3: اگر کاربر در لیست مخاطبین شما قرار دارد، روی کاربر ضربه بزنید. اگر نه، بر روی گزینه افزودن ضربه بزنید.

جستجوی کاربر شماره تلفن منجستجوی کاربر شماره تلفن من

هنگامی که کاربر به مخاطبین شما اضافه شد، از پنجره چت در تلگرام برای معرفی خود به کاربر دیگر استفاده کنید.

2. با نام کاربری آنها

تلگرام به شما این امکان را می دهد که نام کاربری ایجاد کنید که می توان از آنها به جای شماره تماس استفاده کرد. این نه تنها می تواند به برجسته کردن پروفایل تلگرام شما کمک کند، بلکه هنگام پیوستن به گروه ها و کانال ها ناشناس باقی بماند. همچنین یافتن یک شخص خاص بدون شماره تلفنش مفید است.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  8 نرم افزار برتر مانیتور و کنترل دمای ویندوز

علاوه بر این، هنگام جستجو بر اساس نام کاربری، از گزینه جستجوی سراسری برای مشاهده تمامی نام های کاربری مرتبط در تلگرام استفاده کنید، به خصوص اگر شک دارید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله 1: اپلیکیشن تلگرام اندروید را باز کنید و روی آیکون ذره بین ضربه بزنید.

در اپلیکیشن تلگرام آی او اس، روی نماد نوشتن ضربه بزنید. سپس، روی نوار جستجو ضربه بزنید.

گام 2: اکنون نام کاربری مربوطه را در نوار جستجو تایپ کنید.

مرحله 3: اگر کاربر را پیدا کردید، روی نام کاربری او ضربه بزنید. در غیر این صورت، به نوار جستجوی جهانی بروید و روی Show more ضربه بزنید.

باز کردن نتایج جهانیباز کردن نتایج جهانی

مرحله 4: نتایج را مرور کنید و روی نام کاربری مربوطه ضربه بزنید. با این کار باید پنجره چت در تلگرام باز شود.

نکته: گروه هایی که در نتایج جستجو ظاهر می شوند یک @ را نشان می دهند و تعداد مشترکین آن را نشان می دهند. هنگام جستجوی کاربر می توانید آنها را نادیده بگیرید.

روی کاربر 2 ضربه بزنیدروی کاربر 2 ضربه بزنید

همچنین می توانید از مراحل ذکر شده در بالا برای یافتن یک کاربر از طریق نام کاربری خود با استفاده از برنامه دسکتاپ تلگرام استفاده کنید. برای شروع فوراً روی نوار جستجو ضربه بزنید.

همچنین بخوانید: نحوه رفع عدم ارسال پیام تلگرام در رایانه های مک و

3. یک شخص خاص را از طریق گروه های مشترک پیدا کنید

اگر شما و کاربر دیگر عضو گروه‌های تلگرامی خود هستید، می‌توانید از آن‌ها برای جستجو و یافتن آن کاربر استفاده کنید. برای انجام این کار، گروه مربوطه را باز کرده و اعضا را مرور کنید. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید.

توجه داشته باشید: گروه شما باید به شما اجازه دهد که اعضای خود را در تلگرام مشاهده کنید. در غیر این صورت، شما نمی توانید اعضای گروه را ببینید.

مرحله 1: تلگرام را باز کنید و روی گروه مربوطه ضربه بزنید.

گام 2: در اینجا، روی نام گروه ضربه بزنید.

باز کردن جزئیات گروه 1باز کردن جزئیات گروه 1

مرحله 3: سپس روی عضو مربوطه ضربه بزنید.

مرحله 4: در اینجا، روی نماد چت ضربه بزنید.

روی نماد چت ضربه بزنیدروی نماد چت ضربه بزنید

با این کار پنجره پیام باز می شود. اکنون می توانید برای کاربر پیامی ارسال کنید و خود را معرفی کنید و حتی اطلاعات تماس او را بخواهید زیرا در دسترس نخواهد بود مگر اینکه کاربر دیگر تایید کند.

4. استفاده از افراد نزدیک

تلگرام به شما امکان می دهد سایر کاربران تلگرام را در نزدیکی مکان فعلی خود پیدا کنید. در حالی که این یک راه عالی برای تماس با دیگران است، اما می تواند خطرناک باشد. به همین دلیل است که این ویژگی به طور پیش فرض غیرفعال است. با این حال، اگر می‌خواهید فردی را در این نزدیکی پیدا کنید، این روش می‌تواند مفید باشد. می توانید نام، فاصله از شما و عکس نمایه آنها را ببینید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه تغییر نوع فایل (پسوند) در اندروید

لطفاً توجه داشته باشید که این ویژگی تنها در صورتی کار می کند که کاربر دیگر خود را برای سایر کاربران تلگرام در نزدیکی خود قابل مشاهده کرده باشد. علاوه بر این، قبل از ادامه، باید خدمات موقعیت مکانی دستگاه iPhone یا Android خود را فعال کنید. پس از اتمام مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: در برنامه اندروید تلگرام، روی نماد همبرگر در نماد بالا سمت چپ ضربه بزنید.

یا اگر از اپلیکیشن تلگرام آی او اس استفاده می کنید، روی Contacts در گوشه سمت چپ پایین ضربه بزنید.

گام 2: در اینجا، بسته به دستگاهتان، روی People Nearby یا Find People Nearby ضربه بزنید.

روی افراد نزدیک ضربه بزنیدروی افراد نزدیک ضربه بزنید

مرحله 3: وقتی از شما خواسته شد، روی Turn On ضربه بزنید.

مرحله 4: در اینجا، روی Show More ضربه بزنید تا همه کاربران نزدیک را ببینید.

روی نمایش بیشتر ضربه بزنیدروی نمایش بیشتر ضربه بزنید

مرحله 5: روی نام کاربری مربوطه از لیست ضربه بزنید.

مرحله 6: سپس روی نماد چت ضربه بزنید تا مکالمه شروع شود.

روی نماد چت 1 ضربه بزنیدروی نماد چت 1 ضربه بزنید

اگر شخص دیگری اطلاعات تماس کاربر مربوطه را برای شما ارسال کرده است، از آن کارت تماس برای اضافه کردن آنها به پنجره چت خود در تلگرام استفاده کنید. این نه تنها به شما این امکان را می دهد که اطلاعات تماس آنها را ببینید بلکه در تلگرام با آنها صحبت کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله 1: تلگرام را باز کنید و روی چت مربوطه ضربه بزنید.

گام 2: در اینجا، روی View Contact ضربه بزنید.

روی مشاهده مخاطب ضربه بزنیدروی مشاهده مخاطب ضربه بزنید

مرحله 3: هنگامی که جزئیات تماس آنها باز شد، روی نماد چت ضربه بزنید تا پیامی برای آنها ارسال شود.

روی چت ضربه بزنیدروی چت ضربه بزنید

6. با پرسیدن از شخص دیگر

کاربر می‌تواند در پلتفرم‌های دیگری مانند توییتر، اینستاگرام، فیس‌بوک و غیره در دسترس باشد. بنابراین، اگر کسی را در تلگرام پیدا نکردید، از طریق آن پلتفرم به او پیام خصوصی بفرستید و نام کاربری تلگرام یا شماره تلفن مربوطه را بخواهید. پس از دریافت، از آن برای چت با آنها در تلگرام استفاده کنید.

یک نفر را در تلگرام پیدا کنید

در حالی که تلگرام راهی عالی برای برقراری ارتباط با دوستان است، نداشتن اطلاعات تماس آنها می تواند این برنامه ها را مختل کند. بنابراین، امیدواریم این مقاله به شما در جستجوی افراد در تلگرام کمک کرده باشد. راهنمای ما برای ارسال عکس و فیلم با کیفیت بالا در تلگرام را بررسی کنید.

امیدواریم از این مقاله 6 روش برای جستجوی افراد در تلگرام مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات ، ما را مجله 8pic همراهی کنید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/yuUgdH
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *