10 بهترین افزونه ChatGPT در سال 2023

زمان مطالعه: 9 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک 10 بهترین افزونه در سال 2023
که در این بخش به محتوای این خبر با شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت

با افزونه‌های مناسب، ChatGPT 4 – آخرین نسخه سیستم مدل زبان OpenAI – می‌تواند برای کمک به انجام تعدادی از کارها بسیار مفید باشد. اما، اخطار، حتی بالغ‌ترین افزونه‌ها هنوز در بهترین حالت کیفیت بتا دارند. با این حال، اگر با دقت استفاده شوند، همچنان می توانند به شما در انجام کار واقعی کمک کنند.

بهترین افزونه‌های ChatGPT، پلاگین‌های رایج شما نیستند، افزونه‌های «مرورگر شما را با رنگ‌های مختلف چشمک می‌زند». (اگر واقعاً می خواهید با رنگ ها بازی کنید، همیشه پالت رنگ وجود دارد.) در عوض، آنها دقت و عملکرد را با گنجاندن خدمات وب شخص ثالث در جستجوی شما اضافه می کنند.

همچنین: بهترین چت ربات های : ChatGPT و سایر جایگزین های قابل توجه

من بهترین افزونه‌های ChatGPT را برای موارد استفاده مختلف در زیر گردآوری کرده‌ام، بر اساس تجربه‌ام در آزمایش آنها. در حال حاضر، تمام افزونه های لیست شده در اینجا رایگان هستند. که دوام نخواهد داشت. به عنوان مثال، در حالی که WolframAlpha سیستم خبره دارای یک لایه رایگان است، مفیدترین سطح آن، Pro، 5 دلار در ماه اجرا می شود. در نهایت، برای استفاده از افزونه ChatGPT آن، باید برای این سطح دسترسی، اشتراک بپردازید. می‌توانید مطمئن باشید که بسیاری از برنامه‌های دیگر نیز همین روند را دنبال خواهند کرد.

در اینجا بهترین افزونه های ChatGPT وجود دارد که به شما کمک می کند کارهای بیشتری انجام دهید.

طرفداران
 • نتایج مفید سفر و هتل را ارائه دهید
منفی
 • KAYAK همیشه به سؤال شما همانطور که شما آنها را مطرح کرده اید پاسخ نمی دهد

اینجا یک کرات است. افزونه های Expedia و KAYAK حمل و نقل و هتل بسیار خوب هستند. هر دو پاسخ‌هایی شبیه به انسان به سؤالات ساده ارائه می‌دهند: “بهترین نرخ هتل سه ستاره در منهتن در وسط شهر بین 10 تا 14 ژوئیه چیست؟” آنها همچنین با سؤالات باز و ظریف تر مانند “مفرح ترین کارهایی که در شیکاگو در تابستان با کودک هشت ساله ام بین 1 و 3 آگوست انجام می شود چیست؟” هیچکدام بازی‌های Cubs را در Wrigley Field فهرست نکرده‌اند — هوش مصنوعی بد، بد! — اما هر دو فعالیت های مناسب برای بچه ها را پیشنهاد کردند.

با این حال، شما باید به دقت به نتایج آنها نگاه کنید. به عنوان مثال، KAYAK، زمانی که من برای هتل های مرکز شهر مونیخ زیر 300 یورو درخواست کردم، دو پاسخ برتر بسیار بالاتر از قیمت من بودند.

با احتیاط استفاده شود، هر دو مفید هستند. متأسفانه، نمی‌توانید از آنها برای تنظیم دقیق پاسخ‌های مورد نیاز برای سفر کاری بعدی خود استفاده کنید. با این حال، از آنجایی که این روزها آژانس های مسافرتی به اندازه دندان مرغ کمیاب هستند، ارزش استفاده از آنها را دارد.

طرفداران
 • برای کمک به پیدا کردن داده ها در یک فایل PDF بسیار خوب کار می کند
منفی
 • قبل از اینکه بتوانید با آن کار کنید، باید PDF خارج از ChatGPT را به صورت دستی وارد کنید

اطلاعات ارزشمند زیادی در فایل های PDF ذخیره می شود. مشکل این است که پاسخ‌ها را از آن‌ها بیرون می‌کشیم، زیرا PDF فرمتی محقق‌پسند نیست. افزونه های متعددی می توانند با PDF کار کنند، اما Ask Your PDF بهترین است.

این افزونه دقیقاً همان کاری را که نامش می گوید انجام می دهد. برای یافتن پاسخ سوالات شما از طریق PDF خوانده می شود. این می تواند بسیار مفید باشد. با این حال، برخلاف سایر بهترین افزونه‌ها، قبل از اینکه ChatGPT کار کند، باید خارج از آن کار کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

با این مراحل به صورت دستی PDF را در سرویس AskYourPDF آپلود کنید:

 1. به صفحه آپلود AskYourPDF بروید.

 2. بر روی دکمه “آپلود سند” کلیک کنید.

 3. فایل PDF مورد نظر برای آپلود از دستگاه خود را انتخاب کنید.

 4. پس از تکمیل آپلود، یک شناسه سند (doc_id) دریافت خواهید کرد.

شما doc_id را در جستار ChatGPT خود قرار می دهید و از آن برای استخراج اطلاعات از PDF با افزونه استفاده می کنید.

کمی کار می خواهد، اما نتایج عالی است. برخلاف اکثر ChatGPT و افزونه ها، دقیقاً به شما می دهد که اطلاعات از داخل سند آمده است. اگر زیاد با PDF کار می کنید، یا حتی اگر فقط یک بار در ماه آبی این کار را انجام می دهید، این یک ابزار مفید است.

طرفداران
 • به شما امکان می دهد جستجو را با سایر افزونه ها ادغام کنید
 • خلاصه کردن نتایج جستجو را به خوبی انجام می دهد
منفی
 • نیاز به استفاده از افزونه به جای جستجوی داخلی Bing

از آنجایی که نمی توانید از جستجوی Bing با افزونه ها استفاده کنید – لعنت به آن! — بهترین چیز بعدی Link Reader است. همچنین دقیقاً همان کاری را که نام می گوید انجام می دهد: به شما امکان می دهد اطلاعات یک صفحه خاص را جمع آوری کنید.

اما، شما می توانید از آن برای موضوعات عمومی تر نیز استفاده کنید. بنابراین، به عنوان مثال، سؤال: “من می خواهم آخرین اخبار مربوط به اوکراین را دریافت کنم، می توانید لیستی از مقالات را برای خواندن من تهیه کنید؟ پیوند: https://www.theguardian.com/us” به شما ارائه خواهد کرد. اخبار از گاردین و سایر سایت های خبری.

همچنین می‌توانید از آن برای شکار داستان‌های اخیر باغبانی، آخرین اخبار بیس‌بال و موارد دیگر استفاده کنید. علاوه بر این، می‌تواند در اسناد PDF، PPT، تصویر، Word و سایر اسناد اطلاعاتی را که به دنبال آن هستید، جستجو کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  برنامه رسمی ChatGPT برای اندروید بالاخره راه اندازی شد

همچنین با سایر پلاگین ها به خوبی کار می کند، که آن را حتی مفیدتر می کند.

طرفداران
 • به راحتی رزرو رستوران یا لیست خرید را پیدا کرده و تهیه کنید
منفی
 • می توانید برخی از رستوران های واضح را از دست بدهید

گرسنه؟ آشپزی نکنی؟ اجازه دهید افزونه OpenTable کمک کند. با استفاده از آن می‌توانید سؤال بپرسید، درست مثل اینکه یک دوست متخصص غذاخوری محلی دارید، و پاسخ‌های خوبی دریافت کنید.

افسوس، خوب همیشه کامل نیست. به عنوان مثال، وقتی از آن درباره رستوران‌های هندی در زادگاهم اشویل، کارولینای شمالی پرسیدم، فهرست مناسبی به من داد، اما به نوعی برنده جایزه جیمز ریش 2022 برای رستوران برجسته چای پان را از دست داد. اوف با این حال، شروعی برای رزرو شام امشب به شما می دهد.

و اگر می‌خواهید خودتان غذا بپزید، همیشه Instacart وجود دارد. با استفاده از این افزونه، می توانید یک لیست «قابل خرید» از مواد تشکیل دهید تا یک غذای عالی درست کنید. از آنجایی که توانایی های آشپزی من با آب جوش در جعبه مک و پنیر شروع می شود و به پایان می رسد، تصمیم گیری در مورد اینکه چقدر خوب است را به عهده شما می گذارم.

منفی
 • اگر توضیح دهد که چگونه کار می کند مفید خواهد بود تا بتوانید با استفاده از آن اطلاعات بیشتری کسب کنید

پرسیدن سوال درست بیشتر نبرد برای به دست آوردن نتایج خوب از ChatGPT است. به این راحتی نیست. اما با Prompt Perfect، نیازی نیست که یک مهندس AI Prompt باشید – بله، این روزها یک عنوان شغلی واقعی است – برای دریافت پاسخ های بهتر.

فقط درخواست خود را با “Perfect” شروع کنید، بقیه آن را یادداشت کنید، و Prompt Perfect آن را از آنجا خواهد گرفت. البته، هرچه بهتر بتوانید پرس و جوهای خود را ایجاد کنید، Prompt Perfect می تواند کار بهتری برای شما انجام دهد.

طرفداران
 • برای جستجوی سریع از طریق رونوشت های YouTube برای اطلاعات به خوبی کار می کند
منفی
 • فقط روی ویدیوهای YouTube که از قبل رونوشت دارند کار می کند

برخی افراد واقعاً خوب از ویدیوها یاد می گیرند. یوتیوب آموزش های بی پایانی در مورد هر موضوعی که بتوانید تصور کنید دارد. برخی از ما، مانند شما واقعاً، از کلام مکتوب بهترین درس را می آموزیم. برای ما، VoxScript می تواند نجات دهنده باشد. می‌تواند یک رونوشت ویدیویی را بگیرد و به شما امکان می‌دهد اطلاعات مفید را به سرعت بیرون بکشید

این خوب است، اما کاری که نمی تواند انجام دهد این است که رونوشت هایی از ویدیوهای YouTube ایجاد کند که قبلاً آنها را ندارند. با این حال، به زودی ویدیوهای بیشتری همراه با رونوشت ارائه خواهند شد. به این دلیل که گوگل یوتیوب را با سرویس دوبله و ترجمه با هوش مصنوعی خود، Aloud، یکپارچه می کند تا رونوشت های یوتیوب خودکار را ارائه دهد.

همچنین می توانید از آن برای جستجوی اطلاعات فعلی وب استفاده کنید. در حالی که این هنوز در حال انجام است، VoxScript همچنین به شما امکان می دهد نتایج Google را از طریق DuckDuckGo جستجو کنید. اگر آنها بتوانند این را کامل کنند، VoxScript یک برنامه قاتل ChatGPT خواهد بود.

طرفداران
 • سیستم خبره پاسخ های دقیق تری نسبت به هر برنامه هوش مصنوعی خالص موجود ارائه می دهد
منفی
 • در نهایت، احتمالاً نرخ اشتراک ماهانه وجود خواهد داشت

ممکن است متوجه شده باشید که من مدام در مورد اینکه چگونه نمی‌توانید به ChatGPT یا هر یک از رقبای آن برای پاسخ‌های دقیق اعتماد کنید، صحبت می‌کنم. این به این دلیل است که شما نمی توانید. چت ربات‌های هوش مصنوعی به شما پاسخ درستی می‌دهند. این بدان معنا نیست که پاسخ درستی است.

شما می توانید از سیستم های خبره WolframAlpha برای دریافت پاسخ های صحیح به مسائل ریاضی و بسیاری از سوالات دیگر استفاده کنید. مدت ها قبل از اینکه هوش مصنوعی چیزی جز داستان های علمی تخیلی برای عموم باشد، WolframAlpha اطلاعات دقیقی را به مشتریان خود ارائه می کرد. در واقع دقت نام بازی آن است.

با هم می توانید از مزایای هر دو بهره مند شوید. حالا برای همه چیز خوب نیست. سوالات فنی، پزشکی: بله. در مورد آنفولانزا چه کنم؟ نه چندان در خانه بمانید، زیاد بخوابید و سوپ مرغ زیاد بخورید.

اما برای آن حوزه‌هایی مانند ریاضی، فیزیک و مالی که خوب است، واقعاً خیلی خوب است.

منفی
 • همه برنامه های هوش مصنوعی که پیدا می کند کیفیت بالایی ندارند

اگر هوش مصنوعی را جستجو کرده باشید، متوجه خواهید شد که خیلی بیشتر از ChatGPT وجود دارد. پیدا کردن برنامه مناسب هوش مصنوعی می تواند دردسر بزرگی باشد. خوشبختانه، برای این مشکل، ما افزونه‌ای را داریم که توضیحی برای آن وجود دارد.

و اگر شرکت شما در مورد استفاده از آن برای جایگزینی شما هیجان زده است، به آنها یادآوری کنید که طبق این افزونه، حداقل ده برنامه هوش مصنوعی وجود دارد که می تواند به قرار دادن مدیر عامل شما در خط بیکاری کمک کند.

به طور جدی، اگر عمیقاً به علف های هرز هوش مصنوعی وارد شوید، این یک برنامه بسیار مفید است.

طرفداران
 • برای یافتن نمایش های مورد علاقه خود در تقریباً همه سرویس های پخش مفید است
منفی
 • همیشه اطلاعات دقیقی به شما نمی دهد

همانطور که ممکن است از مقالات متعدد من در مورد بهترین پلتفرم های پخش آنلاین تلویزیون و بهترین خدمات پخش رایگان حدس بزنید، من تلویزیون زیادی تماشا می کنم. یافتن خدماتی که نشان می دهد مناسب هستند، دردسر بزرگی است. وب سایت هایی وجود دارند که می توانند در این زمینه کمک کنند، اما آیا خوب نیست که ChatGPT بتواند این کار را برای شما انجام دهد؟ خوب، به لطف افزونه What to Watch، می تواند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  هاروارد از ChatGPT برای آموزش علوم کامپیوتر استفاده می کند

این کامل نیست، اما نسبتا خوب است. به عنوان مثال، سؤال ترفندی من در مورد قتل: زندگی در خیابان را مشاهده کرد. این یکی از بهترین فیلم‌های پلیسی تمام دوران است، اما در هیچ پلتفرم پخش جریانی در دسترس نیست. و نه، شما نمی توانید دی وی دی های من را داشته باشید.

اما، گاه به گاه احمق را ایجاد می کند. به عنوان مثال، فصل دهم Father Brown اکنون منتشر شده است، اما همه سرویس‌های استریم فهرست شده فصل دهم را ندارند.

با این حال، خیلی بهتر از این است که سرویس‌ها را یکی پس از دیگری برای نمایش مبهم مورد علاقه خود جستجو کنید.

طرفداران
 • ابزارهای سازمان کار را ساده می کند
 • به شما کمک می کند تا اقدامات گردش کار Zapier خود را اشکال زدایی کنید
منفی
 • انجام اقدامات درست به روشی که شما می خواهید انجام شود، به تلاش زیادی نیاز دارد

برخی از افراد از برنامه های مایکروسافت آفیس استفاده می کنند. من؟ من از خانواده Google و Slack برای بسیاری از کارهایم استفاده می کنم. آیا خوب نیست که بتوانم آن را طوری سازماندهی کنم که ChatGPT بتواند، برای مثال، برنامه هفته آینده من را از Google Calendar بیرون بکشد و سپس آن را از طریق Gmail برای همکارانم ایمیل کند، و به Slackers همکارم پیام دهد. آن را در صبح دوشنبه؟ با تشکر از افزونه Zapier، من دقیقا می توانم این کار را انجام دهم.

درست کردن همه چیز برای انجام این عملیات می تواند خسته کننده باشد، اما افزونه Zapier به شما کمک می کند تا جزئیات را بررسی کنید. پس از اتمام، می توانید از هم اکنون تا زمان بازنشستگی از آن استفاده کنید.

این یک ترفند خوب است که می توانید از آن برای پردازش گردش کار بسیار پیشرفته تر استفاده کنید. اگر می خواهید کارهای شلوغ زیادی را کنار بگذارید، آن را امتحان کنید. شما خوشحال خواهید شد که انجام دادید.

از زمان نگارش این مقاله، نزدیک به 200 افزونه ChatGPT در دسترس است. هر روز موارد بیشتری اضافه می شود. مواردی که قبلاً اینجا هستند نیز دائماً به روز می شوند و بهبود می یابند.

با در نظر گرفتن همه اینها، بیشتر آنها را نگاه کردم. من مواردی را که واقعاً عملکردی را اضافه نمی‌کنند در بسیاری از مکان‌های دیگر رد کردم. (به عنوان مثال، یک پلاگین بازی شطرنج وجود دارد، اما برنامه‌های شطرنج مدت‌هاست که بر روی هر پلتفرم شناخته‌شده‌ای برای بشر در دسترس بوده است. هیچ مورد قانع‌کننده‌ای برای استفاده از افزونه دیگری وجود ندارد، فقط به این دلیل که روی ChatGPT اجرا می‌شود.) من هم حوصله نکردم نگاه کنم. عمیقاً در پلاگین های کاملاً نیمه کاره.

در عوض، پلاگین‌هایی را انتخاب کردم که فکر می‌کردم بیشتر مردم آن‌ها را مفید می‌دانند و به نظرم نسبتاً خوب کار می‌کنند.

جواب منفی. اجازه دهید از OpenAI نقل قول کنم: “اتصال مدل های زبان به ابزارهای خارجی فرصت های جدید و همچنین خطرات جدید قابل توجهی را معرفی می کند.

مراقب باش. من با ChatGPT به عنوان ابزاری برای دریافت اولین برداشت ها رفتار می کنم. این چیزی نیست — تکرار می کنم ، نه — چیزی که بتوانید برای دادن پاسخ های دقیق به شما اعتماد کنید.

به جز WolframAlpha، من این کار را نمی کنم. همه افراد دیگر در این زمینه تازه کار هستند و این نشان می دهد. حتی با بهترین نیت های دنیا هم اشتباه می کنند. و همانطور که OpenAI هشدار می دهد، “این خطر وجود دارد که پلاگین ها با انجام اقدامات مضر یا ناخواسته چالش های ایمنی را افزایش دهند و توانایی های بازیگران بدی را افزایش دهند که دیگران را کلاهبرداری، گمراه یا سوء استفاده می کنند.”

هر پلتفرم دیگری دارای بازیگران بد و بدافزار است. دلیلی وجود ندارد که باور کنیم با افزونه های ChatGPT تفاوتی نخواهد داشت.

در حال حاضر محدودیت سختی برای تعداد افزونه هایی که می توانید همزمان فعال داشته باشید وجود دارد. می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید، اما در هر زمان فقط حداکثر سه می‌توانند کار کنند. همچنین به یاد داشته باشید که آنها هنوز به خوبی با هم کار نمی کنند.

به خاطر داشته باشید، زمانی که از افزونه ها استفاده می کنید، همچنان به ۲۵ پرس و جو ChatGPT-4 هر سه ساعت یکبار محدود می شوید. پس از عبور از این آستانه، به ChatGPT 3.5 بازگردانده می شوید. بنابراین، قبل از شروع جلسه، در مورد آنچه که می‌خواهید به دست آورید کاملاً شفاف باشید.

خب! حالا شما مالک آن هستید. ده افزونه، به علاوه دو افزونه اضافی، ChatGPT را از یک ربات چت صرف به یک دستیار دیجیتالی کامل تبدیل می کند. این پلاگین ها راه زیادی را برای تبدیل ChatGPT به یک ابزار روزمره انجام می دهند.امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *