نحوه اکسپورت Command Prompt و PowerShell به فایل

زمان مطالعه: 7 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی نحوه اکسپورت و به فایل همراه ما باشید

Command Prompt و PowerShell ابزارهای قدرتمندی در و ویندوز 10 هستند که طیف وسیعی از عملکردها را برای مدیریت سیستم، عیب یابی و غیره ارائه می دهند. یکی از قابلیت های مفید، امکان صادر کردن خروجی آنها به یک فایل است. این مقاله صادرات Command Prompt و PowerShell را به یک فایل بررسی می کند. اما قبل از اینکه مراحل را بررسی کنیم، بیایید بفهمیم که چرا ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید.

 

 

صادرات Command Prompt و خروجی PowerShell به یک فایل به چند دلیل مفید است. این به شما امکان می دهد نتایج را مستند کنید و ردیابی و بررسی اطلاعات را آسان تر می کند. علاوه بر این، تغییر مسیر خروجی به یک فایل مستلزم اسکریپت نویسی و خودکارسازی وظایف است که منجر به پردازش یا تجزیه و تحلیل بیشتر می شود.

با این درک، بیایید با مقاله شروع کنیم و یاد بگیریم که چگونه این عمل را به طور موثر انجام دهیم.

نحوه ذخیره خروجی فرمان در فایل با استفاده از خط فرمان

ذخیره خروجی فرمان در یک فایل با استفاده از Command Prompt ساده است. چندین فرمت وجود دارد که خروجی فرمان را می توان در آنها ذخیره کرد. در این قسمت در مورد خروجی گرفتن فایل به صورت متنی و CSV صحبت خواهیم کرد. شروع کنیم.

خروجی به یک فایل متنی

مرحله 1: کلید Windows را روی صفحه کلید خود فشار دهید، خط فرمان خط فرمان را تایپ کنید و روی ‘ کلیک کنید به عنوان مدیر اجرا شود.'

Command Prompt را تایپ کنید

مرحله 2: دستور زیر را تایپ کرده و Enter را بزنید.

فرمان شما > C:\Path\To\Folder\Filename.txt

توجه: در دستور، “Your-Command” را با دستور خود و “C:\Path\To\Folder\Filename.txt” را با مسیر و نام فایل تغییر دهید. برای ذخیره خروجی از Command Prompt. 

دستور زیر را تایپ کنید

شما بروید. شما با موفقیت خروجی دستور را در یک فایل متنی ذخیره کردید. یا اگر می خواهید خروجی را ذخیره و مشاهده کنید، مراحل زیر را ادامه دهید.

مرحله 3: دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

فرمان شما > C:\Path\To\Folder\Filename.txt | C:\Path\To\Folder\Filename.txt را تایپ کنید

توجه: در دستور، “Your-Command” را با دستور خود و “C:\Path\To\Folder\Filename.txt” را با مسیر و نام فایل تغییر دهید. برای ذخیره خروجی از Command Prompt و مشاهده آن.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  7 روش برتر برای حذف فایل ها یا پوشه ها با PowerShell در ویندوز
ذخیره و مشاهده خروجی

شما آن را دارید. شما می توانید خروجی را از Command Prompt در یک حرکت ذخیره و مشاهده کنید. اگر نمی خواهید فایل را با فرمت متنی اما به صورت CSV خروجی بگیرید، روش بعدی را بررسی کنید.

همچنین بخوانید: نحوه ایجاد یک پوشه یا فایل از Command Prompt ویندوز

خروجی به یک فایل CSV

برای ذخیره خروجی فرمان در فایل CSV با استفاده از Command Prompt در ویندوز، از عملگر «>» (تغییر مسیر خروجی) استفاده کنید. مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: کلید Windows را روی صفحه کلید خود فشار دهید، خط فرمان خط فرمان را تایپ کنید و روی ‘ کلیک کنید به عنوان مدیر اجرا شود.'

Command Prompt را تایپ کنید

مرحله 2: دستور زیر را تایپ کرده و Enter را بزنید.

فرمان > C:\Path\To\Folder\Filename.csv

توجه: Command را با دستوری که می‌خواهید اجرا کنید و ‘C:\Path\To\Folder\Filename.csv' را با مسیر و نام مورد نظر فایل CSV خود جایگزین کنید.< /span>

Enter را بزنید

خودشه. خروجی شما در مکانی که در رایانه خود مشخص کرده اید ذخیره می شود. با این حال، اگر می خواهید خروجی را به یک فایل CSV موجود به جای بازنویسی آن اضافه کنید، دستور زیر را تایپ کنید:

فرمان >> C:\Path\To\Folder\Filename.csv

توجه: مجدداً Command و C:\Path\To\Folder\Filename.csv را با دستور خاص و نام فایل دلخواه خود جایگزین کنید.

خروجی را اضافه کنید

این دستور داده های قبلی را بازنویسی نمی کند بلکه به داده های موجود فایل اضافه می کند. این مورد در Command Prompt بود، و اگر کسی هستید که می‌خواهید خروجی PowerShell را در یک فایل بنویسید، اوضاع کمی متفاوت است. به خواندن ادامه دهید

نحوه ذخیره خروجی فرمان در فایل با استفاده از PowerShell

درست مانند Command Prompt، می‌توانید خروجی فرمان را در قالب متن و CSV در اینجا در PowerShell ذخیره کنید. با متن شروع می کنیم و به سمت CSV حرکت می کنیم. شروع کنیم.

خروجی به یک فایل متنی

مرحله 1: کلید Windows را روی صفحه کلید خود فشار دهید، PowerShell را تایپ کنید و روی “اجرا” کلیک کنید. به عنوان مدیر.'

PowerShell را تایپ کنید

مرحله 2: دستور زیر را تایپ کرده و Enter را بزنید.

فرمان شما | Out-File -Filepath C:\Path\To\Folder\Filename.txt

توجه: در دستور، “Your-Command” را با دستور خود و “C:\Path\To\Folder\Filename.txt” را با مسیر و نام فایل تغییر دهید. برای ذخیره خروجی از PowerShell.

دستور زیر را تایپ کنید

خودشه. شما با موفقیت محتوای خروجی را از PowerShell ذخیره کردید. یا اگر می خواهید خروجی ذخیره شده را روی صفحه مشاهده کنید، مراحل زیر را ادامه دهید.

مرحله 3: دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

Get-Content -Path C:\Path\To\Folder\Filename.txt

توجه: «C:\Path\To\Folder\Filename.txt» را با مسیر و نام فایل را با محتوای خروجی جایگزین کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  5 روش برای اجرای فایل های اجرایی (EXE) از PowerShell
خروجی ذخیره شده را روی صفحه نمایش مشاهده کنید

با این کار، فایل در پوشه مقصد ذخیره می شود. می توانید فایل اکسپلورر را باز کنید، به فایل بروید و آن را باز کنید. اگر نمی‌خواهید داده‌ها را به صورت متن خروجی بگیرید، بلکه می‌خواهید آن‌ها را به‌عنوان یک فایل CSV صادر کنید، روش بعدی را بررسی کنید. 

همچنین بخوانید: نحوه به روز رسانی PowerShell در ویندوز 11 و 10

خروجی به یک فایل CSV

برای صادر کردن فایل در CSV، باید کمی دستور را تغییر دهید و از cmdlet «Export-CSV» ابزار استفاده کنید. دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: کلید Windows را روی صفحه کلید خود فشار دهید، PowerShell را تایپ کنید و روی «اجرا» کلیک کنید. به عنوان مدیر.'

PowerShell را تایپ کنید

مرحله 2: دستور زیر را تایپ کرده و Enter را بزنید.

توجه: «C:\Path\To\Folder\Filename.csv» را با مسیر و نام فایل را با محتوای خروجی جایگزین کنید. 

Get-ChildItem | صادرات-CSV C:\Path\To\Folder\Filename.csv -NoTypeInفرمتion

توجه: توجه به این نکته مهم است که پارامتر “NoTypeInفرمتion” در اینجا به فرمان می‌گوید که سرصفحه اطلاعات #TYPE در فایل CSV شما لحاظ نشود.

دستور زیر را تایپ کرده و Enter را بزنید

پس از اتمام اجرای دستور، فایلی به نام “filename.csv” روی دسکتاپ خود خواهید داشت.

سوالات متداول در مورد صادرات خروجی به فایل

1. آیا راهی برای صادرات فقط خصوصیات خاص اشیاء به یک فایل وجود دارد؟

بله، شما می توانید با استفاده از cmdlet Select-Object برای انتخاب ویژگی های مورد نظر خود، فقط ویژگی های خاصی از اشیاء را به یک فایل صادر کنید و سپس از Export-Csv یا Export-Clixml cmdlet برای ذخیره آنها در یک فایل استفاده کنید.

2. آیا می توانم هنگام صادرات خروجی PowerShell به یک فایل متنی کدگذاری را مشخص کنم؟

بله، هنگام صادرات خروجی PowerShell به یک فایل متنی با استفاده از پارامتر Encoding با cmdlet های Out-File یا Set-Content می توانید کدگذاری را مشخص کنید. برخی از کدهای استاندارد عبارتند از UTF-8، UTF-16 و ASCII.

3. چگونه می توانم قبل از صدور خروجی PowerShell بررسی کنم که آیا یک فایل از قبل وجود دارد؟

می‌توانید از cmdlet‌های PowerShell مانند Test-Path برای بررسی وجود فایل قبل از خروجی استفاده کنید. این به شما امکان می دهد از بازنویسی تصادفی فایل های موجود جلوگیری کنید.

دستورات خود را خروجی بگیرید

اکنون که می‌دانید چگونه خط فرمان و خروجی PowerShell ویندوز 11 و 10 را صادر کنید، می‌توانید پیکربندی‌های سیستم را مستند کنید، مشکلات را عیب‌یابی کنید، وظایف را خودکار کنید یا اطلاعات را بدون مشکل با همکاران به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، با تسلط بر تکنیک صادرات، مهارت‌های مدیریت سیستم ویندوز خود را بهبود می‌بخشید. همچنین ممکن است بخواهید نحوه اجرای PowerShell را به عنوان سرپرست در ویندوز 11 بخوانید.

امیدواریم از این مقاله نحوه اکسپورت Command Prompt و PowerShell به فایل مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *