آموزش کیوبیس فصل ششم بخش دوم : شیار Arranger

تنظیم ترتیب اجرا

برای تنظیم ترتیب اجرا در یک شیار Arranger بهتر است از امکانات پنجره Arranger editor استفاده نمایید . ابتدا شیار را فعال نموده و سپس دکمه e در ناحیه تنظیمات شیار یا در ناحیه کاوشگر را کلیک کنید .

در این پنجره فهرست بهشهای اجرایی موجود در شیار را در پانل سمت راست مشاهده می کنید . در پانل سمت چپ اسامی فهرستهای اجرایی را مشاهده می کنید .

هنگامی که اولین بار پنجره را باز می کنید ، پانل سمت چپ خالی است چون هنوز فهرست اجرایی ایجاد نشده است .

سپس در پانل سمت راست کلیک نموده و نام یک اجرایی را انتخاب و کلیک نموده وکشیده و در پانل سمت چپ رها می کنید . به این ترتیب فهرست اجرایی جدید را ایجاد می کنید که در آن ترتیب اجرای بخشها از بالا به پایین مشخص می شود .

در پانل سمت چپ که مشخصات فهرست اجرایی فعلی را مشاهده می کنید ، می توانید :

  • هر یک از بخشها را کلیک نموده و انتخاب نمایید .
  • هر یک از بخشها را کلیک نموده و کشیده و به طرف بالا یا پایین جابجا کنید تا ترتیب اجرای آنها را در فهرست تغییر دهید .
  • از ستون Repeats مقابل نام هر بخش استفاده نموده و تعداد دفعات تکرار محتوی آن بخش را تغییر دهید .
  • برای حذف یک بخش از فهرست اجرایی ، کافی است روی نام آن بخش کلیک راست نموده و گزینه Remove selected را انتخاب نمایید .

 

به کمک این پنجره می توانید بر اساس بخشهای موجود در یک شیار دهها فهرست اجرایی متفاوت ایجاد وتنظیم نمایید . نام فهرست اجرایی فعلی در یک فیلد در نوار ابزار پنجره ( و نیز در یک فیلد بالای ناحیه کاوشگر اعلام می شود ) . همچنین با استفاده از دکمه های نوار ابزار پنجره Arranger editor می توانید عملیات مدیریت فهرستهای اجرایی را انجام دهید .

تا کنون آموختید که می توان یک شیار از نوع Arranger در هر پروژه ایجاد نمود . سپس بخشهای با تنظیمات دلخواه را در این شیار ایجاد می کنیم . سپس رویدادهای موردنظر را داخل این بخشها قرار می دهیم . آنگاه پنجره Arranger editor  را باز کرده و یک یا چند فهرست اجرایی ایجاد نموده و در هر کدام ترتیب اجرای بخشهای اجرایی را تنظیم می کنیم . سپس می توانید در ناحیه تنظیمات شیار یا در هر ناحیه کاوشگر نام فهرست اجرایی مورد نظر را انتخاب نمایید .

برای اجرا نمودن یک فهرست اجرایی ، ابتدا نام آن فهرست را انتخاب نموده و سپس دکمه Activates arranger mode در ناحیه تنظیمات شیار یا در پنجره Arranger editor را فعال می کنید .

سپس دکمه  play را کلیک می کنید . بخشهای اجرایی تنظیم شده در فهرست اجرایی به ترتیب از بالا به پایین اجرا می شوند .

 

 

” ادامه دارد “

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.