Spotify با پروژه های NFT برای آزمایش لیست های پخش انتخاب شده قفل شده با NFT شریک می شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

Spotify در حال پیوستن به رتبه Web3 با افشای این موضوع است که چیزی به نام «لیست‌های پخش با رمز فعال» را آزمایش می‌کند، که به دارندگان NFT‌های خاص اجازه می‌دهد به لیست‌های پخش منحصربه‌فرد در این سرویس دسترسی داشته باشند.


این یک حرکت جالب است که Spotify را به دنیای رو به رشد Web3 و ارزهای دیجیتال مرتبط می‌کند و به برخی از دارندگان NFT دلیل دیگری برای جستجوی مجموعه‌های خاص می‌دهد.


Spotify لیست های پخش انتخاب شده با NFT-Locked را آزمایش می کند

ممکن است شما را ببخشند که در مورد ایده قفل کردن لیست های پخش انحصاری Spotify در پشت الزام داشتن یک توکن غیر قابل تعویض خاص شک دارید. از این گذشته، با وجود پتانسیل NFT ها، هنوز هم به طرز باورنکردنی جایگاه ویژه ای دارند.

اما اکنون، Spotify با مجموعه‌ای از پروژه‌های NFT برای آزمایش ادغام NFT و Web3 در پلتفرم پخش موسیقی شریک شده است. پروژه های NFT ثبت شده در Spotify عبارتند از:

  • Overlord، یک برند بازی و سرگرمی
  • Kingship، یک گروه متاورس
  • فلوف، اکوسیستمی از شخصیت‌ها و مجموعه‌های NFT
  • Moonbirds، مجموعه ای از تصاویر پروفایل پرنده NFT

لیست های پخش انتخابی Spotify Web3 NFT چگونه کار می کنند؟

هر پروژه NFT دارای یک لیست پخش منحصر به فرد است. لیست پخش قفل می ماند مگر اینکه بخواهید با استفاده از پیوند ارائه شده توسط پروژه NFT به آن دسترسی پیدا کنید. وقتی روی پیوند کلیک می کنید، مالکیت پروژه NFT در کیف پول Web3 شما تأیید می شود (می توانید از کیف پول Web3 مانند MetaMask استفاده کنید)، آن را به Spotify متصل می کند و به لیست پخش قفل شده NFT دسترسی پیدا می کند.

توییتی از توسعه‌دهنده اصلی NFTX (یکی دیگر از پروژه‌های NFT)، Apoorv Lathey، روند پخش لیست پخش Spotify NFT و مراحل مورد نیاز برای باز کردن قفل تجربه موسیقی سرپرست پروژه NFT را نشان می‌دهد.

بنابراین، بله، برای استفاده از لیست های پخش قفل شده با NFT Spotify، به یک کیف پول Web3 نیاز دارید.

این اولین ادغام NFT Spotify نیست و آخرین هم نخواهد بود

در سال 2022، Spotify آزمایشی کوتاهی را برای گروهی از هنرمندان راه‌اندازی کرد و به آنها اجازه داد NFT‌ها را مستقیماً از صفحات حساب Spotify خود بفروشند. این پروژه زیاد دوام نیاورد، اما نشان می دهد که Spotify تمایل زیادی به ادغام Web3 و NFT در پلتفرم خود دارد.

در حالی که ایده قفل کردن لیست‌های پخش در پشت NFT جالب است، اما توجه به این نکته نیز مهم است که پروژه‌های NFT موسیقی منحصربه‌فردی را در Spotify آپلود نمی‌کنند که برای کاربران عادی دور از دسترس باشد. به عنوان مثال، لیست پخش Spotify گروه Kingship متاورس شامل آهنگ هایی مانند Missy Elliott و Led Zeppelin است که می توانید همین الان بروید و بدون داشتن NFT به آنها گوش دهید.

اما ادغام های نزدیک تر مانند این را در آینده رد نکنید. از این گذشته، پروژه‌های NFT همیشه به دنبال متمایز کردن NFT‌های خود در میان دیگران هستند و یک تجربه صوتی کاملاً منحصربه‌فرد در Spotify می‌تواند فقط یک بلیت باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/vBD
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *