Power BI توضیح داد: مزایا، بینش ها و منابع

زمان مطالعه: 6 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی Power BI توضیح داد: مزایا، بینش ها و منابع
همراه ما باشید

داده ها در حال حاضر هسته اصلی تجارت هستند و سازمان ها به ابزارهای قدرتمندی برای تجزیه و تحلیل و استخراج ارزش از آن نیاز دارند. Power BI راه حل تجاری مایکروسافت است که داده ها را سریعتر و آسان تر به اطلاعات بینش تبدیل می کند. اگر کسب و کار شما با صفحات گسترده اکسل کار می کند یا می خواهید شروع به استخراج داده های کسب و کار و استفاده از آن برای تصمیم گیری آگاهانه کنید، ممکن است بخواهید قدرت BI را برای یک چرخش انتخاب کنید. هدف این مقاله معرفی Power BI و نشان دادن این است که چگونه می تواند به بهبود تجسم و تجزیه و تحلیل داده ها برای مشاغل کمک کند.

Power BI چیست؟

تجسم داده ها یک ابزار قدرتمند مدل داده برای ارتباط بینش است. اما شروع با بسیاری از ابزارهای بصری سازی داده ها می تواند چالش برانگیز باشد. Power BI یکی از بهترین گزینه ها برای کاربران تجاری است که می خواهند داستان خود را تعریف کنند.

Power BI یک مجموعه تحلیل تجاری مبتنی بر ابر است که به شما امکان می دهد داده های خام خود را به نمودارها، نمودارها، گزارش ها و تجسم های زیبا تبدیل کنید. می توان از آن برای جست و جوی داده ها و ایجاد گزارش های تعاملی، داشبورد و تجسم برای وب، دستگاه های تلفن همراه و تبلت ها استفاده کرد. می توانید داشبوردها را در وب سایت یا صفحات رسانه های اجتماعی خود جاسازی کنید تا هر کسی در سازمان شما بتواند آنها را مشاهده کند.

علاوه بر این، دارای یک مدل توسعه‌پذیری غنی است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا Power BI را با سایر برنامه‌ها ادغام کنند یا با استفاده از APIها و معماری مرجع، برنامه‌های جدیدی بسازند. Power BI همچنین با سایر برنامه های مایکروسافت مانند Excel و Dynamics 365 ادغام می شود.

ویدیو: PowerBI چیست؟

Power BI به دو صورت در دسترس است: به عنوان ارائه خدمات رایگان و به عنوان یک سرویس پولی. این سرویس رایگان ویژگی‌های محدودی را ارائه می‌کند، اما شامل محدودیت‌هایی در اشتراک‌گذاری گزارش‌ها، ایجاد فضاهای کاری یا استفاده از APIها و کنترل‌ها نیز می‌شود. سرویس پولی این محدودیت ها را حذف می کند و فضای ذخیره سازی بزرگتر، مجموعه داده های بزرگتر و چندین ویژگی دیگر را ارائه می دهد.

مزایای مهارت های Power BI

Power BI چندین مزیت را برای مشاغلی فراهم می کند که می خواهند از داده های خود حداکثر استفاده را ببرند و بینشی از آینده شرکت خود داشته باشند تا انتخاب های آگاهانه داشته باشند.

یکی از بزرگترین مزایای Power BI این است که به مشاغل اجازه می دهد داده ها را از چندین منبع در یک پلتفرم برای ایجاد گزارش ترکیب کنند. این بدان معنی است که سازمان می تواند کل تصویر تجاری خود را در یک مکان تجزیه و تحلیل کند. کسب‌وکارها دیگر نیازی به پرش بین برنامه‌های نرم‌افزاری مختلف ندارند، که می‌تواند در زمان و هزینه در آموزش کارکنان جدید در مورد نحوه استفاده از هر برنامه صرفه‌جویی کند.

مزیت دیگر این است که Power BI یک راه آسان برای ایجاد گزارش ها و تجسم ها ارائه می دهد که به کاربران در درک بهتر داده ها کمک می کند. اعداد می توانند معنی زیادی داشته باشند، اما استفاده از نرم افزار تجسم Power BI به شما این امکان را می دهد که به داده هایی مانند روند فروش، رشد سال به سال و KPI نگاه کنید و نه تنها آن را معنا کنید، بلکه داستانی را با آن تعریف کنید.

اطلاعات آماری از Power BI Data Visualization

وقتی نوبت به استفاده از داده ها برای هدایت رشد سازمانی می شود، یکی از بزرگترین چالش ها مونتاژ کردن بخش های متفاوت در یک کل منسجم است. اما با Power BI می‌توانید به راحتی به داده‌ها متصل شوید، آن‌ها را تمیز کنید، مدل‌سازی کنید و آن‌ها را به گونه‌ای نمایش دهید که منطقی باشد. سپس، می توانید گزارش ها و تجسم های خود را به اشتراک بگذارید و حتی آنها را در یک برنامه یا وب سایت جاسازی کنید. با استفاده از این ابزار قدرتمند، می‌توانید داده‌های خام را به بینش‌های عملی تبدیل کنید و با اطمینان کسب‌وکار خود را به جلو ببرید.

برای مثال، با استفاده از Power Bi برای تجزیه و تحلیل عفونت‌های COVID-19 بر اساس جمعیت، سن، جنسیت، میزان واکسیناسیون و وضعیت اقتصادی، یک شرکت می‌تواند بینش‌های ارزشمندی در مورد مکان خوشه‌های COVID-19 به دست آورد و آنها را قادر می‌سازد تا مکان‌های واکسیناسیون را به صورت استراتژیک قرار دهند. برای حداکثر تاثیر

در دنیای فروش، داشتن تجسم واضح از محصولاتی که مشتریان را تحت تاثیر قرار می دهند، محصولاتی که عقب مانده اند، و محصولاتی که بیشترین حاشیه سود را ایجاد می کنند، می تواند منجر به تصمیم گیری های تغییر دهنده بازی شود که کسب و کار را به سمت سوق می دهد. موفقیت با داشتن این دانش، سازمان‌های فروش می‌توانند ریسک‌های حساب شده را بپذیرند و تمرکز خود را در مسیر درست هدایت کنند و پتانسیل خود را برای رشد و سودآوری به حداکثر برسانند.

ویدیو: Power BI: تبدیل داده ها به عمل

مایکروسافت فهرست گسترده‌ای از مطالعات موردی و داستان‌های موفقیت در مورد نحوه استفاده شرکت‌ها از Power BI برای تفسیر داده‌ها و ایجاد تغییرات مثبت در سازمان خود بر اساس یافته‌های خود ارائه می‌کند.

آینده Power BI در نیروی کار

از آنجایی که سازمان‌ها به دنبال حفظ پیشروی در بازار همیشه در حال تحول هستند، با سرعتی سرسام‌آور بر روی ابزارهای تحلیل سرمایه‌گذاری می‌کنند. در میان این ابزارها، Power BI یک عملکرد برجسته است. به عنوان بخشی از Microsoft Office 365 و Azure Suite، دارای منحنی یادگیری کوتاه تری است و در مقایسه با سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل مقرون به صرفه تر است. در واقع، با سهم 36 درصدی بازار در سال 2021، Microsoft Power BI راه حل پیشرو در زمینه هوش تجاری دسکتاپ (BI) بوده و همچنان ادامه دارد.

در شرایط آشفته اقتصادی امروز، کسب و کارها نیاز به بینش سریع نسبت به عملکرد خود در تمام سطوح سازمان دارند. سرویس Power BI دقیقاً همین را فراهم می کند و به کسب و کارها کمک می کند در یک چشم انداز به سرعت در حال تغییر چابک و رقابتی بمانند.

ویدیو: بررسی Power BI به عنوان راه حل هوش تجاری شما

منابع Power BI

مایکروسافت دانلود رایگان Power BI Desktop را ارائه می دهد که ابزار اصلی ایجاد گزارشات Power BI است. همچنین پایگاه های اطلاعاتی عمومی متعددی به صورت آنلاین موجود است که فرصتی برای تقویت مهارت های تجزیه و تحلیل شما فراهم می کند. اگر آماده‌اید تا کارها را به سطح بعدی ببرید، حتی می‌توانید برای یک دوره آزمایشی رایگان سرویس Power BI ثبت‌نام کنید، جایی که می‌توانید گزارش‌های Power BI خود را منتشر کنید و داشبورد ایجاد کنید، همه با سهولت و کارآمدی.

اگر در سرویس Power BI تازه کار هستید، منابع رایگان زیادی برای کمک به شما در شروع کار وجود دارد. در اینجا برخی از مکان های مورد علاقه ما برای شروع آورده شده است:


  • انجمن Microsoft Power BI: با حمایت انجمن مایکروسافت، اطلاعات، آموزش‌ها و نکات زیادی را از انجمن رسمی Power BI پیدا خواهید کرد.


  • مستندات Microsoft Power BI: مایکروسافت اسناد و راهنماهای گسترده ای را برای یادگیری و استفاده از سرویس Power BI ارائه می دهد.


  • یوتیوب: صدها ویدیو در مورد Power BI و تکنیک های تجسم داده ها به طور کلی در YouTube وجود دارد. حتی برخی از آنها توسط کارمندان مایکروسافت میزبانی می شوند!


  • توییتر: دنبال کردن @MSPowerBI در توییتر برای به روز رسانی از تیم پشتیبان این محصول! آنها اغلب پیوندهایی را به پست های وبلاگ، گزارش ها و سایر منابع مربوط به Power BI به اشتراک می گذارند.


خلاصه

چه به دنبال بهبود راه حل تحلیلی فعلی خود باشید و چه به دنبال کشف احتمالات نوآوری های جدید باشید، Power BI می تواند ارزش امتحان کردن را داشته باشد. مهم نیست که چقدر در تجسم داده های کسب و کار تجربه دارید، Power BI فرصت های بی شماری را برای جمع آوری تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری بهتر و سودآوری بیشتر شرکت شما در این فرآیند ارائه می دهد.امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *