Nearby Share ممکن است به زودی به شما امکان دهد یک کد QR را برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها اسکن کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک به نقل از Android Authority اندروید اتوریتی

گزارشی از مجله هشت پیک :

  • Nearby Share به شما امکان می دهد متن، پیوند یا فایل را با دستگاه های اطراف به اشتراک بگذارید.
  • از بلوتوث برای اسکن دستگاه های اطراف استفاده می کند، به این معنی که گاهی اوقات دستگاه ها برداشته نمی شوند یا ممکن است به سختی پیدا شوند.
  • به عنوان یک بازگشت، ممکن است Google به شما اجازه دهد یک کد QR برای اسکن گیرنده ایجاد کنید.

اندروید اشتراک گذاری نزدیک این ویژگی اشتراک‌گذاری فایل‌ها یا پیوندها را با سایر دستگاه‌های Android اطراف، کروم‌بوک‌ها، یا کامپیوترهای ویندوزی. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنچه را که می خواهید ارسال کنید انتخاب کنید، دکمه اشتراک گذاری را بزنید و سپس گزینه Nearby Share را در برگه اشتراک گذاری انتخاب کنید. تا زمانی که دستگاهی که می‌خواهید با آن به اشتراک بگذارید نزدیک است، باید در منو ظاهر شود تا انتخاب کنید – حتی اگر خواب باشد. در موارد نادری که در پیدا کردن دستگاه مناسب مشکل دارید، Google حاکی از برخی از تنظیمات را در هر دو دستگاه دوبار بررسی می کنید یا به سادگی آنها را حتی به هم نزدیک می کنید. به زودی گزینه دیگری برای مقابله با این سناریوها خواهید داشت.

Google در حال آماده شدن برای ارتقای Nearby Share با قابلیت نمایش کد QR در دستگاه فرستنده است. هنگامی که سرویس هیچ دستگاه نزدیکی را انتخاب نکرده باشد، این گزینه در پایین کادر گفتگو ظاهر می شود. با انتخاب آن یک کد QR ایجاد می‌شود که گیرنده می‌تواند با استفاده از برنامه‌ای مانند آن را اسکن کند لنز گوگل. اسکن کد بلافاصله دو دستگاه را جفت می کند و انتقال را آغاز می کند، همانطور که در ویدیوی تعبیه شده در بالا نشان داده شده است.

قابلیت اسکن یک کد QR برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها هنوز در اختیار کاربران قرار نگرفته است، بنابراین ما مجبور شدیم این ویژگی را به صورت دستی فعال کنیم تا بتوانیم آن را به نمایش بگذاریم. Tipster AssembleDebug اولین بود کشف کردن وجود ویژگی آینده در حالی که آنها در حال حفاری در برنامه خدمات Google Play بودند که حاوی Nearby Share (از جمله خیلی چیزهای دیگر).

ما مراقب زمان عرضه این ویژگی خواهیم بود، اما در عین حال، اگر تغییرات آتی دیگری را در Nearby Share مشاهده کردید، به ما اطلاع دهید.

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *