6 روش برای استخراج و کپی متن از تصویر در سامسونگ

زمان مطالعه: 8 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی 6 روش برای استخراج و کپی متن از تصویر در همراه ما باشید

کپی کردن متن از پیام ها یا هر برنامه ی دیگر آسان است. اما خیلی وقت ها می خواهیم متنی را از تصاویر استخراج کنیم. خوشبختانه، Samsung One UI روش‌های بومی را برای انتخاب و کپی متن از یک تصویر ارائه می‌کند. برای این کار نیازی به دانلود هیچ برنامه OCR شخص ثالثی ندارید. بیایید روش های مختلف استخراج و کپی متن از تصاویر را در های Samsung Galaxy بررسی کنیم.

 

می‌توانید از این روش‌ها برای استخراج متن از اسناد یا تصاویر در زمان واقعی با استفاده از برنامه دوربین، استخراج متن از تصویر یا اسکرین شات در گالری، استخراج و چسباندن متن با استفاده از صفحه‌کلید، یا کپی کردن متن غیرقابل انتخاب از برنامه‌ها استفاده کنید.

اگر می‌خواهید متنی را از یک تصویر یا سند در زمان واقعی استخراج کنید، می‌توانید از برنامه دوربین سامسونگ استفاده کنید.

مرحله 1: برنامه دوربین سامسونگ را اجرا کنید و آن را به سمت سند یا تصویر بگیرید.

گام 2: روی نماد T زرد در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. اگر نماد را نمی بینید، کمی به تصویر نزدیک شوید.

مرحله 3: برنامه دوربین عکس را می گیرد. روی تب Extract در بالا ضربه بزنید. سپس، روی متن انتخاب شده ضربه بزنید و گزینه Select all را فشار دهید تا کل متن انتخاب شود یا نوارهای انتخاب را به صورت دستی حرکت دهید تا متن انتخاب شود.

مرحله 4: روی Copy ضربه بزنید تا متن را در کلیپ بورد گوشی اندروید خود استخراج و کپی کنید. اکنون، هر برنامه ای را باز کنید و متن کپی شده را جایگذاری کنید.

استخراج متن با استفاده از دوربین سامسونگاستخراج متن با استفاده از دوربین سامسونگ

نکته: با نحوه محو کردن پس‌زمینه یا بخشی از یک عکس در سامسونگ آشنا شوید.

اگر می خواهید متن را از یک اسکرین شات یا عکس در گالری استخراج کنید، برنامه Samsung Gallery سه راه برای استخراج متن از یک عکس ارائه می دهد. بیایید همه آنها را بررسی کنیم. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که دو روش اول فقط روی Samsung One UI 4.1.1 + کار خواهند کرد.

1. استفاده از نماد T

مرحله 1: تصویر خود را با متن در برنامه Samsung Gallery باز کنید.

گام 2: نماد T زرد رنگ را در پایین خواهید دید. روی آن ضربه بزنید تا گوشی شما به طور خودکار متن موجود در تصویر را استخراج و انتخاب کنید.

مرحله 3: روی هر نقطه از متن انتخاب شده ضربه بزنید تا نوارهای انتخابی که می توانید برای انتخاب متن مورد نظر از آنها استفاده کنید نشان داده شود. سپس در منوی باز شده روی Copy ضربه بزنید.

اسکنر متن استخراج گالری سامسونگاسکنر متن استخراج گالری سامسونگ

نکته: آموزش مخفی کردن تصاویر در سامسونگ

2. متن را طولانی فشار دهید

مرحله 1: در برنامه Samsung Gallery، تصویر را با متن باز کنید.

گام 2: برای نمایش نوارهای انتخاب، متن موجود در تصویر را طولانی فشار دهید. دستگیره های انتخاب را بکشید تا متن مورد نظر را انتخاب کنید و روی Copy ضربه بزنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  سامسونگ تاریخ عرضه گلکسی S23 را اعلام کرد
گالری سامسونگ استخراج متن را فشار دهیدگالری سامسونگ استخراج متن را فشار دهید

3. استفاده از Bixby

اگر تلفن شما از دو روش بالا در برنامه گالری پشتیبانی نمی کند، می توانید از Bixby برای انتخاب و کپی متن از یک عکس در سامسونگ استفاده کنید. این مراحل را دنبال کنید:

مرحله 1: به تصویر در برنامه Samsung Gallery بروید.

گام 2: روی Eye (نماد Bixby) در بالا ضربه بزنید و به تب Text در پایین بروید.

مرحله 3: متن برجسته خواهد شد. روی متن برجسته شده ضربه بزنید تا دستگیره های انتخاب نشان داده شود. سپس با استفاده از دستگیره ها، انتخاب را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید. پس از انتخاب متن مورد نظر، روی Copy ضربه بزنید.

استخراج متن از گالری سامسونگ با استفاده از Bixbyاستخراج متن از گالری سامسونگ با استفاده از Bixby

نکته: در مورد سایر ویژگی های پنهان گالری سامسونگ بدانید

چه کسی فکر می کرد بتوانید از صفحه کلید خود برای استخراج متن از اسناد فیزیکی یا تصاویر در زمان واقعی استفاده کنید؟ صفحه کلید سامسونگ به شما امکان می دهد متن را از اشیاء فیزیکی استخراج کرده و آنها را به طور خودکار در برنامه باز قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر یک برنامه پیام‌رسانی باز داشته باشید و از ویژگی استخراج متن صفحه‌کلید سامسونگ استفاده کنید، متن به‌طور خودکار در پیام شما جای‌گذاری می‌شود. لازم نیست ابتدا آن را در یک برنامه یادداشت برداری کپی کنید و آن را در برنامه پیام رسانی جای گذاری کنید. جالبه، نه؟

از این مراحل برای استخراج متن در زمان واقعی با استفاده از صفحه کلید سامسونگ استفاده کنید:

مرحله 1: یک برنامه را برای چسباندن متن از یک عکس باز کنید. این می تواند پیام ها، برنامه های چت یا هر برنامه یادداشت برداری باشد.

گام 2: هنگامی که صفحه کلید سامسونگ ظاهر شد، روی نماد T در نوار ابزار صفحه کلید ضربه بزنید. اگر آن را نمی بینید، روی نماد سه نقطه روی صفحه کلید و به دنبال آن نماد T (Extract text) ضربه بزنید.

مرحله 3: منظره یاب دوربین نمایش داده می شود. آن را به سمت یک تصویر، بنر یا سند بگیرید تا به طور خودکار متن را استخراج و در برنامه جایگذاری کند. یا می توانید دکمه Paste را به صورت دستی فشار دهید.

متن استخراج صفحه کلید سامسونگمتن استخراج صفحه کلید سامسونگ

نکته: تفاوت بین Gboard و Samsung Keyboard را بدانید

روش 4: استفاده از انتخاب هوشمند از هر صفحه

Smart Select یکی دیگر از ویژگی های پنهان گوشی های Samsung Galaxy است که می توانید از آن برای استخراج و کپی متن از تصاویر استفاده کنید.

فرض کنید یک تصویر جالب در توییتر پیدا کرده اید و می خواهید متنی را از آن استخراج کنید. معمولاً باید تصویر را دانلود کنید یا یک اسکرین شات بگیرید و سپس از گالری سامسونگ برای استخراج متن استفاده کنید. اما یک جایگزین ساده تر، استفاده از قابلیت Smart Select است.

چیزی که این موضوع را جالب می کند این است که می توانید از داخل هر برنامه ای به آن دسترسی داشته باشید. تنها مورد نیاز این است که ابتدا آن را در دسته های Edge فعال کنید. در اینجا دستورالعمل های گام به گام استفاده از Smart Select برای استخراج متن در تلفن های Samsung Galaxy آورده شده است. برای درک راحت تر مراحل را به دو قسمت تقسیم کرده ایم.

قسمت 1: پنل لبه را فعال کنید

مرحله 1: تنظیمات گوشی خود را باز کنید و به صفحه نمایش و سپس پنل های Edge بروید.

پنل های اج سامسونگپنل های اج سامسونگ

گام 2: کلید کنار خاموش را فعال کنید و روی پانل ها ضربه بزنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  سامسونگ گلکسی واچ 5 پرو 100 دلار پیش از رویداد Unpacked کاهش یافت
پنل های Samsung Edge فعال می شوندپنل های Samsung Edge فعال می شوند

مرحله 3: به دنبال Smart Select بگردید و روی دایره انتخاب بالای آن ضربه بزنید تا فعال شود.

Samsung Edge Panels Smart SelectSamsung Edge Panels Smart Select

نکته: نحوه ساخت GIF با استفاده از پنل Smart Select در سامسونگ را بدانید.

مرحله 1: برنامه را با تصویر یا متن غیرقابل شناسایی باز کنید. به دنبال دسته Edge روی گوشی خود بگردید. این یک دسته کوچک در لبه سمت راست یا چپ صفحه نمایش گوشی شما است. انگشت خود را روی دسته به سمت داخل بکشید تا پنل Edge باز شود.

گام 2: چندین بار روی پانل به چپ بکشید تا پانل Smart Select را ببینید. در اینجا گزینه های Rectangle، Oval، Animation و Pin/Insert را خواهید دید.

مرحله 3: روی Rectangle ضربه بزنید و کادر انتخاب را به تصویر خود یا ناحیه حاوی متن روی صفحه بکشید. سپس، روی Done ضربه بزنید.

متن انتخاب هوشمند سامسونگمتن انتخاب هوشمند سامسونگ

مرحله 4: روی نماد T در پایین ضربه بزنید تا متن در تصویر برجسته شود. سپس متن مورد نظر را با استفاده از دسته های انتخاب انتخاب کرده و دکمه Copy را فشار دهید تا متن کپی شود.

Samsung Smart Select عکس متن را استخراج می کندSamsung Smart Select عکس متن را استخراج می کند

نکته: ابزار Smart Select می‌تواند برای کپی کردن متن از برنامه‌ها یا وب‌سایت‌هایی که به شما اجازه کپی متن را نمی‌دهند، مانند نظرات اینستاگرام، یوتیوب و غیره استفاده شود. روش‌های دیگر برای کپی متن از پست‌های اینستاگرام را بررسی کنید.

روش 5: استفاده از گوگل لنز

اگر هیچ یک از روش‌های فوق خاص سامسونگ مطابق با نیازهای شما نیست، از Google Lens برای استخراج متن از یک عکس استفاده کنید. گوگل لنز را می توان از برنامه از پیش نصب شده گوگل که در تمامی گوشی های سامسونگ و سایر گوشی های اندرویدی موجود است، دسترسی داشت.

برای استخراج متن از یک تصویر در گوشی های سامسونگ با استفاده از لنز گوگل از این مراحل استفاده کنید:

مرحله 1: برنامه Google را در تلفن Samsung Galaxy خود باز کنید.

گام 2: روی نماد دوربین (لنز گوگل) در نوار جستجو ضربه بزنید.

مرحله 3: دوربین را در زمان واقعی به سمت یک عکس بگیرید یا یک عکس حاوی متن را از گالری خود انتخاب کنید.

مرحله 4: متن در تصویر برجسته خواهد شد. برای انتخاب متن مورد نظر، دستگیره انتخاب را بکشید. در آخر روی Copy ضربه بزنید تا متن انتخاب شده از تصویر کپی شود.

متن استخراج لنز گوگل سامسونگمتن استخراج لنز گوگل سامسونگ

نکته: بدانید چگونه از Google Lens برای استخراج متن از تصاویر در کروم استفاده کنید

روش 6: استفاده از برنامه Google Photos

اگر برنامه Google Photos را روی گوشی سامسونگ گلکسی خود نصب کرده اید، از آن برای استخراج متن از یک عکس نیز مانند تصویر زیر استفاده کنید:

مرحله 1: در برنامه Google Photos، تصویری را که می‌خواهید متن را از آن استخراج کنید، باز کنید.

گام 2: روی نماد لنز در پایین ضربه بزنید. سپس روی متن موجود در تصویر ضربه بزنید تا دستگیره های انتخاب نمایش داده شوند. از آنها برای انتخاب متن مورد نظر استفاده کنید. در نهایت دکمه Copy را فشار دهید.

Samsung Google Photos متن را استخراج می کندSamsung Google Photos متن را استخراج می کند

نکته: بدانید چگونه از هر دستگاهی عکس‌ها را در Google Photos آپلود کنید.

دسترسی به کلیپ بورد در سامسونگ

هنگامی که متنی را از یک عکس در سامسونگ کپی می کنید، در صفحه کلید گوشی سامسونگ شما ذخیره می شود. دو روش برای استفاده از کلیپ بورد در سامسونگ را بررسی کنید. همچنین، نحوه همگام سازی کلیپ بورد را بین رایانه شخصی سامسونگ و ویندوز بدانید.

امیدواریم از این مقاله 6 روش برای استخراج و کپی متن از تصویر در سامسونگ مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/aoySyR
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *