آموزش کیوبیس فصل هشتم بخش دوم : کاربرد نشانه ها ( MARKERS )

افزودن و حذف نمودن نشانه ها

ابتدا خط زمان را در نقطه مورد نظر قرار می دهید . سپس داخل پنجره Markers دکمه  Add را کلیک کنید . برای ایجاد نشانه های چرخه ای ابتدا در پنجره Markers گزینه Cycle markers را انتخاب نمایید . سپس دکمه Add را کلیک کنید . یک نشانه چرخه ای در بخشی از پروژه که بین نشانگر چپ و راست قرار دارد ایجاد خواهد شد .

برای حذف یک نشانه نیز کافی است آن نشانه را داخل پنجره Markers انتخاب نموده و سپس دکمه Remove  را کلیک کنید .

 

جابجایی نشانه ها به کمک پنجره Markers

به کمک دکمه Move در نوار ابزار پنجره Markers می توانید هر یک از نشانه های موجود را جابجا نموده و زمان وقوع آن را تغییر دهید :

  1. ابتدا خط زمان را به نقطه ای منتقل نمایید که مایلید نشانه در همان نقطه قرار گیرد .
  2. سپس داخل پنجره Markers نشانه مورد نظر را انتخاب نموده و دکمه Move را کلیک کنید .

 

در مورد شماره Id نشانه ها

هر بار یک نشانه جدید ایجاد می کنید ، بطور خودکار یک شماره Id منحصربفرد به آن نشانه ( داخل پنجره Markers ) نسبت داده می شود . شماره Id نشانه ها بطور معمول از 1 شروع می شوند . شماره Id  نشانه های چرخه ای داخل یک علامت [] قرار می گیرند .

مزیت اصلی شماره های Id نشانه ها آن است که می توانید با فشار دادن کلیدهای عددی 1 تا 9 در قسمت عددی صفحه کلید بسادگی به مکان نشانه مورد نظر منتقل شوید . بنابر این اگر مشغول کار در پروژه باشید و کلید عدد 2 در قسمت عددی صفحه کلید را فشار دهید ، خط زمان بسرعت به مکان استقرار نشانه با شماره Id معادل 2 منتقل خواهد شد .

 

 

کاربرد شیار نوع Markers

از شیار نوع Markers نیز می توان برای ایجاد و مدیریت نشانه ها در یک پروژه استفاده نمود . نشانه هایی که داخل این شیار  می بینید دقیقا معادل نشانه های موجود در پنجره Markers می باشند . هر نوع تغییراتی که در نشانه ها ایجاد نمایید ، هم در پنجره Markers و هم درشیار نوع Markers بی درنگ منعکس می شوند . نشانه های استاندارد در شیار Markers به شکل رویدادهای نشانه ( یک خط عمودی با یک نام و یک شماره منحصر بفرد ) نشان داده می شوند .

هر گاه یک شیار از نوع Markers را انتخاب و فعال نمایید ، مشخصات همه نشانه های موجود در ناحیه کاوشگر دیده می شود .

نشانه های چرخه ای داخل شیار Markers به شکل دو خط عمودی با یک خط قرمز رنگ بین آنها آشکار می شوند . از نشانه های چرخه ای برای ذخیره نمودن قسمت دلخواه از یک پروژه استفاده می کنیم .

 

 

” ادامه دارد “

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.