چگونه یک حساب کاربری کلون شده فیس بوک را حذف، پیدا، متوقف یا گزارش کنیم؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی چگونه یک حساب کاربری کلون شده فیس بوک را حذف، پیدا، متوقف یا گزارش کنیم؟
همراه ما باشید

اوه، پس شما یک حساب فیس بوک تکراری پیدا کردید که نمایه شما را نشان می دهد، اما این شما نیستید که آن را ایجاد کرده اید؟ مواظب باش! می تواند یک باشد اکانت فیسبوک کلون شده و دوستان شما ممکن است فقط یک قدم با فریب خوردن فاصله داشته باشند.

اکانت فیسبوک کلون شده

تنها آرامش در اینجا این است که کلونرها می توانند حساب شما را جعل کنند، اما از تنظیمات امنیتی شما عبور نکنند. بنابراین، در حال حاضر، هنوز ایمن است و قبل از اینکه کسی مورد کلاهبرداری قرار گیرد، باید اقدامات درست را انجام دهید. هنگامی که تأیید کردید که این یک حساب کاربری شبیه سازی شده در فیس بوک است، یا باید نمایه جعلی را گزارش کنید یا آن را حذف کنید.

حساب کاربری شبیه سازی شده فیس بوک چیست؟

یک حساب کاربری شبیه سازی شده فیس بوک کلاهبرداری است که در آن شخصی با استفاده از تصویر نمایه شما یک کپی از حساب اصلی ایجاد می کند. همچنین شامل جزئیات دیگری از حساب شما است، به عنوان مثال، بیو، اطلاعات درباره، و غیره، تا شبیه به حساب واقعی شما شود. تمام هدف این است که دوستان خود را فریب دهید تا فکر کنند این حساب واقعی است و اطلاعات آنها را واگذار کنید.

با این حال، دقیقاً هک نیست زیرا یک هکر کنترل کامل حساب واقعی فیس بوک شما را به دست می آورد. در حالی که شبیه سازی یک نمایه جعلی ایجاد می کند که بسیار شبیه حساب اصلی شما است. بنابراین، مهم است که هنگام پذیرش درخواست دوستی در فیس بوک مراقب باشید، زیرا ممکن است لیست دوستان شما را در معرض کلاهبرداران قرار دهد. سپس آنها می توانند برای آنها درخواست دوستی ارسال کنند تا اطلاعات آنها را برای جعل یا سایر عملیات غیرقانونی دریافت کنند.

در اینجا راهنمای کوتاهی برای شما آورده شده است تا بفهمید که آیا نمایه فیس بوک جعلی است یا خیر، و چگونه آن را حذف، متوقف یا گزارش دهید.

آیا حساب فیسبوک شما شبیه سازی شده است؟

ممکن است این یک حساب قانونی باشد و شخصی که نمایه را دارد فقط نام شما را به اشتراک بگذارد. بنابراین، مراقب باشید و قبل از گزارش جعلی بودن حساب، جزئیات را دوباره بررسی کنید. با این حال، زمانی که دوستانتان از رفتار مشکوکی مانند پیام‌هایی که درخواست پول می‌کنند به شما اطلاع می‌دهند، می‌دانید که آیا این یک حساب شبیه‌سازی شده است یا خیر. بنابراین، اگر نگران هستید که یک نمایه فیس بوک جعلی تحت نام ما وجود دارد، در اینجا چند راه برای یافتن، گزارش، توقف، یا حذف نمایه جعلی شما وجود دارد.

چگونه حساب کاربری کلون شده فیس بوک را پیدا کنیم

اکانت فیسبوک کلون شده

بنابراین، قبل از اینکه نمایه مشکوک را گزارش دهید، چگونه متوجه می شوید که این یک حساب جعلی است؟ برای جستجوی یک حساب کاربری شبیه سازی شده، ابتدا فیس بوک را با نام خود جستجو کنید. ممکن است حساب های قانونی با همان نام خود پیدا کنید. بنابراین، با دقت به عکس پروفایل و جزئیات نگاه کنید تا مطمئن شوید که یک حساب کاربری شبیه سازی شده است. در صورت هر گونه سوء ظنی، با دوستان فیس بوک خود تماس بگیرید تا بررسی کنید که آیا درخواست دوستی از شما دریافت کرده اند و آیا آن نمایه را اضافه کرده اند یا خیر. اگر بله، پس بررسی کنید که آیا پیامی دریافت کرده اند که از آنها خواسته شده است روی پیوند برای قرض دادن پول کلیک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مدیریت و کنترل حریم خصوصی خود، می توانید به مرکز حریم خصوصی متا مراجعه کنید.

خواندن: چگونه یک حساب آزمایشی در فیس بوک بدون ایمیل یا شماره تلفن ایجاد کنیم

چگونه یک حساب کاربری شبیه سازی شده فیس بوک را گزارش و حذف کنیم؟

اکانت فیسبوک کلون شده

پس از پیدا کردن یک نمایه فیس بوک که گمان می کنید حساب شبیه سازی شده شما باشد، روی سه نقطه روی نمایه کلیک کنید و انتخاب کنید. گزارش نمایه یا پشتیبانی/گزارش را پیدا کنید. اکنون شما را به مسیر هدایت می کند صفحه گزارش. در اینجا، از شما خواسته می شود که مشکل چرایی گزارش حساب را انتخاب کنید. انتخاب کنید تظاهر به کسی بودن و سپس انتخاب کنید من. در نهایت پیامی را مشاهده خواهید کرد آیا این برخلاف استانداردهای جامعه ما است؟ را کلیک کنید ارسال. مطمئن شوید که برای وضوح بیشتر به خط مشی های استانداردهای انجمن فیس بوک مراجعه کرده اید. اکنون فیس بوک درخواست شما را بررسی می کند و حساب را حذف می کند. با این حال، چند روز طول می کشد و از این رو، توصیه می شود که صبر داشته باشید.

حالا به صفحه پروفایل اکانت کلون شده برگردید، دوباره روی سه نقطه کلیک کنید و ضربه بزنید مسدود کردن. در مرحله بعد، به حساب اصلی خود بازگردید و یک پست در جدول زمانی خود ایجاد کنید و از دوستان خود بخواهید که درخواست‌های دوستی جدید از حسابی را که ممکن است جعل هویت شما باشد، نپذیرند. همچنین از آنها بخواهید که پیام هایی که ممکن است کلاهبرداری باشد را نادیده بگیرند.

خواندن: چگونه بررسی کنیم که چه کسانی را در فیس بوک مسدود کرده اید

چگونه کلون سازی حساب فیسبوک را متوقف کنیم

اکانت فیسبوک کلون شده

در حالی که هیچ راهی بدون خطا برای متوقف کردن شبیه سازی حساب وجود ندارد، می توانید اقدامات پیشگیرانه خاصی مانند اشتراک گذاری حداقل جزئیات در فیس بوک را انجام دهید. در همان زمان، مطمئن شوید که تنظیمات حریم خصوصی حساب فیس بوک خود را تغییر داده اید یا به سادگی حساب خود را قفل کرده اید. به عنوان مثال، در صفحه نمایه فیس بوک خود، به دوستان، روی سه نقطه بالای لیست دوستان کلیک کنید و انتخاب کنید ویرایش حفظ حریم خصوصی. بعد، در ویرایش حفظ حریم خصوصی در پنجره، تنظیمات حریم خصوصی را برای هر گزینه تغییر دهید. به عنوان مثال، آنها را روی هر دو تنظیم کنید دوستان یا فقط من. به طوری که هیچ کس دیگری به جز شما یا دوستانتان نتواند اطلاعات حساب شما را ببیند.

شما همچنین می توانید سفارشی کنید تنظیمات حریم خصوصی از حساب شما با خصوصی کردن آنها. روی عکس خود در سمت راست بالا کلیک کنید > تنظیمات و حریم خصوصی > تنظیمات > حریم خصوصی > تنظیمات و ابزارهای حریم خصوصی. اکنون، می‌توانید کنترل کنید چه کسی می‌تواند پست‌های آینده شما را ببیند، چه کسی می‌تواند صفحات و فهرست‌هایی را که دنبال می‌کنید، چه کسی می‌تواند تولد یا روابط شما را ببیند، چه کسی می‌تواند برای شما درخواست دوستی ارسال کند، و موارد دیگر. می توانید گزینه ها را روی هر کدام تنظیم کنید دوستان یا فقط من. یا می توانید روی عکس خود در سمت راست بالا کلیک کنید، انتخاب کنید تنظیمات و حریم خصوصیو روی آن کلیک کنید بررسی حریم خصوصی. اکنون، راهنمای فیس بوک را دنبال کنید تا حریم خصوصی حساب خود را افزایش دهید و از شبیه سازی آن جلوگیری کنید.

مهم‌تر از همه، مطمئن شوید که درخواست‌های دوستی از افرادی که نمی‌شناسید یا ارتباطی با آنها به اشتراک نمی‌گذارید را نمی‌پذیرید. قبل از ارسال درخواست، می‌توانید به آن شخص پیام دهید و بررسی کنید که نمایه درستی است یا خیر.

چگونه اکانت های تکراری فیس بوک را حذف کنم؟

اگر به طور تصادفی حساب دیگری ایجاد کرده اید یا فقط یک حساب آزمایشی فیس بوک بوده است، می توانید هر زمان بعداً این حساب تکراری را حذف کنید. می‌توانید از این راهنما برای حذف دائمی حساب فیسبوک خود استفاده کنید یا به سادگی از این صفحه دیدن کنید تا مستقیماً حساب تکراری خود را حذف کنید. یا، می توانید این راهنمای فیس بوک را برای حذف حساب تکراری از طریق مرکز حساب ها دنبال کنید.

وقتی یک حساب کاربری فیس بوک را جعلی گزارش می کنید چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که یک حساب شبیه سازی شده مشکوک را جعلی گزارش کردید، فیس بوک درخواست را بررسی می کند و ممکن است چند هفته طول بکشد تا حل شود. بنابراین، صبورانه منتظر بمانید تا آنها موضوع را بر اساس استانداردهای انجمن خود بررسی کنند و شما را در مورد حل و فصل مطلع کنند. گزارش شما محرمانه است و به حسابی که گزارش می کنید اطلاع داده نمی شود که چه کسی آنها را گزارش کرده است.

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *