نحوه پیشنهاد دوستی در فیس بوک روی دسکتاپ و موبایل

زمان مطالعه: 6 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی نحوه پیشنهاد دوستی در روی دسکتاپ و موبایل همراه ما باشید

آیا تا به حال در فیس بوک ورق بزنید و دوستانی با علایق مشابه ببینید و فکر کنید که دوستان خوبی خواهند بود؟ در گذشته، یک کلیک سریع بر روی پیشنهاد دوستان باعث شد تا آنها را نسیم معرفی کنیم. اما فیسبوک بدون هیچ اطلاعیه ای با این دست دادن مجازی خداحافظی کرده است. اما نترس؛ ما یک راه حل داریم این مقاله شما را در پیشنهاد دوستی در فیس بوک راهنمایی می کند.

پیشنهاد یک دوست در فیس بوک

 

پیشنهاد دوستان نه تنها تجربه شما را غنی می کند بلکه به جامعه گسترده تر نیز کمک می کند. به آن به عنوان یک ابزار استراتژیک فکر کنید که در آن افراد همفکر می توانند در شبکه شما متصل شوند و درها را به روی همکاری و فرصت باز کنند. با این درک، اجازه دهید با مراحل شروع کنیم.

از طریق دسکتاپ یک پیشنهاد دوست در فیس بوک ارسال کنید

راه های مختلفی برای پیشنهاد دوستی به دوست دیگر در فیس بوک وجود دارد. هر روش را به تفصیل توضیح خواهیم داد. بیایید با معمولی ترین راه برای اشتراک گذاری پروفایل در فیس بوک شروع کنیم.

مرحله 1: فیس بوک را در مرورگر وب دلخواه خود باز کنید و با اعتبار حساب خود وارد شوید.

گام 2: اکنون به نمایه شخصی که می خواهید با دوست خود به اشتراک بگذارید بروید.

توجه داشته باشید: راه های مختلفی برای رسیدن به نمایه ای که می خواهید به اشتراک بگذارید وجود دارد. از گزینه جستجو یا یافتن نمایه در صفحه اصلی استفاده کنید.

به نمایه برویدبه نمایه بروید

مرحله 3: در نهایت، پیوند پروفایل را از نوار آدرس مرورگر خود با استفاده از Ctrl + A در یا Command + A در مک برای برجسته کردن کل پیوند، و Ctrl + C در ویندوز یا Command + C در مک را فشار دهید تا پیوند را کپی کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه به روز رسانی سیستم عامل Apple TV Remote
لینک پروفایل را کپی کنیدلینک پروفایل را کپی کنید

پس از کپی کردن، آن را با دوستان خود با استفاده از هر رسانه ای مانند WhatsApp، Telegram یا Facebook Messenger به اشتراک بگذارید. پس از آن، دوست شما می تواند روی پیوند ضربه زده و درخواست دوستی را به نمایه ای که به اشتراک گذاشته اید ارسال کند.

اگر نمی‌خواهید به اشتراک بگذارید یا می‌خواهید دوستانتان بدون معرفی رسمی ارتباط برقرار کنند، به خواندن ادامه دهید.

روش 2: با استفاده از پیام های گروهی، یک دوست را به دوست دیگری پیشنهاد دهید

این روش شامل ایجاد یک چت گروهی بین شما و دوستانتان است که می خواهید به آن متصل شوید. اگرچه این گروه می تواند در هر جایی وجود داشته باشد (مثلاً واتس اپ یا تلگرام)، توصیه می کنیم از فیس بوک مسنجر استفاده کنید. مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: فیس بوک را در مرورگر دلخواه خود باز کنید و با اعتبار حساب خود وارد شوید.

گام 2: پس از راه اندازی، روی نماد شناور پیام جدید در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

روی نماد شناور پیام جدید کلیک کنیدروی نماد شناور پیام جدید کلیک کنید

مرحله 3: در حالت پیام جدید، نام دوستان خود را که می خواهید به آنها متصل شوید تایپ کنید.

نام دوستان خود را که می خواهید به آنها متصل شوید تایپ کنیدنام دوستان خود را که می خواهید به آنها متصل شوید تایپ کنید

مرحله 4: در آخر با نوشتن یک پیام معرفی دوستان خود را معرفی کنید.

شما بروید. هنگامی که دوستان شما شروع به تعامل با یکدیگر کردند، از گروه خارج شوید یا گروه را بی صدا نگه دارید.

همچنین بخوانید: چگونه پیش نویس ها را در فیس بوک در موبایل و دسکتاپ پیدا کنیم

نحوه توصیه به دوستان در برنامه موبایل فیس بوک

مانند دسکتاپ، راه‌های متعددی برای توصیه دوستان در فیسبوک وجود دارد. روش را به صورت گام به گام برای شما توضیح خواهیم داد تا آن را دنبال کنید. بیایید با رایج ترین روش شروع کنیم.

مرحله 1: برنامه فیس بوک را در اندروید یا خود راه اندازی کنید. پس از راه‌اندازی، به نمایه‌ای که می‌خواهید با دوستان خود به اشتراک بگذارید بروید.

گام 2: هنگامی که در صفحه نمایه شخص قرار گرفتید، روی نماد سه نقطه در کنار دکمه پیام ها ضربه بزنید. در صفحه بعدی، در قسمت تنظیمات نمایه، به پایین بروید تا به «[User's] پیوند نمایه' و روی دکمه کپی پیوند ضربه بزنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه پیگیری مراحل در آیفون و اندروید
به نمایه برویدبه نمایه بروید

خودشه. شما پیوند نمایه کاربر را در تلفن خود کپی کرده اید، که می توانید با استفاده از هر رسانه چت با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

اگر نمی‌خواهید لینک پروفایل را مستقیماً با دوستان خود به اشتراک بگذارید، قبل از اشتراک‌گذاری لینک نمایه، آنها را به صورت مجازی معرفی کنید. به خواندن ادامه دهید

روش 2: با استفاده از پیام های گروهی، یک پیشنهاد دوست در فیس بوک ارسال کنید

مانند دسکتاپ، این روش شامل ایجاد یک چت گروهی از طریق متن مستقیم، iMessage، WhatsApp، Snapchat، Instagram یا Facebook Messenger با دو نفری است که می خواهید به آن متصل شوید.

توجه داشته باشید: ما از فیس بوک مسنجر برای تظاهرات استفاده خواهیم کرد. با این حال، می توانید از رسانه دلخواه خود برای ارتباط با هر دو دوست خود استفاده کنید.

مرحله 1: فیس بوک مسنجر را در اندروید یا آیفون خود راه اندازی کنید و روی نماد مداد در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

روی نماد مداد ضربه بزنیدروی نماد مداد ضربه بزنید

گام 2: در صفحه پیام جدید، روی چت گروهی ضربه بزنید. در صفحه بعدی، نمایه‌ها (افزودن دوستانی که می‌خواهید به آنها متصل شوند) را برای افزودن به گروه جستجو کنید یا روی آنها ضربه بزنید.

توجه داشته باشید: می توانید نام گروه را تنظیم کنید یا آن را همانطور که هست بگذارید.

مرحله 3: در نهایت روی Create در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. گروه ایجاد خواهد شد. اکنون، یک پیام مقدماتی ارسال کنید.

روی ایجاد ضربه بزنیدروی ایجاد ضربه بزنید

پس از اتصال دوستانتان، می‌توانید گروه را حذف کنید یا آن را برای مراجعات بعدی یا تعامل نگه دارید.

سوالات متداول در مورد پیشنهاد دوستان در فیس بوک

1. پیشنهادات دوستان چند بار به روز می شوند؟

الگوریتم‌های پیشنهادات دوستان به طور مداوم اصلاح می‌شوند و با در دسترس قرار گرفتن داده‌های جدید، پیشنهادات به‌طور مرتب به‌روزرسانی می‌شوند.

2. چرا برای افرادی که نمی شناسم پیشنهاد دوست دارم؟

الگوریتم پیشنهاد دوست فیس بوک دوستان متقابل، علایق مشترک، موقعیت مکانی و عوامل دیگر را در نظر می گیرد. گاهی اوقات، ممکن است از افرادی که علایق مشترکی با دوستان یا شبکه فعلی شما دارند، پیشنهاداتی دریافت کنید.

اتصال و شبکه

اکنون که می دانید چگونه دوستان خود را در فیس بوک پیشنهاد دهید، می توانید دوستان خود را بر اساس علایق، تخصص و اهداف مشترک به هم متصل کنید تا همکاری را تسهیل کنید، به اشتراک گذاری دانش را باز کنید و روابط حرفه ای قوی تری ایجاد کنید. صحبت از روابط حرفه ای شد، یاد بگیرید که چگونه رزومه را به پروفایل لینکدین اضافه کنید.

امیدواریم از این مقاله نحوه پیشنهاد دوستی در فیس بوک روی دسکتاپ و موبایل مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *