نحوه غیرفعال کردن نیاز پین برای گذرواژه‌های ذخیره شده کروم

زمان مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک نحوه غیرفعال کردن نیاز پین برای گذرواژه‌های ذخیره شده کروم
که در این بخش به محتوای این خبر با شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت

این پست توضیح می دهد که چگونه غیرفعال کردن نیاز پین برای گذرواژه‌های ذخیره شده Chrome. گوگل به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد ویژگی های امنیتی جدیدی را به Password Manager داخلی در مرورگر کروم خود اضافه کند. یکی از این ویژگی ها در دسترس بودن است احراز هویت بیومتریک در نسخه دسکتاپ کروم این ویژگی به کاربران کروم امکان استفاده از آن را می دهد روش‌های ورود به سیستم Windows Hello (PIN/بیومتریک) برای نشان دادن اطلاعات کاربری ذخیره شده در برنامه مدیریت رمز عبور Chrome.

نحوه غیرفعال کردن نیاز پین برای گذرواژه‌های ذخیره شده کروم

گوگل به آرامی این ویژگی را برای نسخه پایدار کروم عرضه می کند. دستگاه‌هایی که دارای سیستم‌های احراز هویت بیومتریک یکپارچه یا متصل هستند، می‌توانند از بیومتریک خود (تشخیص چهره/اثرانگشت) برای دسترسی به اعتبارنامه‌های ذخیره شده در مدیریت رمز عبور Chrome استفاده کنند. دستگاه های دیگر می توانند استفاده کنند پین Windows Hello. در حالی که این ویژگی به عنوان یک لایه امنیتی اضافه شده است تا از پرکردن خودکار رمز عبور توسط شخص دیگری در کروم در غیاب شما جلوگیری شود، ممکن است زمانی که برای شما غافلگیر کننده باشد، آن را آزاردهنده بدانید.

نحوه غیرفعال کردن نیاز پین برای گذرواژه‌های ذخیره شده کروم

وقتی این ویژگی فعال است، Chrome از شما می‌خواهد که پین/بیومتریک Windows Hello خود را برای احراز هویت قبل از پر کردن خودکار گذرواژه‌های شما در وب‌سایت‌ها یا فرم‌ها وارد کنید. اما اگر دستگاه خود را با دیگران به اشتراک نمی گذارید و درخواست را غیر ضروری می دانید، می توانید آن را از صفحه تنظیمات Chrome غیرفعال کنید.

هنگام پر کردن رمز عبور، Windows Hello را غیرفعال کنید

برای غیرفعال کردن نمایش درخواست Windows Hello هنگامی که Chrome سعی می‌کند رمز عبور را تکمیل کند، این مراحل را دنبال کنید:

روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پنجره مرورگر خود کلیک کنید. انتخاب کنید تنظیمات. را کلیک کنید تکمیل خودکار و رمزهای عبور در پنل سمت چپ (گزینه دوم از بالا). در پنل سمت راست، بر روی مدیر رمز عبور گزینه.

تنظیمات مدیریت رمز عبور در گوگل کروم

در صفحه تنظیمات مدیریت رمز عبور، محل را پیدا کنید هنگام پر کردن رمزهای عبور از Windows Hello استفاده کنید گزینه.

گزینه Windows Hello در Chrome Password Manager

روی دکمه جابجایی کنار گزینه کلیک کنید. Windows Hello Prompt ظاهر می شود. برای تایید هویت خود پین خود را وارد کنید. اعلان ناپدید خواهد شد.

غیرفعال کردن ویژگی Windows Hello در کروم

هنگامی که دکمه جابه‌جایی را در کنار گزینه «استفاده از Windows Hello هنگام پر کردن گذرواژه‌ها» خاموش کنید، Chrome قبل از تکمیل خودکار گذرواژه‌هایتان، احراز هویت پین/بیومتریک را از شما درخواست نمی‌کند.

هنگام پر کردن رمزهای عبور، Windows Hello را فعال کنید

ممکن است بعداً بخواهید دوباره این تنظیم را فعال کنید تا در غیاب شما از استفاده دیگران از گذرواژه‌های ذخیره شده Chrome شما جلوگیری شود. برای انجام آن، این مراحل را دنبال کند:

همانطور که در بالا توضیح داده شد، در تنظیمات کروم به صفحه مدیریت رمز عبور بروید. متناوبا، تایپ کنید chrome://settings/passwords در نوار آدرس مرورگر شما

روی ضامن کنار گزینه «استفاده از Windows Hello هنگام پر کردن رمزهای عبور» کلیک کنید. اعلان Windows Hello ظاهر می شود.

فعال کردن ویژگی Windows Hello در کروم

برای تایید هویت خود پین خود را وارد کنید. با اتمام تایپ پین، درخواست ناپدید می شود و گزینه فعال می شود.

احراز هویت بیومتریک ویندوز را در گوگل کروم خاموش کنید

احراز هویت بیومتریک برای ایمن نگه داشتن Password Manager طراحی شده است. اما اگر می‌خواهید این گزینه را از صفحه تنظیمات مرورگر خود حذف کنید، می‌توانید از پرچم‌های کروم استفاده کنید. در اینجا به این صورت است:

تایپ کنید chrome://flags/ در نوار آدرس مرورگر کروم خود. “بیومتریک” را در نوار جستجو در بالا تایپ کنید. احراز هویت بیومتریک قبل از پر کردن پرچم در نتایج جستجو نشان داده می شود.

روی منوی کشویی کنار گزینه کلیک کنید و انتخاب کنید معلول. راه اندازی مجدد کروم برای ذخیره تغییرات

حذف گزینه Windows Hello از تنظیمات کروم.

هنگامی که این پرچم را غیرفعال کردید، “هنگام پر کردن رمزهای عبور از Windows Hello استفاده کنید‘ گزینه خواهد شد دیگر ظاهر نمی شود در تنظیمات کروم

توجه داشته باشید: اگر نمی توانید این گزینه را در مرورگر کروم خود پیدا کنید اما می خواهید آن را داشته باشید، ممکن است لازم باشد مرورگر را به آخرین نسخه به روز کنید. اگر قبلاً به‌روز شده است، احتمالاً Google کمی زمان می‌برد تا آن را در دستگاه شما عرضه کند. اگر نمی‌توانید منتظر بمانید تا Google آن را برای دستگاه شما در دسترس قرار دهد، می‌توانید با استفاده از پرچم‌های آزمایشی آن را در Chrome فعال کنید. بازدید کنید chrome://flags/#biometric-authentication-in-settings و انتخاب کنید فعال شد در منوی کشویی کنار احراز هویت بیومتریک قبل از پر کردن گزینه.

امیدوارم کمک کند.

خواندن: نحوه فعال کردن Memory Saver Mode در کروم

چگونه می توانم Chrome را مجبور کنم که از من برای ذخیره رمز عبور خودداری کند؟

برای جلوگیری از درخواست Google Chrome از شما برای ذخیره رمزهای عبور، می‌توانید تنظیمات Password Manager را در مرورگر تغییر دهید. روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای کروم کلیک کنید و انتخاب کنید تنظیمات. سپس برو به تکمیل خودکار و گذرواژه‌ها > مدیریت رمز عبور. کلیک کنید روی تغییر وضعیت کنار پیشنهاد ذخیره رمزهای عبور گزینه ای برای خاموش کردن ویژگی

چگونه ورود خودکار رمز عبور را خاموش کنم؟

برای غیرفعال کردن ورود خودکار رمز عبور در گوگل کروم، باید گزینه ورود خودکار را غیرفعال کنید. به کروم بروید تنظیمات صفحه و کلیک کنید تکمیل خودکار و رمزهای عبور در منوی سمت چپ سپس بر روی آن کلیک کنید کلمه عبور مدیر گزینه سمت راست در صفحه بعدی، بر روی تغییر وضعیت کنار ورود خودکار گزینه. این ویژگی خاموش خواهد شد.

ادامه مطلب را بخوانید: گوگل کروم رمزهای عبور را در ویندوز ذخیره نمی کند.

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/kedaZL
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *