بسیاری از کسب و کارها نمی دانند که آیا نقض داده برای آنها اتفاق افتاده است یا خیر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی بسیاری از کسب و کارها نمی دانند که آیا نقض داده برای آنها اتفاق افتاده است یا خیر
همراه ما باشید

نقض داده ها یکی از بدترین حوادثی است که ممکن است برای یک کسب و کار رخ دهد. با این حال، آخرین مطالعه نشان می‌دهد که بسیاری از کسب‌وکارها از اینکه با یک رخنه امنیتی مواجه شوند و داده‌هایشان دزدیده شود، بی‌اطلاع هستند. در نتیجه، بسیاری از نقض‌ها بدون رسیدگی باقی می‌مانند و هکرها می‌توانند برای مدت نامحدودی از داده‌های یک شرکت بهره‌برداری کنند.

کارشناسان امنیت سایبری در Vectra AI بیش از 2000 تحلیلگر امنیت فناوری اطلاعات را مورد بررسی قرار داده اند تا آگاهی آنها را از نقض داده ها ارزیابی کنند. این گزارش نشان داد که 97 درصد از پاسخ دهندگان نگران از دست دادن رویدادهای مهم امنیتی هستند. به همین ترتیب، 71 درصد گفتند که احتمالاً در معرض خطر هستند اما از آن آگاه نیستند.

دامنه تهدیدات امنیت سایبری سالانه در حال افزایش است و اکثر تیم های امنیتی در شرکت ها نمی توانند با آن مقابله کنند. به عنوان مثال، 66٪ از پاسخ دهندگان به نظرسنجی Vectra AI گفتند که هشدارهای آنها “به میزان قابل توجهی” افزایش یافته است.

آیا کسب و کار شما با نقض امنیتی مواجه شده است؟ اکثر مالکان نمی دانند

مشکل این است که تیم‌های IT هشدارهای زیادی دریافت می‌کنند و قادر به رسیدگی به همه آنها نیستند. یک تیم فناوری اطلاعات به طور متوسط ​​4500 هشدار دریافت کرده است و تنها دو سوم آن (67 درصد) مورد توجه قرار گرفته است. تیم ها همچنین از “هشدارهای بیهوده” که زمان آنها را تلف می کند و ممکن است منجر به از دست دادن یک نقض بزرگ شود، شکایت دارند. علاوه بر این، تیم های فناوری اطلاعات می گویند که ابزارهای امنیتی در حال افزایش حجم کاری خود هستند.

Vectra AI در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «این یک «مارپیچ بیشتر» ایجاد می‌کند که توانایی آن‌ها برای پاسخ سریع به هشدارها و مدیریت نقض‌ها را تهدید می‌کند و باعث می‌شود که تحلیلگران به فکر ترک شغل خود باشند.

ناملایماتی که اعضای یک تیم فناوری اطلاعات از سر می گذرانند باعث شده است که بسیاری از آنها به دنبال مشاغل جدید باشند. طبق آخرین تخمین ها، از هر پنج متخصص SecOps، دو نفر می خواهند به شغل جدیدی بروند. زیرا آنها معتقدند که وقت خود را با هشدارهای بیهوده تلف می کنند. استرس مداوم، فرسودگی شغلی، و بی‌حوصلگی «ذهن بی‌حس‌کننده» دلایل دیگری هستند که متخصصان SecOps نقش خود را ترک می‌کنند.

فقدان انگیزه در تیم های امنیتی به بازیگران پشتی اجازه می دهد تا قربانیان را راحت تر هدف قرار دهند. به تازگی، مایکروسافت در مورد یک گروه هکر چینی گزارش داده است که می تواند به برخی از حساب های ایمیل مشتریان برجسته دسترسی پیدا کند. هکرهای چینی همچنین ایمیل های برخی سازمان های دولتی ایالات متحده را به خطر انداختند.

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *