آموزش کیوبیس فصل سوم بخش اول : روشهای اجرای پروژه و پانل Transport

فصل سوم

روشهای اجرای پروژه و پانل Transport

در این درس روشهای اجرا و کنترلهای اجرای پروژه را می آموزید . مهمترین ابزار برای کنترل اجرای یک پروژه در محیط برنامه Cubase پانل  Transport است . اگر این پانل را در محیط کاری برنامه مشاهده نمی کنید ، به ترتیب Transport → transport panel در نوار منو را کلیک کنید . کنترلهای اصلی اجرای پروژه علاوه بر پانل Transport را پنهان کنید . کافی است دکمه کوچک سمت  چپ بالا یا سمت راست بالای این پانل را کلیک نموده و یا به ترتیب Transport → transport panel در نوار منو را کلیک کنید .

سفارشی نمودن پانل  Transport

پانل Transport از قسمتهای گوناگون تشکیل شده است . می توانید هر وقت لازم است هر یک از این قسمت ها را آشکار یا پنهان نمایید . بر روی پانل کلیک راست نمایید . یک منوی میانبر آشکار می شود نیمه بالایی این منو شامل قسمت های تشکیل دهنده پانل است . می توانید هر یک از این اسامی را کلیک نموده تا آشکار یا پنهان گردد .

با انتخاب گزینه show all همه قسمتهای پانل آشکار می شوند . با انتخاب گزینه  Default  همه قسمتهای پانل در مکانهای پیش فرض خود را آشکار می شوند . قسمت پایینی در منوی میانبر به شما امکان می دهد تا فقط دکمه های کنترل اجرای پروژه را داشته باشید .

با انتخاب گزینه  Setup درمنوی فرعی یک پنجره با عنوان Setup باز می شود . در ستون سمت چپ اسامی قسمت های آشکار در پانل را دارید . با انتخاب این اسامی و کلیک دکمه → می توانید یک قسمت را به ستون سمت راست منتقل نمایید که فهرست قسمتهای پنهان در پانل را نمایش می دهد . همچنین با کلیک نمودن دکمه های Move up و Move down می توانید ترتیب قرارگیری قسمتهای مختلف در پانل  را بدلخواه تنظیم نمایید .

کنترل اجرا به کمک قسمت عددی در صفحه کلید

در کامپیوترهای شخصی  Pc می توانید از کلیکهای قرار  گرفته در قسمت عددی صفحه کلید برای کنترل اجرای پروژه استفاده نمایید . برای شروع ضبط کلید * در قسمت کلیدهای عددی را فشار دهید . برای اجرای پروژه کلید enter را فشار دهید . برای توقف اجرای پروژه کلید صفر در قسمت کلیدهای عددی را فشار دهید . برای انتقال خط زمان به محل نشانگر چپ کلید 1 را فشار دهید  . برای انتقال خط زمان به محل فعلی نشانگر راست کلید عدد 2 را فشار دهید . برای پیشروی سریع خط زمان کلید + را فشار دهید .

 

        ” ادامه دارد “

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *