آموزش کیوبیس فصل سوم بخش پنجم : روشهای اجرای پروژه و پانل Transport

انتخاب ورودی  Midi برای یک یا چند شیار Midi

برای انتخاب ورودی Midi برای شیارهای Midi از ناحیه کاوشگر این شیارها استفاده می کنیم .

  1. داخل پنجره پروژه ابتدا شیار Midi موردنظر را فعال و انتخاب نمایید .
  2. قسمت بالای ناحیه کاوشگر برای شیار یا شیارهای منتخب را باز کنید .
  3. در فیلد In کلیک نموده و سپس نام گذرگاه ورودی Midi مناسب را باز کنید .

  • اگر در فیلد In گزینه All midi inputs را انتخاب نمایید ، شیار مورد نظر همه اطلاعات موجود در همه گذرگاههای ورودی Midi در کامپیوتر را دریافت می کند
  • اگر هنگام انتخاب نام گذرگاه ورودی Midi در فیلد In کلید Alt را نگهدارید ، آن گذرگاه برای همه شیارهای Midi موجود در پروژه انتخاب خواهد شد .

 

 

انتخاب گذرگاه خروجی برای شیارهای Midi

انتخاب گذرگاه خروجی Midi برای یک شیار در واقع تعیین می کند که اطلاعات Midi ضبط شده در شیار هنگام اجرا به کدام کانال هدایت می شوند . برای انتخاب گذرگاه و کانال خروجی Midi یک شیار می توانید از ناحیه کاوشگر مربوط به همان شیار استفاده نمایید .

  1. ابتدا شیار یا شیارهای Midi مورد نظر را انتخاب نمایید .
  2. ناحیه کاوشگر را باز کنید . قسمت بالایی ناحیه کاوشگررا بسط دهید . در فیلد out کلیک نموده و نام گذرگاه خروجی مناسب را انتخاب نمایید .
  3. اگر لازم است مشخص نمایید که اطلاعات خروجی از شیار روی یک کانال خاص  Midi هدایت شوند ، در ناحیه کاوشگر در فیلد Chn  کلیک نموده و شماره کانال موردنظر خود را انتخاب نمایید .

 

انتخاب صدای اجرای اطلاعات در شیار Midi

می توانید صدای دلخواه برای اجرای اطلاعات Midi در یک شیار Midi را انتخاب نمایید . برای این کار از فیلدهای Prg و Bnk در ناحیه کاوشگر شیار استفاده  می کنیم . در فیلد Prg می توانید از بین 128 برنامه مختلف یکی را بدلخواه انتخاب نمایید . اگر سینتی سایزر متصل به کامپیوتر بیش از 128 برنامه صدا دارد ، لازم است که از فیلد  Bnk استفاده نمایید . هر بانک نیز شامل 128 برنامه صدای گوناگون است . فقط سینتی سایزرها در حافظه خود بانک صدا دارند و کنترلرهای Midi به هیچ عنوان بانک صدا ندارد در کنترلرها فقط کلاویه های آنها با استفاده از vst ها قابل استفاده است .

 

” ادامه دارد “

 

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *