LockBit Ransomware Gang مدعی حمله پست سلطنتی شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

باند باج افزاری مستقر در روسیه LockBit مسئولیت حمله سایبری رویال میل را بر عهده گرفته است. این گروه همچنین تهدید کرده است که اطلاعات سرقت شده از رویال میل در این حمله را افشا خواهد کرد.


LockBit ادعای حمله سایبری بزرگ پست سلطنتی را دارد

در 11 ژانویه 2023، سرویس تحویل بریتانیا رویال میل مورد حمله شدید باج افزار قرار گرفت که منجر به توقف موقت عملیات حمل و نقل بین المللی شد. در زمان نگارش این مقاله، این سازمان همچنان در تلاش برای بهبودی کامل است، اگرچه خدمات حمل و نقل بین المللی خود را از سر گرفته است.

در حالی که LockBit، یک باند باج افزار مرتبط با روسیه، در ابتدا مسئولیت حمله رویال میل را انکار کرد (همانطور که توسط Bleeping Computer گزارش شده است) و یک شرکت وابسته برجسته را مقصر دانست، اکنون تأیید کرده است که در واقع مستقیماً پشت این عملیات بوده است.

LockBit نشت داده را تهدید می کند

در یادداشتی که در فروم رسمی LockBit ارسال شد، این باند تهدید به افشای اطلاعات جمع آوری شده در حمله ژانویه کرد و Royal Mail به لیست قربانیان خود در سایت اضافه شد. همانطور که در توییت بالا، ارسال شده توسط برت کالو نشان داده شده است، گروه توضیح داد که “همه داده های موجود منتشر خواهند شد”.

این گروه اعلام کرد که داده ها در روز پنجشنبه، 9 فوریه، ساعت 03:42 بامداد UTC به بیرون درز می کند. هنوز مشخص نیست که آیا LockBit مبلغ خاصی را از رویال میل درخواست کرده است یا خیر.

LockBit یک تهدید باج افزار برجسته است

LockBit در حال حاضر به عنوان یکی از خطرناک ترین باج افزارهای باج افزار در حال فعالیت امروزی است. نه تنها خود این باند در گذشته حملات متعددی را انجام داده است، بلکه پلتفرم باج افزار به عنوان یک سرویس آن به هر مشتری پولی اجازه می دهد تا از باج افزار آن در سرمایه گذاری های مخرب خود استفاده کند.

جدیدترین باج‌افزار LockBit، LockBit 3.0، همچنین می‌تواند داده‌ها را استخراج کند (یا برداشت کند) و همچنین آن‌ها را رمزگذاری کند و قابلیت‌های خطرناک‌تر و آسیب‌رسان‌تری به آن‌ها بدهد.

زمان نشان خواهد داد که آیا پست سلطنتی باج می دهد یا خیر

در حال حاضر، به نظر می‌رسد که رویال میل در مورد وضعیت LockBit صریح است و نحوه ادامه کار را فاش نکرده است. ممکن است جزئیات بیشتری در مورد نتیجه گیری این حمله در آینده نزدیک ظاهر شود، به خصوص اگر LockBit تصمیم به افشای اطلاعات سرقت شده داشته باشد.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/Agp
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *