Google One در مقابل گوگل درایو: تفاوت چیست

زمان مطالعه: 5 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی Google One در مقابل گوگل درایو: تفاوت چیست همراه ما باشید

ممکن است Google One را در تلفن خود دیده باشید یا در جایی درباره آن شنیده باشید. آیا Google One همان گوگل درایو است یا تفاوت آنها در چیست؟ آیا این نوع سوالات ذهن شما را درگیر کرده است؟ پاسخ را اینجا بیابید.

تفاوت گوگل وان با درایو چیست

قبل از شروع، باید بدانید که گوگل درایو با Google Photos متفاوت است. با این حال، هر دو محصول گوگل هستند. و Google One برای Google Photos نیز اعمال خواهد شد. شروع کنیم.

چه تفاوتی بین Google One و گوگل درایو وجود دارد

گوگل درایو یک سرویس ذخیره سازی ابری رایگان است، در حالی که Google One یک اشتراک ممتاز برای گوگل درایو است.

اگر بخواهیم آن را در نظر بگیریم، گوگل درایو یک سرویس ذخیره‌سازی ابری از Google است که در آن می‌توانید عکس‌ها، ویدیوها و اسناد خود را مانند PDF و غیره ذخیره کنید. فایل‌های Google مانند Docs، Sheets، Slides و Forms نیز در گوگل درایو ذخیره می‌شوند. این یک سرویس رایگان با 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی در سراسر محصولات Google مانند Google Photos، Gmail، و گوگل درایو است.

پس از پر شدن فضای ذخیره سازی رایگان 15 گیگابایتی، فضای ذخیره سازی را افزایش دهید. اینجاست که Google One در تصویر ظاهر می شود. Google One صرفاً یک اشتراک پولی برای گوگل درایو یا حساب Google شما است. می توانید آن را نسخه حرفه ای یا پریمیوم گوگل درایو بنامید. این یک سرویس جداگانه برای گوگل درایو نیست. مانند هر نسخه پولی، در اشتراک Google One مزایای بیشتری برای حساب Google خود دریافت می‌کنید.

برنامه های گوگل وان و درایوبرنامه های گوگل وان و درایو

توجه داشته باشید: قبل از Google One، طرح اشتراک پولی برای افزایش فضای ذخیره‌سازی Google، طرح ذخیره‌سازی گوگل درایو نامیده می‌شد.

بیایید تفاوت‌های موجود در فضای ذخیره‌سازی، قیمت، مزایا و موارد دیگر را بررسی کنیم.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه دریافت حالت تاریک در Google Sheets (کامپیوتر و موبایل)

ذخیره سازی

با حساب شخصی Google خود 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی دریافت می کنید. این شامل فضای ذخیره‌سازی برای گوگل درایو، Photos و Gmail می‌شود. طرح‌های اشتراک Google One سه نوع برنامه ذخیره‌سازی ارائه می‌دهند: 100 گیگابایت (پایه)، 200 گیگابایت و 2 ترابایت.

دوباره، این فضای ذخیره‌سازی در محصولات Google شما نیز به اشتراک گذاشته می‌شود. هیچ محدودیتی در فضای ذخیره سازی برای هر محصول خاص Google وجود ندارد. به عنوان مثال، می توانید 80 گیگابایت داده در گوگل درایو، 10 گیگابایت در Google Photos و 10 گیگابایت در Gmail داشته باشید. یا می توانید 10 گیگابایت در Drive، 50 گیگابایت در Google Photos و 40 گیگابایت در Gmail داشته باشید. این به شما بستگی دارد.

برنامه های گوگل وانبرنامه های گوگل وان

قیمت گذاری

استفاده از حساب های شخصی گوگل که اکثر ما داریم رایگان است. اما اگر می‌خواهید فضای ذخیره‌سازی را فراتر از 15 گیگابایت افزایش دهید، باید یک طرح اشتراک Google One خریداری کنید. در اینجا سه ​​طرح Google One آورده شده است:

  • پایه ای: 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی @ 15 دلار در سال
  • استاندارد: 200 گیگابایت فضای ذخیره سازی 25 دلار در سال
  • حق بیمه: 2 ترابایت فضای ذخیره سازی 78 دلار در سال

در دسترس بودن و برنامه ها

را می توان در همه پلتفرم ها استفاده کرد. ، آیفون یا دسکتاپ باشد. به طور مشابه، اگر اشتراک Google One خریداری کنید، می‌توانید از آن در iPhone و PC نیز استفاده کنید. به گوشی های اندرویدی محدود نمی شود. برای بررسی فضای ذخیره‌سازی شما، Google برنامه‌های اختصاصی Google One را برای Android و iPhone ارائه کرده است.

نکته: بیاموزید که چگونه فضای ذخیره‌سازی گوگل درایو پر است اما فایل‌ها نیست

فواید

طرح‌های اشتراک Google One مزایای بیشتری را ارائه می‌کنند که در نسخه رایگان دریافت نمی‌کنید. در اینجا لیستی از مزایای اشتراک Google One آمده است:

  • برای پشتیبانی مشتری به کارشناسان Google دسترسی داشته باشید
  • با حداکثر پنج نفر دیگر به اشتراک بگذارید
  • به ویژگی‌های اضافی ویرایش Google Photos مانند پاک‌کن جادویی، HDR، پرتره رنگ پرتره، پیشنهادات آسمان، و نور پرتره دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید: اعضایی که فضای ذخیره‌سازی خود را با آنها به اشتراک می‌گذارید نمی‌توانند آنچه را که در Drive یا سایر محصولات Google ذخیره می‌کنید ببینند. فقط مقدار ذخیره‌سازی مشترک است، نه چیز دیگری. با نحوه اشتراک‌گذاری فضای ذخیره‌سازی Google One با خانواده آشنا شوید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  9 نکته در گوگل درایو که ای کاش همیشه می دانستید

حساب‌های Google One را شناسایی کنید

اگر عضو Google One هستید، یعنی مشترک هر طرح Google One به جز طرح رایگان هستید، حلقه رسمی Google One را در اطراف تصویر نمایه خود در محصولات مختلف Google خواهید دید. چنین چیزی در حساب رایگان گوگل درایو رخ نمی دهد.

عکس پروفایل گوگل وانعکس پروفایل گوگل وان

فایل ها و داده ها

هنگام خرید اشتراک Google One، نیازی به انتقال یا انتقال فایل‌های گوگل درایو موجود خود به فضای ذخیره‌سازی Google One یا مکان دیگری ندارید. فایل‌ها فقط در حساب Google فعلی شما باقی می‌مانند و می‌توانید مانند قبل از تغییر به طرح Google One به آنها دسترسی داشته باشید. تنها تفاوت این است که فضای ذخیره سازی آن حساب با خرید طرح Google One افزایش می یابد. بنابراین، اکنون می توانید داده ها یا فایل های بیشتری را در حساب Google خود ذخیره کنید.

نکته: بدانید وقتی اشتراک Google One خود را لغو می کنید چه اتفاقی می افتد

Google One در مقابل گوگل درایو: جدول مقایسه

Google One درایو گوگل
تفاوت اساسی خدمات اشتراک برای افزایش فضای ذخیره سازی برای حساب Google شما سرویس ذخیره سازی ابری
فضای ذخیره سازی موجود 100 گیگابایت تا 2 ترابایت 15 گیگابایت
قیمت هزینه های سالانه 15-78 دلار رایگان
الزامات یک حساب Google و حالت پرداخت آنلاین یک حساب گوگل
فواید بله، مانند امکان اشتراک گذاری حداکثر 5 عضو، ویرایش عکس برتر، VPN و پشتیبانی 24/7 مشتری بدون مزایای اضافی

نکته: نحوه استفاده از VPN ارائه شده در Google One را بدانید.

سوالات متداول

1. آیا Google One برای حساب‌های Workspace در دسترس است؟

نه، Google One برای حساب‌های Workspace در دسترس نیست. فقط با استفاده از حساب شخصی خود می توانید در طرح Google One مشترک شوید.

2. آیا می توانم از خدمات Google One و گوگل درایو به طور همزمان استفاده کنم؟

آره. شما می توانید از هر دو چیز به طور همزمان استفاده کنید زیرا آنها خدمات کاملاً متفاوتی هستند.

بین Google One یا گوگل درایو را انتخاب کنید

امیدواریم تفاوت‌های Google One و گوگل درایو را درک کرده باشید. واضح است که شما نیازی به انتخاب بین این دو ندارید. تا زمانی که فضای ذخیره‌سازی کافی دارید، می‌توانید از نسخه رایگان حساب Google (یا Drive) استفاده کنید. فقط زمانی باید به Google One بروید که به فضای ذخیره‌سازی اضافی یا مزایای ارائه شده توسط Google One نیاز داشته باشید. قبل از رفتن، بدانید که چگونه فضای ذخیره‌سازی را در گوگل درایو آزاد کنید.

امیدواریم از این مقاله Google One در مقابل گوگل درایو: تفاوت چیست مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/pjhlwc
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *