Google Messages ممکن است رمزگذاری سرتاسر پلتفرم را دریافت کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک به نقل از Android Authority اندروید اتوریتی

برنامه نماد Google Messages

رابرت تریگز / Android Authority

گزارشی از مجله هشت پیک :

  • گوگل از سیستم رمزگذاری سرتاسری به نام امنیت لایه پیام رسانی پشتیبانی کرده است.
  • گوگل قصد دارد این سیستم را در Google Messages و Android یکپارچه کند.
  • MLS امکان ارتباطات رمزگذاری شده بین پلتفرمی را فراهم می کند.

برای بیش از یک سال، گوگل در مورد ارتباطات RCS بسیار پر سر و صدا بوده است که امکان ارسال پیام های رمزگذاری شده سرتاسر را فراهم می کند. با این حال، RCS کامل نیست، زیرا به کاربران نیاز دارد که در یک پلت فرم باشند تا کار کند. به همین دلیل است که گوگل از اپل به دلیل عدم پذیرش استاندارد یاد کرده است. اما این مشکل به زودی برطرف می شود.

امروز، گوگل اعلام کرد که پشتیبانی خود را پشتیبان استاندارد رمزگذاری انتها به انتها معروف به امنیت لایه پیام (MLS) قرار داده است. این استاندارد امکان برقراری ارتباط رمزنگاری شده سرتاسری بین پلتفرم های پیام رسانی بزرگ را فراهم می کند.

اگر با MLS آشنایی ندارید، پروتکلی است که توسط گروه ضربت مهندسی اینترنت (IETF) ایجاد شده است. IETF اخیراً انتشار مشخصات MLS RFC 9420 را تأیید کرده است. Google می‌گوید با مشخصات جدید، MLS اکنون «هم‌کاری عملی را در بین سرویس‌ها و پلتفرم‌ها، مقیاس‌بندی به گروه‌های هزاران کاربر چند دستگاهی» امکان‌پذیر می‌کند.

شرکت مستقر در Mountain View می‌گوید که قصد دارد MLS را در Google Messages بسازد و از استقرار گسترده آن در سراسر صنعت با منبع باز پیاده‌سازی ما در پایگاه کد اندروید پشتیبانی کند.

این بدان معناست که وقتی Google MLS را در Google Messages ادغام کرد، می‌توانید به صورت ایمن با دیگران چت کنید. این پیام‌ها به‌صورت یکپارچه به دستگاه‌های دوست شما در برنامه پیام‌رسانی ترجیحی آنها با رمزگذاری سرتاسر ارسال می‌شوند.

گوگل می‌گوید «قویاً از تلاش‌های نظارتی که به قابلیت همکاری برای پلتفرم پیام‌رسانی بزرگ سرتاسر نیاز دارند، حمایت می‌کند». با این حال، اشاره می کند که برای موفقیت در قابلیت همکاری، نیاز به “استانداردسازی قوی” وجود دارد.

بدون استانداردسازی قوی، نتیجه یک اسپاگتی از میان‌افزار موقتی خواهد بود که می‌تواند استانداردهای امنیتی را کاهش دهد تا کمترین مخرج مشترک را تامین کند و هزینه‌های پیاده‌سازی را به‌ویژه برای ارائه‌دهندگان کوچک‌تر افزایش دهد. فقدان استانداردسازی همچنین ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند ارسال پیام‌های گروهی رمزگذاری‌شده سرتاسر را در عمل غیرممکن می‌سازد – پیام‌های گروهی باید چندین بار رمزگذاری شده و تحویل داده شوند تا هر پروتکل متفاوتی را تامین کند.

اگرچه گوگل می‌گوید قصد دارد MLS را در Google Messages ادغام کند، اما مشخص نیست که این موضوع چگونه روی RCS تأثیر می‌گذارد.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/uGNifV
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *