5 بهترین تشخیص نشت آب برای خانه ها

زمان مطالعه: 7 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی 5 بهترین تشخیص نشت آب برای همراه ما باشید

با کاهش سطح آب های زیرزمینی در سطح جهان، حفظ آب به هر طریق ممکن ضروری است. تشخیص و جلوگیری از نشت آب در خانه یک راه عالی برای شروع است. علاوه بر صرفه جویی در آب، تشخیص نشت به موقع می تواند برای جلوگیری از سیل یا خطرات برق در خانه بسیار مهم باشد. اگر تعجب می کنید که چگونه می توانید این کار را انجام دهید – لیست ما از بهترین آشکارسازهای نشت آب را برای خانه هایی که می توانید خریداری کنید، بررسی کنید.

بهترین تشخیص نشت آب

این هشدارهای نشت آب را می توان در مناطقی با جریان آب – سرویس بهداشتی، آشپزخانه و غیره – قرار داد و می تواند زمانی که آب سرریز شده و به زمین می افتد، تشخیص دهد. حتی می‌توانید از آن‌ها در مناطقی که لوله‌های آب وجود دارد استفاده کنید و می‌خواهید از نشتی خود لوله اطمینان حاصل کنید. بسته به اینکه خانه شما چقدر بزرگ است یا چند منطقه را می خواهید پوشش دهید، می توانید یک محصول مناسب با چندین سنسور انتخاب کنید. اما قبل از آن –

ردیاب های نشت آب چگونه کار می کنند

آلارم‌های تشخیص نشت آب ابزارهای کوچکی هستند که باید روی زمین یا هر سطحی که نمی‌خواهید آب وجود داشته باشد نصب شوند. این گجت ها دارای کاوشگرهایی در پایین و بالا هستند که به محض تماس با آب فعال می شوند.

فرض کنید یک آشکارساز مایع را روی کف آشپزخانه خود قرار داده اید. حال اگر سینک سرریز شود و آب اصلاً به زمین برسد، به محض تماس آب با آن، کاوشگر فعال می شود و در نتیجه آلارم به صدا در می آید. این یک مکانیسم ساده و در عین حال موثر است.

زنگ سنسور نشت یاب آب متکزنگ سنسور نشت یاب آب متک

اگر تنها دلیل نگرانی شما تنها یک نقطه از خانه است که ممکن است آب در آن نشت کند، زنگ نشت یاب آب متاک شما را تحت پوشش قرار می دهد. شما یک واحد تکی و مستقل را در بسته با قیمتی مقرون به صرفه دریافت می کنید.

سیستم نشت یابی آب متاک دارای پروب هایی در قسمت زیرین و بالای دستگاه می باشد. اندازه آن نسبتا کوچک است، بنابراین می توان آن را روی میز آشپزخانه یا مکان هایی با فضای محدود و فضای خالی زیادی قرار داد.

اکثر کاربران سنسور متاک را در نزدیکی ماشین‌های لباسشویی، دستگاه‌های پخش‌کننده آب یا دیگر وسایلی از این قبیل قرار داده‌اند که احتمال نشتی کوچک وجود دارد. حتی می‌توانید زنگ هشدار را زیر برخی از لوله‌ها قرار دهید زیرا می‌تواند چکیدن آب را تشخیص دهد. با میانگین امتیاز 4.5، نشت یاب متاک طبق بررسی ها کاملاً ارزش قیمت را دارد. با این حال، برخی از کاربران اشاره می کنند که بلندگوی داخلی می تواند بلندتر باشد زیرا اگر در طبقه دیگری هستید ممکن است صدای آن را نشنید.

2. نشت یاب آب 4 پک Geevon

نشت یاب آب Geevon 4 Packنشت یاب آب Geevon 4 Pack

نشت یاب Geevon مشابه سنسور متاک عمل می کند. تفاوت اصلی در نحوه تغذیه سنسور است. علاوه بر این، به جای یک آلارم، چهار آلارم در بسته دریافت می کنید. این باعث افزایش سطح کل پوشش می شود.

اگر مجموعه ای از سنسورهای متعدد می خواهید، نشت یاب آب Geevon نسبت به خرید چندین واحد سنسور متاک مقرون به صرفه تر است. در حالی که اندازه کلی دستگاه بزرگتر از Metak است، در درجه اول به این دلیل است که سنسور Geevon از یک باتری 9 ولتی به جای دو سلول AA در متاک استفاده می کند.

طبق بررسی ها، باتری 9 ولتی بیش از دو سال دوام می آورد. بنابراین، اگر می توانید سنسور کمی بزرگتر را در ناحیه مورد نظر قرار دهید، توصیه می کنیم نشتی یاب Geevon را تهیه کنید. بررسی ها همچنین نشان می دهد که بلندگوی این سنسورها به دلیل اندازه فیزیکی بزرگتر بلندتر است. بنابراین، اگر آنها را در زیرزمین نصب کرده اید، می توانید آنها را در طبقه بالا نیز بشنوید.

مزایا

 • صدای بلندی دارند
 • قیمت مناسب برای یک بسته چهارتایی

چیزی که ما دوست نداریم

 • اندازه سنسورها کمی بزرگ است

3. هشدار آب با باتری نگهبان زیرزمین

دزدگیر زیرزمینی مدل BWD-HWA 110 دسی بل هشدار آب با باتریدزدگیر زیرزمینی مدل BWD-HWA 110 دسی بل هشدار آب با باتری

دزدگیر آب Basement Watchdog با دو محصولی که قبلا ذکر شد متفاوت عمل می کند. این پروب و واحد بلندگو در یک دستگاه قرار ندارد. در عوض، پروب ها از طریق یک کابل به واحد بلندگوی اصلی متصل می شوند. این ویژگی نصب پروب ها را در مناطق صعب العبور آسان می کند.

فرض کنید می خواهید یک نشتی یاب پشت ماشین لباسشویی یا ظرفشویی خود نصب کنید. یا شاید، زیر یخچال شما. یک حسگر استاندارد مانند آنهایی که از Metak یا Geevon ساخته شده اند، نمی توانند در چنین فضاهای کوچکی قرار بگیرند. اینجاست که زنگ هشدار آب Basement Watchdog وارد عمل می شود. پروب های نازک را می توان حتی در پشت لوله ها یا خروجی های آب در زیرزمین نصب کرد تا حتی از کوچکترین نشتی ها جلوگیری شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، پروب ها از طریق یک کابل به واحد بلندگوی اصلی متصل می شوند. طول این کابل 6 فوت است و در صورت لزوم می توان آن را تا 100 فوت افزایش داد. بنابراین، می‌توانید کاوشگر را در زیرزمین خود نصب کنید، در حالی که واحد بلندگو می‌تواند در اتاق نشیمن قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که هشدار را در صورت نشتی از دست ندهید. زنگ هشدار آب Basement Watchdog یکی از بهترین محصولات در آمازون در این دسته است که صدها بررسی آن را به دلیل قابلیت اطمینان آن تحسین کرده اند.

مزایا

 • می تواند در فضاهای بسیار کوچک جا شود
 • بلندگو به شدت بلند است

چیزی که ما دوست نداریم

 • کابل متصل به کاوشگر در صورتی که به درستی در آن قرار نگیرد ممکن است مانع شود

4. سنسور آب Wi-Fi Govee

سنسور آب WiFi Goveeسنسور آب WiFi Govee

تمام محصولات ذکر شده در بالا واحدهای مستقل با پروب و سیستم بلندگوی تعبیه شده در سنسور هستند. آنها آب را تشخیص می دهند و با استفاده از بلندگو زنگ هشدار می دهند. با این حال، این سیستم حسگر آب از Govee همچنین شامل یک ماژول Wi-Fi است که کل سیستم را هوشمند می کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  4 بهترین تبلت طراحی برای هنرمندان برای خرید

اگرچه زنگ بلندگوی داخلی مفید است، اما اگر از سنسور دور هستید یا در خانه نیستید ممکن است موثر نباشد. اینجاست که یک ردیاب هوشمند نشت آب Wi-Fi مانند این شرکت Govee می تواند نجات دهنده باشد. به محض شناسایی نشت، نه تنها بلندگوی آنبورد زنگ هشدار را به صدا در می آورد، بلکه یک اعلان از طریق شبکه شما به گوشی هوشمند شما نیز ارسال می کند.

بنابراین، اگر در محل کار هستید و اعلان دریافت می‌کنید، همیشه می‌توانید برای کمک تماس بگیرید و به نشتی رسیدگی کنید. در واقع، این سنسور حتی به اندازه کافی هوشمند است که می تواند اعلان های خاصی را ارسال کند که نشان دهد آیا نشتی وجود دارد یا آب از منبع بالای سنسور مانند لوله چکه می کند. سه سنسور در جعبه وجود دارد، اما Govee همچنین به شما این امکان را می‌دهد که در آینده واحدهای بیشتری را برای اتصال به هاب خریداری کنید تا همه آن‌ها بتوانند با یک دستگاه همگام شوند.

مزایا

 • اتصال Wi-Fi مفید است
 • زنگ هشدار بلند است

چیزی که ما دوست نداریم

 • تمام سنسورها برای اتصال به وای فای باید در محدوده هاب باشند
سیستم حفاظت از نشت آب هوشمند YoLink LoRaسیستم حفاظت از نشت آب هوشمند YoLink LoRa

در برخی موارد، فقط تشخیص نشت ممکن است مفید نباشد. اگر در اطراف نباشید و در خانه یا محل کارتان نشتی وجود داشته باشد، چه؟ اینجاست که سیستم هوشمند حفاظت از نشت آب YoLink LoRa به چشم می خورد. اگرچه گران است، اما واحد دارای ویژگی است که باعث می شود حق بیمه اضافی ارزش آن را داشته باشد!

سیستم YoLink LoRa نه تنها نشتی را تشخیص می دهد، بلکه یک دریچه موتوری در بسته ارائه می دهد که می تواند نشت را متوقف کند. شیر باید در لوله اصلی خروجی آب در خانه نصب شود. سپس می توانید سنسورهای نشتی را در نقاط مورد نظر قرار دهید.

در صورت نشتی، حسگرها به لطف هاب وای فای موجود در جعبه، زنگ هشدار را به صدا در می آورند و همچنین از طریق اپلیکیشن گوشی هوشمند به شما اطلاع می دهند. هر چند به همین جا ختم نمی شود. این برنامه همچنین به شما امکان می دهد برای جلوگیری از نشتی بیشتر، شیر موتوری را ببندید. حالا این یک ویژگی هوشمند است! به این ترتیب می‌توانید جریان آب به لوله‌ای که نشتی دارد را کاملاً متوقف کنید و در نتیجه از سیل یا سایر حوادث ناگوار جلوگیری کنید.

البته سیستم حفاظت از نشت هوشمند LoRa بسیار گرانتر از سنسورهای مستقل است. اما، شما نمی توانید برای آرامش خاطر قیمت گذاری کنید، نمی توانید؟

مزایا

 • سنسورهای فعال Wi-Fi
 • سوپاپ موتوری می تواند یک تغییر دهنده باشد

در آب و خانه خود صرفه جویی کنید

تمام ردیاب‌های نشت آب که در بالا ذکر شد نه تنها به شما کمک می‌کنند آب اضافی را از هدر رفتن نجات دهید، بلکه تضمین می‌کنند که در صورت سرریز شدن آب اضافی از لوله‌ها یا وسایل، خانه شما ایمن می‌ماند. بسته به اینکه همیشه شخصی در خانه باشد یا برنامه شلوغی دارید و می خواهید از نشت تلفن خود مطلع شوید، می توانید محصول مناسب خود را انتخاب کنید.

امیدواریم از این مقاله 5 بهترین تشخیص نشت آب برای خانه ها مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات ، ما را مجله 8pic همراهی کنید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/usjWZT
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *