3 روش رایگان برای دریافت خلاصه هوش مصنوعی از یک مقاله طولانی وب

زمان مطالعه: 6 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک 3 روش رایگان برای دریافت خلاصه از یک مقاله طولانی وب
که در این بخش به محتوای این خبر با شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت

یک مقاله طولانی و یک خلاصه AI از مقاله.
تصویر: اندی وولبر/تک جمهوری

یک راه عالی برای آشنایی با سیستم‌های هوش مصنوعی مولد مانند Google Bard، Perplexity و Pi، در میان سایر موارد، درخواست یک خلاصه متنی از یک مقاله آنلاین طولانی است. خلاصه مطالب را به نکات مهمی که از متن ارائه شده استخراج شده است، تقطیر می کند. از آنجایی که خلاصه سازی تقلیل دهنده است، سیستم ها تمایل به تولید پاسخ های نسبتاً قابل اعتماد دارند.

علاوه بر این، خلاصه ها به نشان دادن تفاوت بین سیستم های هوش مصنوعی، نه تنها در محتوا، بلکه در سبک کمک می کنند. طول و قالب بندی پاسخ ها از سیستمی به سیستم دیگر متفاوت است. در نتیجه، هر یک از این سیستم‌ها تجربه‌ای متمایز را تداعی می‌کنند، حتی زمانی که از هر یک از آن‌ها خواسته می‌شود کار مشابهی را انجام دهند.

دیدن: مطالعه شرکتی هزینه های کلان را برای هوش مصنوعی مولد پیش بینی می کند (TechRepublic)

برای آزمایش با Bard، Perplexity و Pi برای خلاصه‌های هوش مصنوعی، مراحل زیر را دنبال کنید. این سه سیستم هوش مصنوعی به این دلیل انتخاب شدند که به صورت رایگان در دسترس هستند، در هر مرورگر مدرنی کار می کنند و می توانند متن مقالات و فایل های PDF را در وب خلاصه کنند.

برای شروع: برای سیستم هوش مصنوعی ثبت نام کنید

می توانید از حساب Google خود برای ثبت نام در Bard، Perplexity و Pi استفاده کنید.

Bard فقط پس از ورود به حساب Google خود در دسترس است. هنگامی که حساب خود را ایجاد کردید، می توانید در هر مرورگری به Bard دسترسی داشته باشید، مشروط بر اینکه Bard در کشور شما در دسترس باشد. اگر از حساب Workspace برای محل کار یا تحصیل استفاده می کنید، ممکن است دسترسی توسط سرپرست محدود شود.

برای دسترسی به Perplexity Copilot که توسط GPT-4 پشتیبانی می شود، به یک حساب کاربری با Perplexity.ai نیاز دارید. علاوه بر ورود به سیستم با Google، می‌توانید با ایمیل یا حساب اپل نیز وارد شوید. Perplexity یک برنامه و آی او اس ارائه می دهد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  گوگل، مایکروسافت و سایرین متعهد به ایمنی هوش مصنوعی در کاخ سفید هستند، اپل غایب است

یک حساب کاربری با Pi.ai به شما امکان می دهد مکالمه خود را هنگام دسترسی به Pi از دستگاه های مختلف، از جمله برنامه Pi در آی او اس، همگام کنید. می توانید یک حساب Pi با یک شماره تلفن (از جولای 2023، این شماره به ایالات متحده، استرالیا، کانادا، ایرلند، نیوزلند و بریتانیا محدود می شود) یا یک حساب Google، Facebook یا Apple ایجاد کنید.

لینک مطالب طولانی را کپی کنید

در مرحله بعد، هنگامی که مقاله طولانی را که می خواهید خلاصه شود شناسایی می کنید، URL صفحه وب را کپی کنید.

از طرف دیگر، این سه سیستم هوش مصنوعی همچنین می توانند محتوای یک PDF را خلاصه کنند. هنگامی که با PDF در وب مواجه می شوید، به جای دانلود سند، کلیک راست کرده و Open Link In New Tab (یا در برخی سیستم ها، ctrl-click) را انتخاب کنید تا PDF در مرورگر شما نمایش داده شود. سپس، به آن تب بروید و URL PDF را کپی کنید.

نمونه‌های استفاده شده در زیر از گزارش‌های مربوط به هوش مصنوعی از استنفورد، مرکز تحقیقات Pew و McKinsey Digital به عنوان محتوای منبع استفاده می‌کنند، اگر می‌خواهید با همان منابع آزمایش کنید.

از Bard، Perplexity و Pi بخواهید خلاصه کنند

اکنون، شما آماده آزمایش هستید تا بیاموزید Bard، Perplexity و Pi هر کدام چگونه محتوا را خلاصه می کنند. ممکن است یکی از فرمت های زیر را امتحان کنید (شکل A) برای درخواست پاسخ از هر یک از این سیستم های چت ربات هوش مصنوعی:

  • خلاصه کنید https://www.techrepublic.com/article/free-ways-to-get-ai-summary/
  • یافته های کلیدی را خلاصه کنید https://www.techrepublic.com/article/free-ways-to-get-ai-summary/
  • TLDR:https://www.techrepublic.com/article/free-ways-to-get-ai-summary/

شکل A

Bard (بالا)، Perplexity (وسط) و Pi (پایین) همگی توانایی خلاصه‌سازی مقالات و فایل‌های PDF را در وب دارند، با اعلان‌هایی مانند TLDR: (بالا)، خلاصه (وسط) یا خلاصه کردن یافته‌های کلیدی (پایین).
Bard (بالا)، Perplexity (وسط) و Pi (پایین) همگی توانایی خلاصه‌سازی مقالات و فایل‌های PDF را در وب دارند، با اعلان‌هایی مانند TLDR: (بالا)، خلاصه (وسط) یا خلاصه کردن یافته‌های کلیدی (پایین).

هر سیستم به سبک مجزایی پاسخ می دهد، همانطور که در زیر توضیح داده شده است، و جزئیات و قالب پاسخ ممکن است با اعلان های مختلف متفاوت باشد.

گوگل بارد

بارد تمایل دارد خلاصه ای با قالب بندی مناسب ارائه دهد، اغلب با نقاط گلوله ای. مانند یک محقق مشتاق به اشتراک گذاری دانش، بارد معمولاً مفاهیم اصلی را همراه با چند واقعیت اضافی پوشش می دهد. برای مثال، بارد اغلب با بخشی از یافته‌های کلیدی پاسخ می‌دهد که سپس با بخش جداگانه‌ای همراه می‌شود که شروع می‌شود، “در اینجا برخی از …” جزئیات اضافی (شکل B).

شکل B

بارد موارد کلیدی را خلاصه می کند و جزئیات را برای اندازه گیری خوب اضافه می کند.
بارد موارد کلیدی را خلاصه می کند و جزئیات را برای اندازه گیری خوب اضافه می کند.

یک نکته قابل توجه هنگام درخواست از Bard با یک اعلان TLDR: حتماً کولون را وارد کنید و هیچ فاصله ای بین کولون و پیوند باقی نماند (شکل A، بالا). حذف علائم نگارشی یا ترک یک فاصله ممکن است پاسخی ایجاد کند که نشان می دهد سیستم فقط از زیر مجموعه ای از زبان ها پشتیبانی می کند. با TLDR اعلان کنید: بلافاصله پس از آن پیوند مورد نظر شما – بدون فاصله بین کولون و پیوند – و احتمالاً یک پاسخ مفید و مرتبط دریافت خواهید کرد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  آنتروپیک Claude 2، نسل بعدی چت ربات هوش مصنوعی «دوستانه» را راه اندازی کرد

گیجی

برای به دست آوردن بالاترین کیفیت پاسخ ها از Perplexity، باید نوار لغزنده را تنظیم کنید (شکل A، وسط) برای مسیریابی درخواست خود به Perplexity Copilot که بر GPT-4 متکی است. Perplexity استفاده از دستورات Copilot را به پنج بار در هر چهار ساعت، از ژوئن 2023، در نسخه رایگان محدود می کند.

نمایش پاسخ‌های گیجی با درج شماره مرجع منبع در انتهای جمله (شکل ج). برای هر پاسخ، می توانید به انتهای پاسخ بروید و سپس پیوندهای ذکر شده را دنبال کنید. این سیستم همچنین تمایل دارد ترکیبی از پاراگراف های چند جمله ای و نقاط گلوله ای را ارائه دهد. ترکیب پاورقی ها و قالب بندی پاراگراف ها می تواند حس یک مقاله آکادمیک رسمی را منتقل کند.

شکل ج

Perplexity محتوا را خلاصه می کند و پیوندهای ارجاعی را ذکر می کند، همانطور که با 1 نشان داده شده در اینجا پس از عبارت نشان داده شده است. "زندگی دیجیتال تا سال 2035" در پاراگراف اول پاسخ خلاصه.
Perplexity محتوا را خلاصه می کند و پیوندهای ارجاعی را ذکر می کند، همانطور که با 1 نشان داده شده در اینجا به دنبال عبارت “زندگی دیجیتال تا سال 2035” در پاراگراف اول پاسخ خلاصه نشان داده شده است.

پی

Pi حداقل ترین رابط این سه سیستم هوش مصنوعی را ارائه می دهد (شکل D، نمایش متن در یک صفحه تقریباً خالی. طراحی تمام تاکیدات بصری را بر تعاملات متنی بین شما و Pi قرار می دهد.

شکل D

Pi طراحی مینیمالیستی را ارائه می دهد که بر تجربه چت متنی تأکید دارد.
Pi طراحی مینیمالیستی را ارائه می دهد که بر تجربه چت متنی تأکید دارد.

Pi معمولاً با یک پاسخ کوتاه و دقیق خلاصه می کند. مانند یک موضوع مصاحبه کارآزموده، Pi چند پاراگراف یا چند نکته را ارائه می‌کند و سپس متوقف می‌شود، در اصل این را به شما واگذار می‌کند که جزئیات بیشتری را درخواست کنید. وقتی این کار را انجام می دهید، Pi تمایل دارد با مختصر پاسخ دهد. تعامل با Pi می‌تواند بسیار محاوره‌انگیز باشد، زیرا در یک توالی سریع و پاسخ در مورد جنبه‌های یک مقاله یا PDF مورد علاقه شما شرکت می‌کنید.

با درخواست دیگری پیگیری کنید

برای هر یک از این سیستم ها، اگر پاسخ اولیه برای نیازهای شما کافی باشد، سیستم هوش مصنوعی به خوبی به شما خدمت کرده است. اما، بر خلاف یک جستجوی کلیدواژه استاندارد، بخشی از ارزش این سیستم ها این است که می توانید پیگیری کنید (شکل E) با پرس و جوی مداوم در مورد قابلیت های هوش مصنوعی. از هر یک از این سیستم ها برای خلاصه بخواهید، پاسخ را بخوانید و سپس دوباره درخواست کنید.

شکل E

همانطور که در اینجا با Pi نشان داده شده است، با این سیستم‌های هوش مصنوعی، می‌توانید سؤالات بعدی مربوط به پرس و جو اصلی را بپرسید.
همانطور که در اینجا با Pi نشان داده شده است، با این سیستم‌های هوش مصنوعی، می‌توانید سؤالات بعدی مربوط به پرس و جو اصلی را بپرسید.

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *