10 راه برای رفع خطاهای Discord “RTC Connecting” و “No Route”

زمان مطالعه: 8 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی 10 راه برای رفع خطاهای Discord “RTC Connecting” و “No Route”. همراه ما باشید

Discord به یکی از بهترین پلتفرم‌های چت تبدیل شده است. این بهشت ​​برای گیمرها، استریمرها و خبره‌های میم است. با این حال، اگر اغلب از Discord استفاده می کنید، ممکن است متوجه شده باشید که در صفحه مخوف “RTC Connecting” در Discord گیر کرده اید. گاهی اوقات، با خطای “No Route” نیز همراه است. وقتی این اتفاق می افتد، نمی توانید به سرور متصل شوید و از Discord استفاده کنید. اگر گیر کرده اید، برای رفع مشکل Discord “RTC Connecting” همراه باشید.

 

 

از آنجایی که برنامه برای عملکرد صحیح به پروتکل WebRTC متکی است، خطای “اتصال RTC” یک مشکل مرتبط با شبکه است. به طور مشابه، خطای «No Route» زمانی رخ می‌دهد که شبکه اجازه این اتصال را نمی‌دهد یا مشکلی در انتهای پلتفرم وجود دارد.

در این راهنما، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه برنامه Discord را که در مشکل “RTC Connecting” در رایانه ویندوزی خود گیر کرده است، برطرف کنید. ما طیف وسیعی از اصلاحات را بررسی خواهیم کرد، از راه اندازی مجدد ساده تا تغییر تنظیمات شبکه. پس اجازه بدهید به این کار برسیم.

1. Discord را مجددا راه اندازی کنید

بیایید آن را با راه حل کلاسیک شروع کنیم – یک راه اندازی مجدد ساده. گاهی اوقات، بستن Discord به سادگی کافی نیست، بنابراین توصیه می‌کنیم این فرآیند را از Task Manager حذف کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله 1: ابتدا کلیدهای Ctrl + Shift + Esc را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار Task Manager راه اندازی می شود.

1. کلیدهای CtrlShiftEsc را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار Task Manager راه اندازی می شود1. کلیدهای CtrlShiftEsc را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار Task Manager راه اندازی می شود

گام 2: برگه Details را از نوار کناری سمت چپ در Task Manager انتخاب کنید. این لیستی از فرآیندهای در حال اجرا در رایانه شخصی ویندوز شما را نشان می دهد.

2. در داخل Task Manager، تب Details را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید2. در داخل Task Manager، تب Details را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید

مرحله 3: باید چندین نمونه از «Discord.exe» وجود داشته باشد. روی آنها کلیک راست کرده و “End Task” را انتخاب کنید. این کار را برای همه فرآیندها انجام دهید تا Discord کاملاً بسته شود.

3. به سادگی روی Discord کلیک راست کرده و End Task را انتخاب کنید3. به سادگی روی Discord کلیک راست کرده و End Task را انتخاب کنید

پس از اتمام، Discord را مجدداً راه اندازی کنید تا ببینید آیا مشکل شما برطرف شده است یا خیر.

2. شبکه خود را راه اندازی مجدد کنید

درست مانند شما، روتر شما گاهی اوقات نیاز به استراحت دارد. اگر Discord هنوز به سختی به دست می آید، سعی کنید شبکه خود را راه اندازی مجدد کنید. روتر خود را از برق بکشید، حدود 10 ثانیه صبر کنید، سپس آن را دوباره وصل کنید. این می تواند به رفع مشکلات اتصال که باعث این مشکل می شود کمک کند.

3. سوئیچ پلت فرم

یکی از بهترین ویژگی های Discord این است که به شما امکان می دهد از اکثر ویژگی های آن به طور مستقیم از یک مرورگر وب نیز استفاده کنید. به این ترتیب، اگر برنامه Discord شما کار نمی کند، سعی کنید به نسخه مرورگر وب Discord بروید.

از طرف دیگر، اگر قبلاً از نسخه وب استفاده می‌کنید، سعی کنید برنامه رسمی را در رایانه شخصی خود دانلود و نصب کنید.

گاهی ممکن است یک سکو با سکسکه مواجه شود در حالی که سکوی دیگر به آرامی حرکت می کند. این تغییر سریع منظره، حلقه خطای Discord “RTC Connecting” را برطرف می کند.

4. Discord را دوباره نصب کنید

یکی از بهترین چیزهای Discord (و آزاردهنده مرزی) به روز رسانی مکرر نرم افزار است. اساساً سخت است که بروزرسانی نرم افزاری Discord را از دست بدهید. با این حال، نصب Discord شما ممکن است به خودی خود خراب باشد و در چنین سناریویی، حتی یک به روز رسانی جدید هم چیزها را اصلاح نمی کند.

علاوه بر این، اگر می‌توانید از Discord در وب استفاده کنید، اما به‌عنوان یک برنامه مستقل کار نمی‌کند، خطای نصب است. خوشبختانه، برای رفع آن، همیشه می‌توانید Discord را حذف و دوباره نصب کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله 1: کلیدهای Windows + I را با هم روی صفحه کلید خود فشار دهید تا تنظیمات ویندوز اجرا شود. Apps را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید و از پنجره سمت راست گزینه Installed Apps را انتخاب کنید.

4. Apps را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید و سپس Installed Apps را از قسمت سمت راست انتخاب کنید4. Apps را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید و سپس Installed Apps را از قسمت سمت راست انتخاب کنید

گام 2: در اینجا Discord را جستجو کنید. سپس روی نماد 3 نقطه کنار آن کلیک کرده و گزینه Uninstall را انتخاب کنید.

5. روی نماد 3 نقطه در کنار Discord کلیک کنید و Uninstall را انتخاب کنید5. روی نماد 3 نقطه در کنار Discord کلیک کنید و Uninstall را انتخاب کنید

اکنون ویندوز باید Discord را به طور خودکار حذف نصب کند. پس از اتمام، می توانید Discord را از پیوندی که قبلاً به اشتراک گذاشته شده است دانلود کنید.

5. منطقه صدای سرور Discord را تغییر دهید

همچنین این امکان وجود دارد که شما فقط در یک سرور خاص با مشکل “اتصال RTC” مواجه شده باشید. اگر اینطور است، سعی کنید منطقه سرور را تغییر دهید تا مشکل برطرف شود.

توجه داشته باشید: فقط در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که مالک سرور باشید یا اجازه مدیریت کانال ها را داشته باشید.

مرحله 1: برنامه Discord را باز کنید و روی سرور خود در سمت چپ کلیک کنید. روی یک کانال صوتی کلیک راست کرده و Edit Channel را انتخاب کنید.

6. روی یک کانال صوتی کلیک راست کرده و Edit channel را انتخاب کنید6. روی یک کانال صوتی کلیک راست کرده و Edit channel را انتخاب کنید

گام 2: اکنون بر روی منوی کشویی زیر Region Override کلیک کنید. از اینجا، یک منطقه مجاور دیگر را انتخاب کنید.

7. روی منوی کشویی زیر منطقه Override کلیک کنید. از اینجا یک منطقه مجاور متفاوت را انتخاب کنید7. روی منوی کشویی زیر منطقه Override کلیک کنید. از اینجا یک منطقه مجاور متفاوت را انتخاب کنید

6. QoS High Packet Priority را غیرفعال کنید

دلیل دیگری که ممکن است با Discord این خطا را تجربه کنید، روش انتقال بسته است. به‌طور پیش‌فرض، Quality of Service (QoS) Discord داده‌های چت صوتی را در اولویت قرار می‌دهد. این باعث بهبود تاخیر می شود و به طور ایده آل توسط گیمرها ترجیح داده می شود.

گفته می شود، بسته به ISP شما، می تواند باعث درگیری با اتصال اینترنت شما شود. بنابراین، سعی کنید ویژگی را خاموش کنید.

مرحله 1: با کلیک بر روی نماد چرخ دنده در پایین سمت چپ به تنظیمات Discord خود بروید. این باید در کنار نام کاربری شما باشد.

8. با کلیک بر روی نماد چرخ دنده در پایین سمت چپ به تنظیمات Discord خود بروید8. با کلیک بر روی نماد چرخ دنده در پایین سمت چپ به تنظیمات Discord خود بروید

گام 2: اکنون برگه “صدا و ویدئو” را در سمت چپ انتخاب کنید. سپس، در سمت راست، به بخش «کیفیت خدمات» بروید و کلید «فعال کردن اولویت بسته با کیفیت خدمات» را غیرفعال کنید.

9. به تب Voice Video در سمت چپ بروید. سپس در سمت راست به قسمت Quality of Service پایین بروید. در نهایت کلید کنار گزینه Enable Quality of Service High Packet Priority را غیرفعال کنید9. به تب Voice Video در سمت چپ بروید. سپس در سمت راست به قسمت Quality of Service پایین بروید. در نهایت کلید کنار گزینه Enable Quality of Service High Packet Priority را غیرفعال کنید

پس از اتمام، سعی کنید به سرور Discord مورد نظر خود متصل شوید تا ببینید آیا خطاهای «اتصال RTC» و «No Route» برطرف شده‌اند.

7. سرور DNS را تغییر دهید

سیستم نام دامنه شما (DNS) دفترچه تلفن اینترنت است که نام وب سایت ها را به آدرس های IP ترجمه می کند. گاهی اوقات، DNS پیش‌فرض ممکن است دچار مشکل شود. در نتیجه، Discord نیز به درستی کار نمی کند. خوشبختانه، تغییر سرور DNS خود در ویندوز آسان است.

10. سرور DNS را تغییر دهید10. سرور DNS را تغییر دهید

برای حل مشکلات اتصال می‌توانید به DNS Google (8.8.8.8 و 8.8.4.4) یا DNS Cloudflare (1.1.1.1) بروید. پس از اتمام، کش DNS را روی رایانه شخصی ویندوز خود نیز بشویید. سپس Discord را مجدداً راه اندازی کنید تا ببینید آیا مشکل شما برطرف شده است یا خیر.

8. فایروال ویندوز را خاموش کنید

در حالی که فایروال ها از سیستم شما محافظت می کنند، گاهی اوقات می توانند بیش از حد محافظت کنند. به این ترتیب، سعی کنید به طور موقت فایروال ویندوز خود را غیرفعال کنید تا ببینید آیا باعث ایجاد مشکل «اتصال RTC» شده است یا خیر. با این حال، به خاطر داشته باشید که پس از آن برای حفظ امنیت، فایروال را دوباره فعال کنید.

9. درایور شبکه را به روز کنید

درایورهای قدیمی شبکه نیز می توانند مشکلات ارتباطی ایجاد کنند. خوشبختانه، به روز رسانی آنها آسان است و یک راه حل ساده برای مشکلات مختلف مربوط به شبکه در ویندوز، از جمله Discord. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله 1: کلیدهای Windows + X را روی صفحه کلید خود به طور همزمان فشار دهید. از لیست گزینه ها، Device Manager را انتخاب کنید.

11. کلیدهای Windows X را روی صفحه کلید خود فشار دهید و Device Manager را انتخاب کنید11. کلیدهای Windows X را روی صفحه کلید خود فشار دهید و Device Manager را انتخاب کنید

گام 2: اکنون، آداپتور شبکه خود را پیدا کنید. روی آن راست کلیک کرده و Update Driver را انتخاب کنید.

12. آداپتور شبکه خود را پیدا کنید. روی آن کلیک راست کرده و Update Driver را انتخاب کنید12. آداپتور شبکه خود را پیدا کنید. روی آن کلیک راست کرده و Update Driver را انتخاب کنید

مرحله 3: اکنون دو گزینه برای به روز رسانی درایورهای شبکه خواهید داشت. در اینجا، «جستجوی خودکار برای درایورها» را انتخاب کنید.

13. به سادگی جستجوی خودکار برای درایورها را انتخاب کنید13. به سادگی جستجوی خودکار برای درایورها را انتخاب کنید

خودشه. اکنون ویندوز به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌های درایور شبکه شما را جستجو می‌کند و همچنین آن را نصب می‌کند. پس از آن ممکن است مجبور شوید کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. پس از اتمام، دوباره سعی کنید از Discord استفاده کنید تا ببینید آیا “اتصال RTC” و “No Route” اکنون رفع شده اند یا خیر.

10. از VPN استفاده کنید

اگر همه چیز شکست خورد، از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) استفاده کنید. یک VPN ترافیک شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق یک سرور راه دور هدایت می کند، به طور بالقوه از محدودیت های شبکه یا مشکلات مسیریابی که ممکن است باعث خطای «اتصال RTC» شود، عبور می کند. به این ترتیب، سعی کنید از VPN در رایانه ویندوزی خود برای رفع این مشکلات استفاده کنید. در حالت ایده آل، توصیه می کنیم از Cloudflare WARP، یک VPN رایگان عالی برای گیمرها استفاده کنید.

از طرف دیگر، اگر در یک VPN پولی مشترک شده اید، از آن نیز استفاده کنید. هنگامی که رایانه شخصی خود به VPN متصل است، سعی کنید از Discord استفاده کنید تا ببینید آیا مشکلات شما حل شده است یا خیر.

با مشکلات اتصال خداحافظی کنید

و خب همین بود امیدواریم خطاهای «RTC Connecting» و «No Route» را در Discord با موفقیت برطرف کرده باشید. باید دوباره به شنیدن صدای خود در کانال های Discord خود بازگردید. با این حال، اگر مشکل همچنان ادامه داشت، در تماس با پشتیبانی Discord برای کمک شخصی شک نکنید. چت مبارک، و باشد که ارتباطات شما برای همیشه پایدار باشد.

امیدواریم از این مقاله 10 راه برای رفع خطاهای Discord “RTC Connecting” و “No Route”. مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *