کد خطای OneDrive 0x8004e4c3 را برطرف کنید

زمان مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک کد خطای OneDrive 0x8004e4c3 را برطرف کنید
که در این بخش به محتوای این خبر با شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت

اگر ببینید کد خطا 0x8004e4c3 در OneDrive، در اینجا یک راهنمای به شما نشان می دهد که چگونه آن را تعمیر کنید. کد خطا 0x8004e4c3 در OneDrive هنگام ورود به حساب OneDrive خود در ویندوز رخ می دهد. وقتی فعال شد، “مشکلی در اتصال به OneDrive وجود داشت” پیغام خطا.

کد خطای OneDrive 0x8004e4c3 را برطرف کنید

کد خطای 8004e4c3 در OneDrive چیست؟

این خطا معمولاً در صورتی ایجاد می شود که TLS در رایانه شما غیرفعال باشد. با این حال، ممکن است سناریوهای دیگری مانند تنظیمات پروکسی فعال، حافظه پنهان، نمایه کاربر خراب و غیره باعث ایجاد این خطا شود.

حال اگر با این کد خطا مواجه هستید، ابتدا اتصال شبکه خود را بررسی کرده و مطمئن شوید که درست کار می کند. اگر خطا همچنان ظاهر می شود، می توانید برای خلاص شدن از شر آن، روش هایی را که در زیر ذکر کرده ایم دنبال کنید.

کد خطای OneDrive 0x8004e4c3 را برطرف کنید

اگر هنگام ورود به حساب OneDrive خود با کد خطای 0x8004e4c3 مواجه شدید، می توانید از راه حل های زیر استفاده کنید:

 1. OneDrive را مجددا راه اندازی کنید.
 2. TLS را در Properties اینترنت فعال کنید.
 3. سرور پروکسی را غیرفعال کنید.
 4. یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.
 5. بازنشانی OneDrive.
 6. OneDrive را دوباره نصب کنید.

1]OneDrive را مجدداً راه اندازی کنید

ابتدا می توانید برنامه OneDrive خود را مجدداً راه اندازی کنید و سپس ببینید که آیا خطا برطرف شده است یا خیر. به سادگی روی نماد Dropbox از سینی سیستم کلیک کنید و سپس نماد تنظیمات را فشار دهید. پس از آن بر روی آن کلیک کنید از OneDrive خارج شوید گزینه و سپس فشار دهید OneDrive را ببندید دکمه.

همچنین، مطمئن شوید که هیچ فرآیند پس‌زمینه مربوط به OneDrive اجرا نمی‌شود. شما می توانید استفاده کنید Task Manager برای انجام این کار. پس از اتمام، OneDrive را مجددا راه اندازی کنید و وارد حساب خود شوید تا بررسی کنید که آیا خطا برطرف شده است.

2]TLS را در Properties اینترنت فعال کنید

یکی از دلایل رایج این خطا این است که TLS در رایانه شما فعال نیست. بسیاری از کاربران آسیب دیده تأیید کرده اند که فعال کردن TLS در رایانه شخصی آنها این خطا را برای آنها حل کرده است. بنابراین، می توانید همین کار را نیز انجام دهید و ببینید که آیا خطا برطرف شده است یا خیر.

در اینجا به این صورت است:

 • ابتدا با استفاده از Win+R کادر دستور Run را فراخوانی کرده و Enter کنید inetcpl.cpl در جعبه باز خود را راه اندازی کنید ویژگی های اینترنت پنجره
 • اکنون، به مسیر بروید پیشرفته تب در پنجره باز شده
 • در مرحله بعد، به پایین بروید تا گزینه های TLS را بیابید و مطمئن شوید که آن را علامت بزنید TLS 1.0، TLS 1.1، TLS 1.2، و TLS 1.3 چک باکس ها
 • پس از آن دکمه Apply و سپس OK را فشار دهید تا تغییرات ذخیره شوند.

در نهایت، OneDrive را باز کنید و بررسی کنید که آیا می‌توانید بدون کد خطای 0x8004e4c3 وارد شوید.

TLS یا Transport Layer Security یک است پروتکل رمزنگاری و برای ایمن سازی شبکه های کامپیوتری استفاده می شود. ما شاهد پیشرفت این پروتکل بوده ایم و پس از تکرارهای بسیار، فعال کردن TSL 1.0 یا TSL 1.1 برای امنیت ایده خوبی نیست. بنابراین اگر مجبورید آنها را فعال کنید، این کار را فقط به طور موقت انجام دهید.

3]سرور پروکسی را غیرفعال کنید

پروکسی را برای اتصال شبکه خود غیرفعال کنید

ممکن است OneDrive به دلیل تنظیمات پراکسی فعال نتواند به سرورها متصل شود. بنابراین، اگر این سناریو قابل اجرا است، می توانید تنظیمات پروکسی را در رایانه خود غیرفعال کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 • ابتدا Internet Properties را باز کنید (به اصلاح شماره 2 مراجعه کنید).
 • حالا برو به اتصالات را برگه و روی آن کلیک کنید تنظیمات LAN دکمه.
 • پس از آن، غیر فعال کنید از یک سرور پراکسی برای شبکه محلی خود استفاده کنید چک باکس
 • همچنین علامت را علامت بزنید تشخیص خودکار تنظیمات چک باکس
 • در نهایت بر روی آن کلیک کنید اعمال > OK و سپس ببینید که آیا خطا حل شده است.

4]یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید

برخی از کاربران آسیب دیده گزارش داده اند که نمایه کاربری خراب آنها باعث این خطا شده است. بنابراین، می توانید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید و سپس وارد OneDrive شوید تا بررسی کنید که آیا کد خطا 0x8004e4c3 حل شده است یا خیر.

5]OneDrive را بازنشانی کنید

کاری که می توانید انجام دهید این است که OneDrive خود را به حالت اولیه بازنشانی کنید تا خطا برطرف شود. این خطا ممکن است به دلیل خرابی در برنامه ایجاد شود. بنابراین، بازنشانی به شما کمک می کند تا همه فسادها را پاک کنید و احتمالاً خطا را برای شما برطرف می کند. در اینجا به این صورت است:

ابتدا کادر دستور Run را با زدن کلید میانبر Win+R باز کنید. اکنون، برای بازنشانی برنامه OneDrive باید یکی از دستورات زیر را در کادر Open وارد کنید:

%localappdata%\Microsoft\OneDrive\onedrive.exe /ریست

یا،

C:\Program Files\Microsoft OneDrive\onedrive.exe /ریست

یا،

C:\Program Files (x86)\Microsoft OneDrive\onedrive.exe /ریست

دستور بازنشانی به محل فایل onedrive.exe در رایانه شما بستگی دارد.

با وارد کردن فرمان، OneDrive شما ریست می شود.

6]OneDrive را دوباره نصب کنید

اگر تمام راه حل های بالا با شکست مواجه شدند، می توانید برنامه OneDrive را حذف نصب کرده و سپس مجدداً در رایانه شخصی خود نصب کنید.

اگر خطا ثابت باقی ماند، سعی کنید به OneDrive اجازه دهید از طریق فایروال خود استفاده کنید و ببینید آیا خطا برطرف شده است.

چگونه کد خطای OneDrive 0x80070194 را در ویندوز 10 برطرف کنیم؟

برای رفع کد خطای OneDrive 0x80070194، ارائه‌دهنده فایل ابری به‌طور غیرمنتظره‌ای خارج شد، می‌توانید فرآیند همگام‌سازی را متوقف کرده و سپس آن را مجدداً راه‌اندازی کنید. علاوه بر این، می‌توانید برنامه OneDrive را بازنشانی یا دوباره نصب کنید تا خطا برطرف شود.

حالا بخوانید: چگونه کدهای خطای OneDrive را در ویندوز برطرف کنیم؟

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *