کارمندان سابق توییتر دوباره از این شرکت به دلیل داوری قانونی شکایت کردند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

برخی از کارمندان سابق به دلیل هزینه های داوری قانونی علیه این شرکت شکایت کرده اند. آنها انتظار دارند که پلت فرم رسانه های اجتماعی هزینه های دعاوی داوری را پوشش دهد. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، توییتر هیچ قصدی برای انجام این کار ندارد.

ایلان ماسک در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی در اوایل سال جاری ادعا کرد که نزدیک به 80 درصد از کارکنان توییتر را هفته‌ها پس از تصاحب این شرکت اخراج کرده است. این میلیاردر ادعا می کند که توییتر اکنون با کارمندان بسیار کمتری کارآمدتر کار می کند. با این حال، کارکنان اخراجی توییتر ابتدا یک نبرد حقوقی را علیه کارفرمای سابق خود بر سر پرداخت‌های اخراج بدون حقوق آغاز کردند.

دعوای دسته جمعی قبلی آنها به دلیل شرطی در قراردادشان رد شد. این بار از شرکت به خاطر هزینه های داوری قانونی شکایت می کنند. شاکیان شکایت خود را در 3 جولای در ناحیه شمالی کالیفرنیا تسلیم کردند. هر دو طرف باید به JAMS، یک شرکت حقوقی متمرکز بر میانجیگری و داوری مراجعه کنند.

کارمندان سابق توییتر از این شرکت برای هزینه های داوری شکایت کردند

طبق برنامه هزینه JAMS، یک داوری دو طرفه 2000 دلار هزینه دارد و توییتر باید بقیه را بپردازد. همانطور که انتظار می رفت، توییتر به راحتی یک پنی را از دست نخواهد داد. این شرکت رسانه‌های اجتماعی از JAMS می‌خواهد که این صورت‌حساب را به طور مساوی بین آنها و کارمند سابقی که شکایت خود را در خارج از کالیفرنیا تسلیم کرده است تقسیم کند. با این حال، این درخواست حداقل استانداردهای پیش شرطی JAMS را برای عدالت رویه نقض می کند و آژانس آن را رد کرد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  Threads چیست؟ هر آنچه که باید در مورد کلون توییتر اینستاگرام بدانید

توییتر مدعی است که هرگز در خارج از کالیفرنیا از این شرط پیروی نکرده است. در پاسخ، JAMS گفت که پرونده را می بندد زیرا «در صورتی که پاسخگو از آن استانداردها پیروی نکند، با مواردی که ما تشخیص داده ایم تحت استانداردهای حداقل استخدامی ما قرار می گیرند، ادامه نمی دهند».

کارمندان سابق توییتر اکنون در دوراهی هستند. اگر می‌خواهند به این پرونده ادامه دهند، باید هزینه‌های JAMS را پوشش دهند، که می‌تواند برای آنها 300 دلار در ساعت تا بیش از 15000 دلار در روز هزینه داشته باشد.

شانون لیس ریوردان، یکی از وکلای کارمندان، به این نشریه گفت: «دلیلی که ما مجبور شدیم نزدیک به 2000 درخواست داوری فردی را ارائه کنیم، این است که توییتر ما را مجبور کرد – با حرکت به سمت اجبار داوری. حالا که بسترش را درست کرده، نمی‌خواهد در آن دراز بکشد.»

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/HEK
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *