رفع مشکلات Xvdd SCSI Miniport در ویندوز 11/10

زمان مطالعه: 5 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی رفع مشکلات Xvdd SCSI Miniport در /10 همراه ما باشید

مشکلات Xvdd SCSI Miniport معمولاً توسط کاربران بومی با آن مواجه می‌شوند، که در آن کاربران هشدارهای منظم برای راه‌اندازی مجدد سیستم خود همراه با نمایش خطا در رایانه‌های خود دریافت می‌کنند. این پست راه حل هایی را به اشتراک می گذارد که می تواند به رفع مشکلات Xvdd SCSI Miniport در ویندوز 11/10 کمک کند.

Xvdd SCSI Miniport

Xvdd Miniport چیست؟

Xvdd یا Xen Virtual Disk D درایوهای ذخیره سازی مجازی یا دیسک هایی هستند که در محیط های مجازی سازی مانند بازی ها یا نرم افزارهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند و ذخیره داده ها را برای سیستم های مجازی تسهیل می کنند. رابط‌های سیستم رایانه‌ای کوچک (SCSI) مجموعه‌ای از استانداردهای فیزیکی است که دستورات، پروتکل‌ها و غیره را تعریف می‌کند،  که برای اتصال رایانه‌ها و دستگاه‌های جانبی مرتبط برای انتقال سریع‌تر داده‌ها و عملکرد بهبودیافته تنظیم شده‌اند.

دلایل احتمالی مشکلات Xvdd SCSI Miniport در ویندوز

بسیاری از عوامل می توانند در ایجاد خطای مورد نظر نقش داشته باشند، که عمدتاً از مسائلی ناشی می شود که در آن داده های بازی ها/نرم افزارها به درستی بر روی دیسک های مجازی نصب شده اند. دلایل احتمالی این خطا به تفصیل در زیر آمده است:

  • درایورهای دستگاه ناسازگار یا قدیمی: درایورهای Xvdd SCSI Miniport ناسازگار یا قدیمی می‌توانند منجر به مشکلات سازگاری با سیستم عامل میزبان شوند و بنابراین می‌توانند منجر به ناپایداری سیستم یا خرابی ماشین مجازی شوند. ، در نتیجه منجر به خطای مورد نظر می شود.
  • خرابی فایل سیستم یا دیسک مجازی: خرابی احتمالی در فایل‌های سیستم، از جمله موارد مربوط به درایورهای Xvdd SCSI Miniport، می‌تواند عملکرد دستگاه‌های ذخیره‌سازی مجازی را مختل کند. چنین اختلالاتی جدا از محدود کردن دسترسی سیستم به دستگاه‌های ذخیره‌سازی مجازی می‌تواند منجر به از کار افتادن احتمالی سیستم شود. همچنین، خراب شدن فایل‌های دیسک مجازی، که منجر به از دست رفتن داده‌ها و راه‌اندازی موفقیت‌آمیز ماشین مجازی می‌شود، به طور بالقوه می‌تواند منجر به خطا شود.
  • مشکلات نرم‌افزار مجازی‌سازی: مشکلات ناشی از نرم‌افزار مجازی‌سازی مانند Hyper-V یا VMware نیز می‌تواند بر عملکرد پورت‌های کوچک Xvdd SCSI تأثیر بگذارد و منجر به خطا شود.
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  شناسایی خودکار تنظیمات LAN در ویندوز 11/10

رفع مشکلات Xvdd SCSI Miniport در ویندوز 11/10

همانطور که در بخش بالا توضیح داده شد، دلایل احتمالی خطا حول محور درایورهای دستگاه، ی مجازی سازی و خرابی های احتمالی فایل یا دیسک می چرخد. از این رو، اصلاح علل فوق می تواند به حل موثر مشکل کمک کند. جزئیات زیر راه حل های احتمالی برای این مشکل است:

  1. به روز رسانی درایورهای Xvdd SCSI Miniport
  2. تعمیر فایل های سیستم
  3. بررسی فایل های دیسک مجازی
  4. به روز رسانی نرم افزار مجازی سازی

اتخاذ اقدامات زیر، همانطور که از طریق مراحل دقیق و استدلال توضیح داده شده است، می تواند برای اطمینان از حل احتمالی انجام شود:

1] به روز رسانی Xvdd SCSI Miniport Driver

 

به‌روزرسانی درایورهای Xvdd SCSI Miniport می‌تواند راه‌حل بالقوه‌ای برای این مشکل باشد، زیرا به‌روزرسانی‌های درایور، در میان سایر ابزارها، برای رفع اشکالات موجود در سیستم نیز شناخته می‌شوند. همچنین، به‌روزرسانی‌های سیستم عامل می‌تواند منجر به مشکلات مربوط به سازگاری درایورها شود، زیرا ممکن است آخرین به‌روزرسانی‌های سیستم عامل با درایورهای قدیمی یا ناسازگار مطابقت نداشته باشند. از این رو، به روز رسانی درایورهای مذکور می تواند کمک قابل توجهی به رفع خطا کند.

بهترین فرآیند به روز رسانی ممکن، دانلود درایور از وب سایت OEM است. مشخصات ساخت و مدل کنترلرهای ذخیره سازی را می توان از دفترچه راهنمای مادربرد بررسی کرد و درایورهای مذکور را می توان از وب سایت سازنده به روز رسانی کرد.

2] تعمیر فایل های سیستم

sfc scannow را اجرا کنید

رفع احتمالی خطای فوق را نیز می‌توان با بررسی و رفع ناسازگاری‌های فایل سیستم، در صورت وجود، به دست آورد، زیرا می‌تواند به از بین بردن احتمال خطای ناشی از فایل‌های سیستمی خراب کمک کند. برای اطمینان از همین امر می توان مراحل زیر را اتخاذ کرد:

  • Windows Terminal یا Command Prompt را با اجازه ادمین باز کنید.
  • sfc /scannow را تایپ کنید تا خطاهای احتمالی را اسکن کرده و همان را تعمیر کنید.
  • پس از اتمام اسکن و تعمیر، کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید.
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه نصب Waifu Diffusion در ویندوز 11/10

 

3] بررسی فایل های دیسک مجازی

دیسک چک خط فرمان

فایل‌های دیسک مجازی احتمالاً می‌توانند مسئول مشکلات Xvdd SCSI Miniport در Windows باشند. از این رو، اجرای ابزارهای چک کردن دیسک برای تایید یکپارچگی فایل های دیسک مجازی نیز می تواند منجر به رفع خطای مذکور شود. برای اجرای ابزار چک کردن دیسک می توان مراحل زیر را انجام داد:

chkdsk /f را در خط فرمان اجرا کنید تا سلامت هارد دیسک را ارزیابی کرده و آنها را برطرف کنید (/f)< a i=3>، در صورت وجود.

4] به روز رسانی نرم افزار مجازی سازی

برنامه‌های مجازی‌سازی مانند Hyper-V، VMware و غیره، با دستگاه‌های ذخیره‌سازی مانند Xvdd SCSI Miniports تعامل نزدیک دارند. نرم افزار مجازی سازی قدیمی ممکن است با ویژگی ها یا پیکربندی های Miniports ناسازگار باشد.

از این رو، به روز رسانی همان می تواند به افزایش سازگاری سخت افزار، علاوه بر بهینه سازی عملکرد و امنیت کمک کند. وب سایت توسعه دهنده مربوطه می تواند برای به روز رسانی نرم افزار به روز شود.

 

نتیجه

برای نتیجه گیری، دلایل ذکر شده در بالا و راه حل های مربوطه تقریباً تمام جنبه های خطای مذکور را پوشش می دهند تا اطمینان حاصل شود که دستگاه های ذخیره سازی فیزیکی و ماشین های مجازی می توانند به طور مؤثر با هم ارتباط برقرار کنند. با این حال، از آنجایی که انجام مراحل اصلاحی شامل مدیریت ابزارها و ابزارهای سیستمی است، تهیه نسخه پشتیبان از داده های سیستم قبل از اجرای مراحل اصلاحی توصیه می شود.

عملکرد Xvdd Miniport چیست؟

Xvdd SCSI Miniports دستگاه های ذخیره سازی مجازی و سیستم عامل کامپیوتر میزبان را پل می کند و ارتباط بین واحدهای ذخیره سازی مجازی و فیزیکی را برای خواندن، نوشتن یا انتقال داده ها تسهیل می کند.

امیدواریم از این مقاله رفع مشکلات Xvdd SCSI Miniport در ویندوز 11/10 مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *