آموزش کیوبیس بخش هشتم از فصل دوم : پنجره پروژه ها

ایجاد بخش ها ( Parts )

هر بخش ( Part ) در واقع نگهدارنده  رویدادهای صوتی یا  Midi داخل شیارها است . اگر اطلاعات Midi را در یک شیار از نوع Midi ضبط نمایید ، بطور خودکار یک بخش Midi داخل آن شیار ایجاد می شود . البته می توانید بخشهای خالی در یک شیار ایجاد نموده و سپس رویدادهای صوتی یا Midi را داخل آن قرار دهید . برای ایجاد یک بخش در یک شیار .

  • می توانید ابزار Draw را فعال نموده و بخش مورد نظر را در شیار از طریق ترسیم ایجاد نمایید .
  • یا ابزار Selection را فعال نموده و داخل شیار در ناحیه موردنظر بین دو نشانه چپ و راست دوبار کلیک کنید .

برای افزودن رویدادها به یک بخش Midi لازم است از پنجره Midi editor استفاده نمایید . برای افزودن رویدادها به یک بخش Audio لازم است از پنجره  Audio part editor  استفاده نمایید .

در ضمن می توانید رویدادهای صوتی موجود در یک شیار را انتخاب نموده و سپس به ترتیب   Audio → events to  parts را کلیک کنید تا همه آن رویدادها داخل یک بخش واحد قرار گیرند .

عملیات  Serub

بطور معمول برای شنیدن صدای رویدادهای موجود در یک پروژه از دکمه  play در نوار  Transport استفاده می کنیم .

اما به کمک  Serub می توانید هر قسمت دلخواه از یک رویداد یا شیار را اجرا نمایید . ابتدا این ابزار را فعال نموده و سپس اشاره گر ماوس را داخل شیار در میزان مورد نظر قرار داده و کلیک نموده و به طرف چپ یا راست بکشید .

در ادامه ی آموزش و در بخش بعدی آموزش امروز برای شما علاقمندان به موضوع تمرینی را در نظر گرفته ایم که برگرفته از همین کتاب می باشد و امید می رود که با اجرای این تمرینات بتوانید به نحو احسن موارد ذکر شده تا به اینجا را برای خودتان تجزیه و تحلیل نمایید .

” ادامه دارد “

 

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.