Google Bard قابل اشتراک‌گذاری، بصری‌تر می‌شود و اکنون به بیش از 40 زبان در دسترس است

زمان مطالعه: 5 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی Google Bard قابل اشتراک‌گذاری، بصری‌تر می‌شود و اکنون به بیش از 40 زبان در دسترس است
همراه ما باشید

ویژگی‌های جدید Google Bard اکنون از اواسط سال 2023 برای افرادی که حساب Google در بیش از 230 کشور و منطقه از جمله اتحادیه اروپا دارند در دسترس است.

تصویری با به‌روزرسانی‌های Google Bard.
تصویر: اندی وولبر/TechRepublic

در اواسط ژوئیه 2023، بارد در مکان‌های بیشتری از جمله برزیل و همه جای اتحادیه اروپا برای بزرگسالان دارای حساب Google در دسترس قرار گرفت. Bard ورودی آزمایشی گوگل در دنیای رقابتی سیستم‌های هوش مصنوعی محاوره‌ای مانند ChatGPT OpenAI، Claude Anthropic و Inflection AI’s Pi است.

برای امتحان Bard، با یک حساب Google از یک کشور پشتیبانی شده در مرورگری ثبت نام کنید. اگر از حساب Google Workspace استفاده می‌کنید، ممکن است بخواهید با سرپرست خود بررسی کنید زیرا ممکن است برخی از سازمان‌ها دسترسی را محدود یا ممنوع کنند. پس از ورود به سیستم بارد، می‌توانید ویژگی‌هایی که در زیر توضیح داده شده است را بررسی کنید.

پرش به:

با بارد گپ بزنید یا به پاسخی به بیش از 40 زبان گوش دهید

از اواسط ژوئیه 2023، Bard می تواند به بیش از 40 زبان چت کند و پاسخ دهد. 10 زبان رایج که بارد در آنها موجود است عبارتند از:

 • چینی (ساده شده و سنتی)
 • انگلیسی
 • هندی
 • اسپانیایی
 • عربی استاندارد
 • بنگالی
 • فرانسوی
 • روسی
 • پرتغالی
 • ژاپنی

فهرست بالا تقریباً بر اساس تعداد کل گویشوران هر زبان مرتب شده است. Bard شامل پشتیبانی از گفتار به نوشتار و متن به گفتار (شکل A).

شکل A

بلندگو (که با دایره مشخص شده است) را انتخاب کنید تا بارد پاسخی را بخواند. میکروفون (که با مربع نشان داده شده است) را انتخاب کنید تا درخواست شما را بیان کنید.
بلندگو (که با دایره مشخص شده است) را انتخاب کنید تا بارد پاسخی را بخواند. میکروفون (که با مربع نشان داده شده است) را انتخاب کنید تا درخواست شما را بیان کنید.

برای درخواست از Bard با صدای خود، مطمئن شوید که کادر ورودی فعال است (مکان نما در آن است)، سپس نماد میکروفون را انتخاب کنید و صحبت کنید تا درخواست خود را وارد کنید. در صورت لزوم، متن را ویرایش کنید، سپس نماد ارسال را انتخاب کنید.

برای اینکه بارد یک پاسخ را بخواند (متن به گفتار)، نماد بلندگو را در گوشه سمت راست بالای منوی مشاهده پیش‌نویس‌های دیگر انتخاب کنید. دوباره نماد بلندگو را انتخاب کنید تا خواندن را متوقف کنید.

پاسخ بارد را به سرعت اصلاح کنید

Bard معمولاً یک راه سریع برای اصلاح یک پاسخ ارائه می دهد: دکمه Modify Response را انتخاب کنید (شکل B) و یکی از پنج گزینه را انتخاب کنید:

 • کوتاه تر
 • طولانی تر
 • ساده تر
 • معمولی تر
 • حرفه ای تر

شکل B

دکمه Modify Response را انتخاب کنید و سپس نحوه تنظیم پاسخ را انتخاب کنید.
دکمه Modify Response را انتخاب کنید و سپس نحوه تنظیم پاسخ را انتخاب کنید.

دو گزینه اول، کوتاهتر و طولانی تر، طول پاسخ را تغییر می دهند، در حالی که سه گزینه دیگر لحن پاسخ را تغییر می دهند. گزینه Simpler تمایل دارد برخی از متن های توضیحی را حذف کند، در حالی که بیشتر معمولی زبان غیر رسمی تری ایجاد می کند، مانند آنچه ممکن است با یک همکار دوستانه استفاده کنید. تمایلات حرفه ای تر به سمت استفاده از صدای فعال و اصطلاحات خاص یا فنی تر. Bard روی توضیح مختصری از تغییرات ایجاد شده برچسب می‌زند، بنابراین اگر محتوا را کپی می‌کنید ممکن است بخواهید آن توضیح را حذف کنید.

مکالمات Bard را پین کرده و به اشتراک بگذارید

نحوه پین ​​کردن مکالمات بارد

می توانید هر مکالمه ای را پین کنید (شکل ج) برای قرار دادن آن در بالای لیست تمام چت های اخیر Bard.

شکل ج

در سمت راست یک گپ اخیر، منوی بیشتر را انتخاب کنید (دایره شده)، سپس پین کنید تا دسترسی به مکالمه آسانتر شود. چت های پین شده در ابتدا در لیست نمایش داده می شوند.
در سمت راست یک گپ اخیر، منوی بیشتر را انتخاب کنید (دایره شده)، سپس پین کنید تا دسترسی به مکالمه آسانتر شود. چت های پین شده در ابتدا در لیست نمایش داده می شوند.

جدا کردن چند چت به شما کمک می‌کند تا موضوع گفتگوی Bard را در مورد یک موضوع خاص ادامه دهید، زیرا موضوعات مختلف به مجموعه‌ای از درخواست‌ها و پاسخ‌ها متکی هستند. به عنوان مثال، یک سری از دستورات مربوط به یادگیری ماشینی با یک سری درخواست در مورد خط‌مشی‌های کار از راه دور ارتباطی ندارد. هر چت مختلف را پین کنید و پس از بازگشت، مکالمه پین ​​شده مناسب را انتخاب کنید و با درخواست بعدی خود ادامه دهید.

نحوه اشتراک گذاری مکالمات بارد

اکنون می توانید یک پیوند عمومی برای چت های Bard خود ایجاد کرده و به اشتراک بگذارید. نماد اشتراک گذاری و گزینه اشتراک گذاری را انتخاب کنید (شکل D) و سپس انتخاب کنید که آیا به یک اعلان و پاسخ بارد یا کل مکالمه پیوند داده شود.

شکل D

نماد اشتراک گذاری و سپس گزینه اشتراک گذاری را انتخاب کنید تا یک پیوند عمومی به یک مکالمه یا یک اعلان و پاسخ خاص ایجاد کنید.
نماد اشتراک گذاری و سپس گزینه اشتراک گذاری را انتخاب کنید تا یک پیوند عمومی به یک مکالمه یا یک اعلان و پاسخ خاص ایجاد کنید.

همچنین می توانید عنوان نمایش محتوای مشترک خود را تغییر دهید. پیوندی که برای عموم قابل دسترسی است، محتوای Bard را به صورت قالب بندی اصلی شامل تصاویر نمایش می دهد. این با زمانی که شما انتخاب می کنید یک پاسخ را کپی کنید متفاوت است (یعنی منوی بیشتر | کپی)، و سیستم تصاویر را حذف می کند. این گزینه اشتراک گذاری به شما امکان می دهد دقیقاً آنچه را که با Bard امکان پذیر است به مردم نشان دهید.

بارد را با یک تصویر درخواست کنید

بارد اکنون تصاویر JPEG، PNG یا WebP آپلود شده را به همراه دستورات (شکل E).

شکل E

یک تصویر اضافه کنید و از قدرت Google Lens به عنوان بخشی از فرآیند درخواست خود استفاده کنید.
یک تصویر اضافه کنید و از قدرت Google Lens به عنوان بخشی از فرآیند درخواست خود استفاده کنید.

تصویری را آپلود کنید و سپس با درخواست از بارد برای شناسایی مکان‌ها یا چیزها، استخراج متن یا جستجوی اطلاعات مرتبط با تصویر، آن را در اعلان ارجاع دهید. برای مثال، ممکن است عکسی از یک کتاب آپلود کنید و سپس اطلاعات بیشتری در مورد آن بخواهید. بارد اغلب می‌تواند متن را در تصاویر ترجمه کند یا شرح‌ها را پیشنهاد کند.

گوگل اشاره می کند که این سیستم از قابلیت های گوگل لنز استفاده می کند. قابلیت های تصویر در حال حاضر فقط در نسخه های انگلیسی Bard موجود است.

اگر به Bard دسترسی دارید و آن را تجربه کرده اید، در Mastodon (@awolber) به من پیام دهید یا منشن کنید تا تجربه خود را با Bard با من به اشتراک بگذارید.

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *