9 راه آسان برای دریافت بک لینک های با کیفیت برای سایت خود

زمان مطالعه: 11 دقیقه

راهنما-get-backlinks

با این راهنمای آسان در مورد چگونگی دریافت با کیفیت، بازدیدکنندگان بیشتری را به  سایت یا وبلاگ خود بیاورید. داشتن سایت یا  وبلاگی که هیچ کس نتواند آن را پیدا کند بسیار خسته کننده است. این باعث می شود احساس کنید هیچ کس واقعاً به آنچه در آن می نویسید یا درباره آن اهمیت نمی دهد، پس چرا خود را به زحمت بیاندازید؟

وبلاگ نویسان همیشه می خواستند بازدیدکنندگان و خوانندگان را به وبلاگ خود جذب کنند. چیزی که آنها نیاز دارند بک لینک بیشتر به آن است. بک لینک ها لینک هایی هستند که از مکان های دیگر در وب به وب سایت شما اشاره می کنند.

گوگل از داده های بک لینک برای الگوریتم جستجوی خود استفاده می کند، بنابراین شما باید تا حد امکان از وب سایت های مختلف دریافت کنید. هر چه تعداد سایت های بیشتری به سایت شما لینک دهند، رتبه صفحه شما در گوگل بالاتر خواهد بود.

با ایده ای شروع کنید که وبلاگ شما باید در مورد چه چیزی باشد تا به شما کمک کند هنگام نوشتن روی محتوا تمرکز کنید. این پست 9 راه آسان برای دریافت بک لینک برای وبلاگ خود را برجسته می کند.

فهرست مطالب این مقاله

بک لینک چیست؟

بک لینک ها لینک هایی از سایت دیگری هستند که به وبلاگ شما باز می گردند. هر چه تعداد بک لینک های بیشتری داشته باشید، قدرت شما بیشتر می شود. گوگل بک لینک ها را به عنوان سیگنال های سئوی مثبت در نظر می گیرد و رتبه بندی موتورهای جستجو را برای سایت هایی که دارای آن هستند افزایش می دهد.

بنابراین، شما در حالت ایده آل می خواهید تا جایی که ممکن است بک لینک دریافت کنید. روش های زیادی برای دریافت بک لینک وجود دارد. در زیر توضیحات بسیار دقیقی در مورد نحوه دریافت بک لینک ارائه شده است، امیدوارم با مطالعه این مطلب بتوانید تصمیم آگاهانه بگیرید.

1. لینک وبلاگ خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

تعداد زیادی پلتفرم رسانه اجتماعی وجود دارد که می تواند به شما در دریافت بک لینک کمک کند و همه آنها یک چیز مشترک دارند – آنها از شما می خواهند پیوند سایت خود را به اشتراک بگذارید.

رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای انتشار اخبار در مورد وبلاگ شما هستند. ادامه دهید و لینک وبلاگ خود را لایک کنید، به اشتراک بگذارید و توییت کنید. این نه تنها به وبلاگ شما کمک می کند تا ترافیک بیشتری کسب کند، بلکه به این هدف نیز کمک می کند که شما را در نظر دنبال کنندگان خود متخصص کند.

در واقع، این یک راه سریع برای جذب ترافیک ویروسی به وبلاگ شما است. همیشه پیوند را به صورت یک پیام معتبر ارسال کنید، به عنوان مثال، پیام یکسانی را در هر سایت رسانه اجتماعی پست نکنید (این موضوع به راحتی قابل مشاهده است و بیشتر از اینکه برای شما مفید باشد ضرر خواهد داشت).

2. مقالات عالی را منتشر کنید

برای جذب ترافیک بیشتر به وبلاگ خود، به افرادی نیاز دارید که مطالب شما را بخوانند. بهترین راه برای انجام این کار، انتشار مقالات با کیفیت بالا است که ارزش پیوند با آنها را دارند. به عنوان مثال، یک راهنمای ساده “چگونه” افرادی را که به دنبال پاسخ های سریع برای مشکلات خود هستند جذب می کند.

این بازدیدکنندگان ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند تا بک لینک شما را به اشتراک بگذارند وقتی که شما راه حلی برای هر آنچه که می خواهند به آنها ارائه می دهید. این یکی از ساده ترین راه ها برای دریافت بک لینک برای وبلاگ شما است.

ترفند این است که مقالات خود را تا حد امکان مفید و اصلی کنید. اگر وقت خود را صرف نوشتن مقالات عالی کنید، بازدیدکنندگان شما از آن قدردانی می کنند، آن را با دیگران به اشتراک می گذارند و به مقالات شما لینک می دهند که شانس افراد را برای یافتن آنها افزایش می دهد.

3. از اینفلوئنسرهای صنعت خود برای مصاحبه بخواهید و لینک خود را با آنها به اشتراک بگذارید

شما می توانید تعداد زیادی لینک از درخواست از تأثیرگذاران در صنعت خاص خود برای مصاحبه دریافت کنید. همچنین باید پست وبلاگ را با آنها به اشتراک بگذارید.

اگر در صنعت خاصی تأثیرگذار هستید، می‌توانید با دیگران در همان حوزه تماس بگیرید و درخواست مصاحبه کنید. به عنوان مثال، فرض کنید که شما یک وبلاگ نویس تناسب اندام هستید.

می توانید از وبلاگ خود به عنوان دعوت نامه ای برای مصاحبه با وبلاگ نویس دیگر تناسب اندام استفاده کنید تا در مورد تجربه یا سفر آنها که به موضوع آنها مربوط می شود صحبت کنید.

در واقع، شما با آنها به پشت صحنه می روید و به خوانندگان نگاه خوبی به آنچه برای ایجاد این حضور موفق در صنعت آنها نیاز است می دهید.

یک مصاحبه اختصاصی و ارزشمند با یک سلبریتی یکی از بهترین راه ها برای جذب ترافیک جدید به وبلاگ شما است. به یاد داشته باشید، لزومی ندارد که بزرگترین سلبریتی باشد تا نتایج عالی برای شما به ارمغان بیاورد.

4. وبلاگ مهمان در سایت های دیگر

کسب بک لینک به وبلاگ شما ممکن است دشوار باشد. از سوی دیگر، فرصت های مناسب برای پست مهمان می تواند بک لینک های زیادی را در اختیار شما قرار دهد. وبلاگ نویسی مهمان یکی از بهترین راه ها برای دریافت بک لینک به وبلاگ شما است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقالاتی را در وبلاگ های دیگر مرتبط با جایگاه خود ارسال کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  خرید بک لینک

مقاله می تواند در هر اندازه ای باشد و شما می توانید با روش های تبلیغ وبلاگ خود در انتهای مقاله خلاق شوید. مزیت اصلی اجرای یک پست مهمان این است که باعث جلب اعتماد شما از نظر صاحب وب سایتی می شود که پست مهمان شما را می پذیرد.

از آنجایی که او به اندازه کافی به شما اعتماد دارد تا محتوای شما را در سایت خود منتشر کند، بنابراین ممکن است در دریافت بک لینک از سایت خود به سایت شما نیز به شما اعتماد کند.

علاوه بر این، وبلاگ نویسی مهمان در سایت های دیگر نه تنها می تواند به بک لینک دادن به سایت شما کمک کند، بلکه به شما کمک می کند تا خود را به عنوان یک مرجع در جایگاه خود معرفی کنید.

 

5. مانند رقبای خود بک لینک ایجاد کنید

وب می تواند اطلاعات زیادی در مورد رقابت شما، از جمله آنچه که کار می کند، به شما بدهد. یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای انجام این کار این است که به بک لینک‌های آن‌ها نگاه کنید و برخی از آن‌ها را در سایت خود بسازید.

این کار را می توان با استفاده از نرم افزارهای قدرتمند اما گاهی پرهزینه مانند ahrefs انجام داد . همچنین می توان با مراجعه به وب سایت یا وبلاگ آنها، راه ساده دیگری را نیز انجام داد.

هنگام بازدید از وب سایت ها یا وبلاگ ها موارد زیر را در نظر بگیرید

  • رقیب شما برای دریافت بک لینک چه می کند؟
  • شرکای بک لینک آنها چه کسانی هستند؟
  • از چه تاکتیک هایی برای برنده شدن لینک ها استفاده می کنند؟

اگر با این سوالات و سایر سوالات مرتبط با بک لینک های رقیب خود آشنا نیستید، ممکن است در نهایت هزاران دلار را برای تاکتیک های پرمخاطره و گران تر برای به دست آوردن چند لینک هدر دهید.

 

6. با اینفوگرافیک بک لینک بگیرید

اینفوگرافیک ها یک راه عالی برای تولید بک لینک های بسیار مرتبط هستند. شما می توانید با انتشار و به اشتراک گذاری اینفوگرافیک در پست وبلاگ خود بک لینک بگیرید. از اینفوگرافیک ها می توان به عنوان ابزاری برای آموزش، تعامل و متقاعدسازی استفاده کرد.

شما باید اینفوگرافیک ها را با داده های سخت ایجاد کنید زیرا بسیاری از مردم دوست دارند ببینند اوضاع چگونه پیش می رود. هنگامی که اینفوگرافیک شما منتشر می شود، افراد به دلایل مختلفی می خواهند به شما لینک دهند.

این به این دلیل است که اینفوگرافیک‌ها اطلاعات زیادی را می‌گیرند و آن‌ها را در یک تصویر آسان برای خواندن و اشتراک‌گذاری فشرده می‌کنند. اگر اینفوگرافیک شما اصلاً با محتوای وبلاگ شما مرتبط باشد، پس از انتشار آن، تعداد زیادی در معرض دید قرار خواهید گرفت.

7. لینک های داخلی ایجاد کنید

پیوندهای داخلی پیوندهایی هستند که به صفحاتی در وب سایت یا وبلاگ شما اشاره می کنند. برخلاف لینک های خارجی که به وب سایت دیگری اشاره می کنند، پیوندهای داخلی به سایر صفحات وب سایت شما اشاره می کنند.

پیوندهای داخلی به شما کمک می کند تا سایت خود را به عنوان یک مرکز محتوا برای همه بازدیدکنندگان خود متصل کنید. آنها به افراد کمک می کنند تا در محتوای شما حرکت کنند. و بهترین از همه آنها به SEO کمک می کنند!

متداول ترین مثال پیوندهای داخلی، بلاگ رول است. اما، همچنین می‌توانید پست‌های جداگانه را با پیوندهایی مانند «مشاهده پست‌های وبلاگ بیشتر»، «بیشتر از نویسنده» یا «مقالات مرتبط» در پست‌ها به صفحه اصلی پیوند دهید.

8. با نظرات یا بررسی ها در وب سایت های دیگر مشارکت کنید

آیا تا به حال متوجه شده اید که توصیفات و بررسی ها به افزایش اعتبار یک وب سایت کمک می کند؟ هدف این استراتژی افزایش محبوبیت وبلاگ شما از طریق واداشتن سایر وب سایت ها به ارائه محتوای شما است.

هزاران وبلاگ و وب‌سایت در خارج از کشور به دنبال شما هستند تا وارد شوید و توصیفات، بررسی‌ها و یا فقط ارائه محتوا بنویسید. اما نکته مهم این است که شما نمی خواهید هرزنامه شوید زیرا هیچ کس نمی خواهد یک پست بی ربط و آموزنده در وبلاگ / وب سایت خود داشته باشد.

راهی که باید در مورد آن پیش بروید این است که جایگاهی را پیدا کنید که مربوط به محصول شما باشد، در مورد مزایای محصول خود صحبت کنید و اطلاعات مفیدی را ارائه دهید و در عین حال یک بک لینک درج کنید.

به یاد داشته باشید که کلید دریافت بک لینک به وبلاگ شما ایجاد محتوای با کیفیتی است که مردم می خواهند به اشتراک بگذارند.

9. محتوای آسمان خراش ایجاد کنید

محتوای آسمان خراش نوعی محتوا است که ارزش بسیار خوبی را برای خوانندگان فراهم می کند و لینک ها را به طور طبیعی جذب می کند. در بیشتر موارد، محتوای آسمان‌خراش نسخه بهتری از یک نسخه قبلی است. این تکنیک زمانی بهترین کار را دارد که محتوای بزرگ، کامل و مفید ایجاد کنید.

اگرچه ایجاد محتوای آسمان خراش به بیشترین تلاش نیاز دارد، اما برای وبلاگ شما نیز مفیدترین است. این مفهوم شامل ایجاد مقادیر زیادی محتوا است، اما نه لزوماً تعداد زیادی قطعه جداگانه.

ایده اصلی پشت این نوع استراتژی این است که هر قسمت از محتوا را آنقدر ارزشمند و پرمحتوا کنیم که بسیاری از سایت‌های مختلف به طور منظم به آن پیوند داده شوند، بدون اینکه نیازی به گذراندن فرآیند خسته کننده تلاش‌های جداگانه برای ایجاد لینک باشند.

چرا بک لینک ها برای وبلاگ ها مهم هستند؟

1. رتبه بندی ارگانیک را افزایش می دهد

بک لینک به وبلاگ شما به افزایش رتبه وبلاگ شما در موتورهای جستجو و ایجاد اعتبار در حوزه وبلاگ کمک می کند. علاوه بر این، بک لینک ها برای وبلاگ نویسان مهم هستند زیرا محبوبیت شما را افزایش می دهند و به شما بیشتر در معرض دید قرار می گیرند.

با گرفتن بک لینک به وبلاگ خود، سایت های دیگر شروع به ارسال مطالب در مورد شما می کنند و شما شروع به جذب بازدیدکنندگان زیادی خواهید کرد. این باعث می شود در دنیای وبلاگ نویسی محبوبیت کسب کنید.

2. ترافیک ارجاعی

بک لینک ها برای وبلاگ ها بسیار مهم هستند زیرا به وبلاگ شما فشار می آورند و ترافیک هدفمندی را به آن وارد می کنند. این نوع ترافیک با ارزش ترین است. خوانندگان به این دلیل به سایت شما می آیند که روی پیوندی از وب سایت دیگری کلیک کرده اند، که به نوبه خود از وب سایت شما بک لینک دریافت می کند.

به همین دلیل است که وبلاگ هایی که تعداد زیادی به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی را دریافت می کنند، معمولاً در صدر جستجوهای گوگل قرار می گیرند زیرا تعداد زیادی بک لینک دریافت می کنند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  آیا بک لینک در بهبود رتبه سایت شما در گوگل تاثیر دارد ؟

فرقی نمی‌کند در مورد نشانک‌گذاری اجتماعی، فهرست راهنمای وب یا پست مهمان صحبت می‌کنید – بک لینک‌ها وبلاگ شما را در نتایج جستجوی Google بیشتر قابل یافتن می‌کنند.

3. نمایه سازی سریع

زمانی که بک لینک ها را دریافت کردید، بعد چه؟ شما می خواهید که آنها در اسرع وقت توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو ایندکس شوند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو، بک لینک ها را به عنوان رای برای ارتباط وب سایت شما می بینند. به طور خاص، بک لینک از وب سایت های بسیار معتبر (وب سایت هایی که در حال حاضر رتبه بالایی در صفحه نتایج موتور جستجو دارند) برای وبلاگ شما بسیار ارزشمند هستند.

این به این دلیل است که آنها به گوگل می گویند افرادی که این وب سایت ها را مدیریت می کنند معتقدند که وبلاگ شما مهم است و آن را به یک کاندیدای مناسب برای درج در فهرست موتورهای جستجو تبدیل می کند.

4. بک لینک های طبیعی بک لینک های بیشتری تولید می کنند

بک لینک ها عامل مهمی برای رتبه بندی وبلاگ در نظر گرفته می شوند. گوگل وب سایت هایی با بک لینک های با رتبه بالا را در اولویت قرار می دهد. بک لینک ها ممکن است طبیعی یا مصنوعی باشند و بین آنها تفاوت وجود دارد.

بک لینک های طبیعی از طریق پست های وبلاگ با کیفیت به دست می آیند. علاوه بر این، بک لینک های طبیعی پتانسیل بیشتری برای تولید بک لینک های دیگر و ترافیک ورودی دارند. بک لینک های طبیعی همچنین امتیازات اعتبار و اعتماد بالاتری ایجاد می کنند.

هرچه وبلاگ شما محبوب تر شود، بک لینک های بیشتری از وبلاگ های دیگر دریافت خواهید کرد.

5. لینک بیلدینگ برند شما را در بازار شما تثبیت می کند

وبلاگ شما بسیار مهم است زیرا برند شما را تثبیت می کند و جامعه ای از افرادی را ایجاد می کند که اشتیاق شما را به اشتراک می گذارند. توانایی موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات در وبلاگ شما یک جنبه حیاتی برای داشتن یک وبلاگ عالی است.

قابل مشاهده کردن وبلاگ شما برای عموم مردم برای به دست آوردن قابلیت مشاهده لینک بسیار مهم است. هرچه برند شما بیشتر قابل مشاهده باشد، ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت می کنید و سود بالقوه از کلیک های تبلیغاتی را افزایش می دهید.

با ایجاد وبلاگ خود در بازار خاص خود، ایجاد یک دنبال کننده بیشتر را نیز آسان تر می کنید. هر چه بتوانید بک لینک های بیشتری برای وبلاگ خود ایجاد کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که بازدیدکنندگان به دنبال آنچه شما ارائه می دهید باشند.

سوالات متداول

انواع اصلی بک لینک چیست؟

دو نوع اصلی بک لینک وجود دارد که هنگام ساخت و نگهداری وبلاگ خود باید نگران آنها باشید. پیوندهای بدون دنبال کردن و پیوندهای انجام دادن . یک لینک بدون دنبال کردن هیچ نوع پیوندی را به سایت منتقل نمی کند. یک بک لینک do-follow به آب پیوند منتقل می شود.

با این حال، یک وبلاگ با یک مرجع خاص می تواند مقداری پیوند را حتی با یک بک لینک بدون فالو ارسال کند. هرچه یک سایت معتبرتر باشد، لینک های بدون فالو آن بیشتر می توانند به آب پیوند منتقل شوند.

علاوه بر این، لینک بدون فالو راهی برای ایجاد کننده وب سایت یا صفحه است تا به گوگل بگوید که حتی اگر به افراد اجازه لینک دادن به صفحه خود را می دهد، ارزش صفحه لنگر را که به آنها پیوند می دهد را تشخیص نمی دهد. .

این به آنها اجازه می دهد تا بر پیوند و نحوه ارزیابی آن توسط Google کنترل داشته باشند.

بک لینک ها چگونه کار می کنند؟

بک لینک ها لینک هایی به وب سایت شما هستند که با ایجاد محتوایی که افراد می خواهند با دوستان خود به اشتراک بگذارند، به دست خواهید آورد. هنگامی که شخصی محتوای شما را در یک شبکه اجتماعی یا یک وبلاگ به اشتراک می گذارد، اساساً پیوندی را اضافه می کند که به سایت شما اشاره می کند.

هرچه لینک های بیشتری به سایت شما اشاره کنند، وب سایت شما از اعتبار بیشتری برخوردار است و گوگل رتبه شما را در نتایج جستجوی خود برای کلمات کلیدی مرتبط بالاتر می برد.

آیا داشتن بک لینک برای وبلاگ ها اجباری است؟

نه. یک وبلاگ نیازی به داشتن بک لینک ندارد، اما همیشه داشتن آن خوب است. بک لینک ها به بهبود دید یک وبلاگ/وب سایت به صورت آنلاین کمک می کنند، که منجر به افزایش ترافیک در سایت می شود. و همچنین نشان دهنده رتبه بندی موتورهای جستجو است.

این به ویژه در مورد وبلاگ نویسی مهمان مفید است، جایی که شما نیازی به خرید لینک از یک سایت خاص ندارید.

بک لینک ها در سال جاری چقدر موثر هستند؟

تأثیر بک لینک ها در حال حاضر مانند همیشه است: اگر آنها را به درستی بسازید، می توانند رتبه صفحه وب شما را در موتورهای جستجو افزایش دهند.

با این حال، در سال 2021 تنها بک لینک های موثر، بک لینک های متنی هستند . وبلاگ هایی با محتوای با کیفیت به مرور زمان گروهی از فالوورها را جذب می کنند. این فالوورها به محتوا علاقه مند هستند و اغلب آنها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، که باعث می شود شرکت شما در معرض دید قرار بگیرد.

پیوندهای این نوع وبلاگ معمولاً برای مدت طولانی مرتبط باقی می مانند و ترافیک بیشتری را به سایت ما می آورند.

آیا امکان بررسی بک لینک های من وجود دارد؟

بله، می توانید بک لینک ها را بررسی کنید. ابزارهای زیادی برای ردیابی بک لینک های وب سایت شما وجود دارد، مانند کنسول جستجوی گوگل، SEMRush ، Ahrefs و غیره.

مراقبت از بک لینک های خود بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند تا ببینید کدام وب سایت ها به سایت شما لینک می دهند و کدام یک از سایت هایی که به سایت شما لینک می دهند قابل اعتمادتر هستند.

درک نحوه مشاهده و تجزیه و تحلیل پیوندهای شما امکان تحقیقات بهتر رقبا را فراهم می کند و می تواند به شما کمک کند تا بفهمید کدام سایت ها برای افزایش رتبه و ترافیک سایت شما مفیدتر هستند.

افکار نهایی

آیا در وبلاگ نویسی تازه کار هستید؟ برای دریافت بک لینک برای پست های وبلاگ خود مشکل دارید؟ این پست روش های مختلف برای دریافت بک لینک به وبلاگ شما را برجسته می کند. همچنین، دریافت بک لینک یک فرآیند مداوم است. مدتی طول می کشد اما پیروی از این مراحل شما را در مسیر درست شروع می کند.

بک لینک ها مهم هستند زیرا یکی از عوامل اصلی در تعیین رتبه صفحه شما در موتورهای جستجو هستند. اگر تعداد زیادی بک لینک خوب در یک صفحه داشته باشید، صفحه بالاتر از یک صفحه با بک لینک ضعیف قرار می گیرد.

بک لینک ها همچنین به صفحه شما کمک می کنند تا در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل بالاتر ظاهر شود. شما باید مراقب باشید که بک لینک های شما از کجا هستند و آیا آنها مربوط به وب سایت یا وبلاگ شما هستند یا خیر.

با توجه به اهمیت بک لینک ها و نحوه دریافت آنها، پست من را در مورد نحوه تبلیغ رایگان سایت یا   وبلاگ خود بررسی کنید . اطلاعات زیادی در مورد وبلاگ نویسی وجود دارد، بنابراین من یک افزونه برای وبلاگ ایجاد کرده ام که منحصراً بر وبلاگ نویسی متمرکز است.

به عنوان یک امتیاز، اگر وردپرس را به عنوان پلت فرم وبلاگ نویسی خود انتخاب کرده اید، بخشی از وبلاگ وجود دارد که می تواند به شما در رفع نیازهای وردپرس کمک کند . این یک منبع عالی برای شما خواهد بود.

در مورد این پست اطلاع رسانی کنید!

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *