7 سرگرمی که میتوانید در حین پرواز هواپیما تجربه کنید!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

7 سرگرمی که میتوانید در حین پرواز هواپیما تجربه کنید!

بسیاری از مسافران برای مسیر سفر‌های خود برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام می‌دهند. اگر بخواهید بلیط هواپیما بخرید آیا به سرگرمی‌های داخل هواپیما فکر می‌کنید؟ یکی از مهم‌ترین قسمت‌های مهم در سفر‌های هوایی مسیر آن است که شما در هواپیما سپری می‌کنید. در این‌مقاله می‌خواهیم درباره این‌موضوع و تفریحاتی که امکان انجام آن‌ها در هواپیما را دارید، صحبت کنیم. اگر قصد خرید بلیت هواپیما دارید یا می‌خواهید برای سرگرمی‌های خود در هواپیما، برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام دهید، حتما این‌مقاله را تا پایان بخوانید. یکی از بهترین موارد برای پیداکردن این‌که چه سرگرمی‌های دیگری برای طول مسیر وجود دارند این است که درباره آن با دوستان و آشنایان صحبت کرده و تبادل نظر داشته باشید. برای شروع بحث با دوستان بهتر است این‌مقاله را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

تماشای فیلم

یکی از تفریحات محبوبی که در وسیله‌های حمل‌ونقل مختلفی از‌‍جمله هواپیما می‌توان به آن فکر کرد، تماشای انواع فیلم‌های کوتاه و بلند است. معمولا نشستن و منظر ماندن برای رسیدن به مقصد کار سختی است. اگر کمی پرواز شما طولانی باشد مدت‌زمانی که در هواپیما هستید، سخت‌تر و گویی طولانی‌تر خواهد شد. حتی اگر اهل سرگرمی و فیلم نباشید، تماشای یک فیلم در هواپیما می‌تواند مسیر را اصطلاحا کوتاه‌تر کرده و راه را برای شما آسان کند.

هواپیما‌ها و بسیاری از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی، معمولا مانیتور‌های عمومی در کابین یا اختصاصی برای هرصندلی دارند. اگر هواپیمایی که بلیت آن را خریده‌اید، مانیتور‌های اختصاصی داشته باشد، کافی است از هندزفری استفاده کرده و انتخاب‌های بیشتر و خاص‌تری را در مسیر پرواز تجربه کنید. تماشای فیلم یکی از تفریحات و سرگرمی‌هایی است که مسافران زیادی آن را همراه دیگر سرگرمی‌ها در هواپیما اجرا می‌کنند.

استفاده از اینترنت و جستجو

بسیاری از هواپیما‌های امروزی امکانات متنوعی مانند اینترنت بی‌سیم برای مسافران فراهم کرده‌اند. بد نیست بخشی از سفر خود را به اینترنت وصل شده و از جستجو در آن درباره موضوعاتی که دوست دارید، لذت برده و وقت خود را بهتر سپری کنید. کافی است زمانی را به چت و گفت‌و‌گو با دوستان یا جستجو در صفحه‌های وب اختصاص دهید، تا متوجه گذر زمان نشوید.

معمولا اگر هواپیما این‌امکان را دراختیار مسافران قرار دهد، جستجو در اینترنت یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین سرگرمی‌ها در هواپیما خواهد بود. هنگامی که می‌خواهید هواپیما و ایرلاین خود را انتخاب کنید و بلیطی که می‌خواهید را بخرید درباره این‌موضوع و ارائه خدمات اینترنت بی‌سیم سوال کرده یا مطالعه کنید. برای برخی از پرواز‌ها شما باید خدمات اینترنت را تهیه کرده و هزینه آن را پرداخت کنید که این‌موضوع می‌تواند سرمایه‌گذاری فوق‌العاده خوبی برای شما در سفر باشد.

مطالعه

کتاب‌های کاغذی یا ای‌بوک‌ها که همان کتاب‌های الکترونیکی هستند، همیشه یکی از بهترین سرگرمی‌ها برای افراد زیادی هستند. برخی افراد مطالعه در هواپیما یا وسیله‌های درحال‌حرکت را مناسب نمی‌دانند. اگر بتوانید در هواپیما مطالعه کنید، شک نکنید همراه‌داشتن یک کتاب خوب و شیرین، زمانی که در هواپیما هستید را کوتاه و شیرین می‌کند. یار مهربانی که می‌خواهید در سفر همراه خود ببرید، قبل از سفر و خرید بلیت هواپیما انتخاب کرده و آن را در کیف دستی خود قرار دهید.

سیستم سرگرمی و اطلاعات هواپیما

معمولا هواپیما‌هایی که مانیتور اختصاصی برای هرصندلی دارند، امکاناتی مانند بازی، تماشای فیلم و آهنگ‌های مختلف را برای مسافران فراهم می‌کند. معمولا تعداد زیادی از این‌سرگرمی‌ها در سیستم قرار داده شده تا هم سلیقه‌های مختلف را پوشش دهد و هم برای مدت‌زمان پرواز شما کافی باشد.

خوابیدن

اگر بخواهید یکی از بهترین تفریحات را در مسیر سفر خود داشته باشید، بد نیست به خوابیدن برای مدت‌زمانی در پرواز فکر کنید. اگر خوابیدن روی صندلی برای شما مشکل است، بهتر است وسیله‌هایی مانند بالشت مسافرتی هم با خود به داخل کابین ببرید. البته اگر دوست دارید در هواپیما استراحت کنید، حتما نوع صندلی‌ها و کلاس پروازی را قبل از پرواز بررسی کنید. برخی از هواپیماها امکانات مناسبی را در این‌موضوع به شما ارائه می‌دهند.

صحبت با همراهان

یکی از سرگرمی‌هایی که مسیر را برای شما کوتاه می‌کند، معاشرت و صحبت با دوستان یا دیگر مسافران است. حتی برای سفر‌های طولانی و چندساعته کافی است زمانی را با دیگران صحبت کنید تا ناگهان سرعت گذر زمان را ببینید. این‌که درباره چه موضوعی با دیگران صحبت می‌کنید، به شما بستگی دارد. کافی است زمینه مشترک و محبوبی را پیدا کنید تا همه مسیر شما را سرگرم کند. مثلا می‌توانید با مسافران دیگر درباره فیلم یا کتابی خاص گفت‌و‌گو کنید یا حتی درباره شغل آن‌ها بپرسید.

بازی‌های خاص و حل جدول

اگر اهل فکرکردن باشید، بهتر است قبل از خرید بلیت هواپیما، جدول‌های مناسبی را برای سفر خود کنار بگذارید. حل جدول و انجام بازی‌های مختلف می‌تواند یکی از بهترین سرگرمی‌ها برای داخل هواپیما باشد. بد نیست بخشی از مسیر را به این‌موضوع اختصاص دهید و از نظر دیگران نیز برای انتخاب بازی و جدول‌ها استفاده کنید. وسیله‌های مناسبی را برای بازی‌هایی که می‌خواهید همراه داشته باشید و دقت کنید که آن‌ها را در وسایل سفر قرار دهید.

5/5 - (7 امتیاز)
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *