7 راه حل اصلی برای خطای “Insufficient System Resources Exist” در ویندوز 11

زمان مطالعه: 7 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی 7 راه حل اصلی برای خطای “Insufficient System Resources Exist” در همراه ما باشید

مشکلات برنامه در سیستم عامل های مشتری غیر معمول نیست. در 11، یکی از مشکلاتی که کاربران از آن شکایت کرده اند، وجود ناکافی منابع سیستم است. این خطا ممکن است در طیف وسیعی از سناریوها رخ دهد. برخی از کاربران ممکن است هنگام راه‌اندازی برنامه‌ها، به‌ویژه برنامه‌هایی مانند بازی‌ها، با آن مواجه شوند. دیگران ممکن است آن را در حین نصب یا هنگام باز کردن پوشه ها و فایل ها دریافت کنند.

 

 

پیام خطای کامل این است که منابع سیستم برای تکمیل سرویس درخواستی کافی نیست یا منابع سیستم کافی برای تکمیل API وجود ندارد. این عمدتاً ناشی از فایل های سیستم یا برنامه بد و منابع محاسباتی ناکافی است. این راهنما به شما کمک می کند تا راه حل های موثری را برای حل خطای «Insufficient system resources exist» در ویندوز 11 حل کنید.

1. کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید

ایده خوبی است که سیستم را روی شخصی خود راه اندازی مجدد کنید. هنگامی که منابع سیستم کافی برای تکمیل سرویس درخواستی وجود ندارد، به این معنی است که سیستم شما فاقد منابع لازم برای انجام وظیفه ای است که می خواهید انجام دهید. راه اندازی مجدد سرویس ها و برنامه های در حال اجرا را مجبور به خاموش شدن می کند. همچنین RAM را خالی می کند و منابعی را برای سایر فرآیندها آزاد می کند.

اگر بعد از راه‌اندازی مجدد مشکل همچنان ادامه داشت، می‌توانید راه‌حل‌های دیگر زیر را بررسی کنید.

2. برنامه های در حال اجرا استفاده نشده را ببندید

همانطور که قبلاً بیان کردیم، مشکل به این معنی است که برای تکمیل کارهایی که باید انجام دهید به منابع بیشتری نیاز دارید. گاهی اوقات برخی از برنامه ها بیشتر از آنچه ما انتظار داریم منابع را مصرف می کنند. بنابراین، ممکن است لازم باشد تا آنجا که ممکن است بسیاری از برنامه های فعلی را که باز کرده اید ببندید.

یک مقصر معمول ممکن است مرورگر Google Chrome شما باشد. اغلب برگه‌های جدید را به‌عنوان فرآیندهای جدید در نظر می‌گیرد، به این معنی که همه آنها به حافظه جداگانه و منابع CPU اختصاص داده می‌شوند که آن را بسیار نیازمند RAM می‌کند. بستن تمام برگه های استفاده نشده نیز موثر خواهد بود. به سادگی روی دکمه X (بستن) برای برگه ها یا برنامه کلیک کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  چگونه ببینید چه سیاست های گروهی در ویندوز 11 شما اعمال می شود
برنامه ها یا برگه های باز را ببندید

3. سرویس های در حال اجرا را از Task Manager ببندید

علاوه بر اجرای برنامه‌ها، می‌توانید خدمات و فرآیندهای در حال اجرا خود را نیز ببندید. موثرترین راه از طریق Task Manager ویندوز 11 است. وقتی سرویس‌های در حال اجرا را می‌بندید، فضایی را برای سرویس‌های جدید آزاد می‌کند و ممکن است تضاد بین فرآیندهایی را که باعث ایجاد مشکل می‌شوند برطرف کند. مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: میانبر صفحه کلید Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید تا Task Manager باز شود.

مرحله 2: روی گزینه Services در سمت راست کلیک کنید، روی سرویسی که می شناسید و در حال حاضر به آن نیاز ندارید کلیک کنید و سپس روی دکمه Stop کلیک کنید.

توقف خدمات 1

مرحله 3: در صورت تمایل، روی منوی Startup Apps در سمت چپ کلیک کنید، روی هر برنامه راه‌اندازی فعالی کلیک کنید و روی دکمه غیرفعال کردن کلیک کنید.

برنامه های راه اندازی را غیرفعال کنید

4. فایل های سیستم آسیب دیده را تعمیر کنید

اگر منابع سیستم ناکافی به دلیل فایل های سیستمی خراب در ویندوز 11 باشد، می توانید از برخی از ابزارهای داخلی ویندوز برای رفع آنها استفاده کنید. ابزارهای DISM و SFC به طور موثر نصب ویندوز را اسکن می کنند و هر گونه خرابی پیدا شده را جایگزین یا تعمیر می کنند. در اینجا نحوه استفاده از این ابزارها آورده شده است.

مرحله 1: میانبر صفحه کلید Windows + R را فشار دهید تا گفتگوی Run اجرا شود.

مرحله 2: cmd را تایپ کنید و کلیدهای میانبر صفحه کلید Ctrl + Shift + Enter را فشار دهید تا یک Command Prompt با ارتفاع بالا راه اندازی شود.

cmd 7 را باز کنید

مرحله 3: اسکریپت زیر را تایپ کرده و Enter را بزنید تا نصب ویندوز تعمیر شود.

DISM /آنلاین /Cleanup-Image /RestoreHealth
بازیابی سلامت نصب

مرحله 4: اسکریپت زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید تا فایل‌های سیستم آسیب‌دیده را تعمیر کنید، سپس کامپیوتر خود را پس از اتمام اسکن مجددا راه‌اندازی کنید.

sfc /scannow
اسکن SFC 10

5. فایل های بازی را تعمیر کنید (اگر خطا در حین بازی رخ دهد)

ما تعمیر فایل های آسیب دیده را در راه حل بالا بررسی کردیم. با این حال، باید توجه داشته باشید که بسیاری از کاربران هنگام استفاده از برنامه های بازی با این خطا مواجه می شوند. اگر چنین است، می توانید فایل های خاص بازی مشکل دار را تعمیر کنید. فرآیند بسته به فروشنده متفاوت است. با این حال، اگر بازی های Steam را بازی می کنید، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه بازیابی فایل های ZIP یا RAR حذف شده از رایانه شخصی ویندوز

مرحله 1: برنامه Steam را راه اندازی کنید، روی تب Library کلیک کنید، روی بازی مشکل دار کلیک راست کرده و خواص را انتخاب کنید.

خواص بازی

مرحله 2: روی فایل‌های محلی، سپس روی «تأیید صحت فایل‌های بازی» کلیک کنید.

یکپارچگی فایل های موجود در استیم را بررسی کنید

6. همه مجوزهای Child Object را در نمایه کاربر جایگزین کنید

وقتی همه مجوزهای شی فرزند را جایگزین می کنید، وراثت پوشه را فعال می کنید. این راه حل بسیار موثر است زیرا مجوزهای فایل را ساده می کند و مجوزهای مورد نیاز برای فایل های جداگانه در سلسله مراتب دایرکتوری را کاهش می دهد. برای رسیدن به این تنظیمات، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: میانبر صفحه کلید Windows + E را برای راه اندازی File Explorer فشار دهید.

مرحله 2: به یک فایل یا پوشه مشکل دار بروید، روی آن کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

ویژگی های فایل 1

مرحله 3: روی پیشرفته کلیک کنید.

ویژگی های فایل پیشرفته

مرحله 4: کادر انتخاب “جایگزینی همه مجوزهای شی فرزند با مجوزهای ارثی از این شی” را علامت بزنید، سپس روی اعمال و تأیید کلیک کنید.

اعمال وراثت

7. تنظیمات مدیریت حافظه را از ویرایشگر رجیستری تنظیم کنید

از آنجایی که این خطا اغلب با حافظه سیستم مرتبط است، بهینه سازی نحوه تخصیص و مدیریت منابع حافظه توسط سیستم یک راه حل معتبر خواهد بود. شما می توانید این کار را با استفاده از ویرایشگر رجیستری، مانند شکل زیر انجام دهید.

مرحله 1: میانبر صفحه کلید Windows + R را فشار دهید تا گفتگوی Run اجرا شود.

مرحله 2: regedit را تایپ کرده و Enter را بزنید تا ویرایشگر رجیستری راه اندازی شود.

راه اندازی regedit 1

مرحله 3: به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

مرحله 3: در قسمت سمت راست، روی یک فاصله کلیک راست کرده، New، Key، “DWORD (32-bit) Value” را انتخاب کنید و نام آن را PoolUsageMaximum.

Dword 5 جدید ایجاد کنید

مرحله 4: اگر DWORD با نام PagedPoolSize از قبل وجود ندارد، مرحله 3 را تکرار کنید، اما نام DWORD جدید را PagedPoolSize بگذارید. این بار.

مرحله 5: روی PoolUsageMaximum دوبار کلیک کنید و مقدار داده 60 به آن بدهید، سپس روی Decimal کلیک کنید و OK را بزنید.

PoolUSageMaximum خواص

مرحله 6: روی PagedPoolSize دوبار کلیک کنید، به آن مقدار داده ffffffff بدهید و روی OK کلیک کنید. .

ویژگی های PagedPoolSize

مرحله 7: رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

انتقال خطاهای منابع گذشته در ویندوز 11

انعطاف‌پذیری و استحکام ویندوز 11 آن را برای بسیاری از کاربران رایانه در سراسر جهان محبوب کرده است. خطاهایی مانند خطای «منابع سیستم کافی وجود ندارد» برای تکمیل سرویس درخواستی، تجربه کاربر را ضعیف می‌کند. با این حال، راه حل هایی که ما بررسی کرده ایم موثر خواهند بود.

از آنجایی که فساد عامل اصلی خطا است، باید از رایانه خود در برابر ویروس هایی که ممکن است فایل های سیستم را خراب کنند محافظت کنید.

امیدواریم از این مقاله 7 راه حل اصلی برای خطای “Insufficient System Resources Exist” در ویندوز 11 مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/gCNGXh
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *