چرا صفحه نمایش من در ویندوز بزرگ شده است و چگونه آن را برطرف کنیم؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی چرا صفحه نمایش من در ویندوز بزرگ شده است و چگونه آن را برطرف کنیم؟ همراه ما باشید

رویارویی با صفحه نمایش بزرگنمایی شده غیرمنتظره در شخصی و 11 می تواند ناخوشایند باشد و هم بهره وری و هم تجربه کلی کاربر را مختل کند. این راهنما به حل مشکل برای همیشه کمک می‌کند.

چرا صفحه نمایش من در ویندوز بزرگ شده است و چگونه آن را برطرف کنیم؟

بزرگنمایی غیرمنتظره صفحه نمایش، در عین حال که باعث سردرگمی می شود، غیرمعمول نیست و می تواند از منابع مختلفی ناشی شود. قبل از اینکه نحوه رفع آن را به شما نشان دهیم، بیایید برخی از دلایل رایج این مشکل را بررسی کنیم.

چرا صفحه ویندوز شما به طور ناگهانی بزرگ می شود؟

یکی از دلایلی که ممکن است صفحه نمایش شما در ویندوز 10 یا 11 بزرگنمایی شده به نظر برسد، این است که هنگام نگه داشتن کلید Ctrl به طور تصادفی چرخ ماوس را اسکرول کنید. اگر به طور ناخواسته ابزار Windows Magnifier را فعال کنید، مشکل مشابهی نیز ممکن است رخ دهد.

ویندوز زوم شدهویندوز زوم شده

تنظیم صفحه نمایش ویندوز روی وضوح یا مقیاس نادرست نیز می تواند باعث ایجاد چنین ناهنجاری هایی شود. جدای از آن، مشکلات مربوط به نمایشگرهای خارجی، درایورهای قدیمی یا باگ های خاص برنامه نیز مسئول این مشکل هستند.

1. از وضوح صفحه نمایش و مقیاس نمایش توصیه شده استفاده کنید

اولین قدم شما این است که اطمینان حاصل کنید که رایانه شما روی وضوح صفحه نمایش و مقیاس نمایش توصیه شده تنظیم شده است. در اینجا این است که چگونه می توانید در مورد آن اقدام کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  چگونه قفل آیفون را با استفاده از صدای خود باز کنیم

مرحله 1: روی هر نقطه خالی از دسکتاپ کلیک راست کرده و Display settings را انتخاب کنید.

تنظیمات نمایش را در ویندوز باز کنیدتنظیمات نمایش را در ویندوز باز کنید

گام 2: برای انتخاب مقادیر توصیه شده، روی منوهای کشویی کنار مقیاس و وضوح نمایش کلیک کنید.

تغییر مقیاس و وضوح نمایش در ویندوزتغییر مقیاس و وضوح نمایش در ویندوز

پس از این، بررسی کنید که آیا نمایشگر همچنان بزرگنمایی شده است یا خیر.

2. ذره بین را خا کنید

فعال کردن برنامه Magnifier در رایانه ویندوز 10 یا 11 نیز می تواند باعث شود که صفحه نمایش بزرگنمایی شده و با ماوس حرکت کند. برای خاموش کردن برنامه Magnifier در رایانه شخصی خود، کلید Windows + Esc را روی صفحه کلید خود فشار دهید. پس از آن، بررسی کنید که آیا صفحه نمایش خوب به نظر می رسد.

علاوه بر این، برای جلوگیری از روشن شدن خودکار ذره بین قبل یا بعد از ورود به سیستم، از این مراحل استفاده کنید:

مرحله 1: برای راه اندازی برنامه تنظیمات، کلید Windows + I را فشار دهید. به تب Accessibility بروید و روی ذره بین کلیک کنید.

تنظیمات ذره بین در ویندوزتنظیمات ذره بین در ویندوز

گام 2: روی ذره بین کلیک کنید و کلیدهای «شروع ذره بین قبل از ورود به سیستم» و «شروع ذره بین بعد از ورود به سیستم» را از دستور زیر پاک کنید.

غیرفعال کردن ذره بین در ویندوزغیرفعال کردن ذره بین در ویندوز

3. اندازه نماد دسکتاپ را بررسی کنید

اگر به طور ناخواسته اندازه نمادهای دسکتاپ را افزایش دهید، ممکن است صفحه ویندوز شما بزرگنمایی شده به نظر برسد. برای رفع آن، روی هر نقطه خالی از دسکتاپ خود کلیک راست کنید، به View بروید و نمادهای متوسط ​​یا نمادهای کوچک را انتخاب کنید. این کار اندازه آیکون های دسکتاپ شما را کاهش می دهد و دیگر نباید صفحه نمایش بزرگنمایی شده باشد.

تغییر اندازه آیکون دسکتاپ در ویندوزتغییر اندازه آیکون دسکتاپ در ویندوز

4. صفحه نمایش خارجی را دوباره وصل کنید

اگر صفحه نمایش ویندوز شما روی یک صفحه نمایش خارجی بزرگنمایی شده است، یک راه حل سریع این است که سعی کنید صفحه نمایش را جدا کرده و دوباره وصل کنید. این اغلب اشکالات موقتی را که ممکن است باعث ایجاد این مشکل شوند برطرف می کند. علاوه بر این، اگر مانیتور شما دارای ویژگی‌های بزرگنمایی یا مقیاس‌بندی داخلی است، به منوی تنظیمات آن بروید و تنظیماتی را که ممکن است روی نمایشگر تأثیر بگذارد بررسی کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  5 راه حل برتر برای Discord که مدام درخواست می کند دستگاه صوتی را در ویندوز تغییر دهد

5. درایورهای نمایشگر را دوباره نصب کنید

درایورهای نمایشگر خراب یا آسیب دیده در رایانه شما نیز می تواند چنین مشکلاتی را در صفحه نمایش شما ایجاد کند. می‌توانید دوباره درایور مشکل‌ساز را حذف و نصب کنید تا ببینید کمکی می‌کند یا خیر.

مرحله 1: میانبر صفحه کلید Windows + R را فشار دهید تا کادر محاوره ای Run باز شود. تایپ کنید devmgmt.msc در کادر قرار داده و Enter را فشار دهید.

Device Manager را باز کنیدDevice Manager را باز کنید

گام 2: Display adapters را باز کنید، روی درایور گرافیک خود کلیک راست کرده و Uninstall device را انتخاب کنید.

درایورهای گرافیک را حذف کنیددرایورهای گرافیک را حذف کنید

مرحله 3: برای تایید، Uninstall را انتخاب کنید.

Uninstall Graphics Driver را تایید کنیدUninstall Graphics Driver را تایید کنید

پس از انجام مراحل فوق، به وب سایت سازنده رفته، آخرین درایور نمایشگر سازگار را دانلود کرده و آن را نصب کنید.

6. از فعال کردن میانبر زوم خودداری کنید

در هر دو ویندوز 10 و 11، می توانید با استفاده از کلیدهای Ctrl + Plus (+) و Ctrl + Minus (-) بزرگنمایی و بزرگنمایی کنید. همچنین می توانید این کار را با حرکت دادن چرخ ماوس به بالا یا پایین در حالی که کلید Ctrl را نگه داشته اید انجام دهید. مهم است که مطمئن شوید هنگام انجام کارهای دیگر به طور تصادفی این میانبرها را فشار نمی دهید.

کلیدهای Ctrl + Minus (-) را فشار دهید تا اندازه صفحه نمایش مناسب به نظر برسد.

7. تنظیمات نمایش را در برنامه یا بازی تغییر دهید

آیا هنگام اجرای برنامه یا بازی خاصی صفحه نمایش ویندوز شما بزرگنمایی شده است؟ اگر اینطور است، ممکن است ویندوز مشکلی نداشته باشد. باید تنظیمات نمایشگر آن برنامه یا بازی خاص را بررسی کنید. اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است لازم باشد برنامه یا بازی را تعمیر کنید یا آن را دوباره روی رایانه شخصی خود نصب کنید.

از زوم تا زست

اگر عناصر روی صفحه نمایش رایانه ویندوز شما بزرگتر از حد معمول ظاهر شوند، می تواند آزاردهنده باشد. خوشبختانه، اگر مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید، تعمیر یک صفحه بزرگنمایی شده و به دست آوردن کنترل مجدد بر فضای کاری دیجیتال شما چندان دشوار نیست.

امیدواریم از این مقاله چرا صفحه نمایش من در ویندوز بزرگ شده است و چگونه آن را برطرف کنیم؟ مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات ، ما را مجله 8pic همراهی کنید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/BClryM
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *