نحوه ویرایش تصاویر با ChatGPT

زمان مطالعه: 3 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی نحوه ویرایش تصاویر با ChatGPT همراه ما باشید

ChatGPT به طور مداوم در حال بهبود است و آخرین به روز رسانی چند وجهی آن تعدادی ویژگی هیجان انگیز را در مورد تصاویر به آن می دهد. می‌تواند نقاشی بکشد، و می‌تواند تصاویری را که به آن می‌دهید ویرایش کند – یا می‌توانید کاری کنید که چیزی بسازد و سپس آن را ویرایش کنید – و می‌توانید این کار را به تنهایی از طریق کلمات یا با مواد و مشخصات اضافی انجام دهید تا به آن کمک کنید تا تغییراتی را که می‌خواهید انجام دهد.

در اینجا نحوه استفاده از ChatGPT برای ویرایش تصاویر آورده شده است.

نحوه ویرایش تصاویر در ChatGPT

برای ویرایش تصاویر در ChatGPT، باید بتوانید از یک مدل GPT استفاده کنید که بتواند این کار را انجام دهد. اگرچه مدل جدید در حال عرضه برای کاربران رایگان در سراسر جهان است، اما در زمان نگارش این مقاله قابلیت ویرایش کامل تصویر را ندارد. با در نظر گرفتن این موضوع، احتمالاً در حال حاضر برای ویرایش تصاویر با ChatGPT به اشتراک ChatGPT Plus نیاز دارید. این در آینده تغییر خواهد کرد، زیرا ChatGPT تبدیل به یک چت ربات هوش مصنوعی چند وجهی می شود که همه می توانند از آن استفاده کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد چیستی ChatGPT Plus و نحوه ثبت نام، راهنمای ما برای اشتراک های ChatGPT را بررسی کنید.

مرحله 1: به سایت ChatGPT بروید و وارد شوید.

گام 2: از ChatGPT بخواهید چیزی برای شما ترسیم کند، تصویری را با استفاده از ابزار پیوست گیره کاغذ آپلود کند یا به ChatGPT پیوندی به یک تصویر بدهد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  ChatGPT چیست و چرا اهمیت دارد؟ در اینجا چیزی است که شما باید بدانید

مرحله 3: اگر تصویری را آپلود کرده یا پیوند داده‌اید، به ChatGPT دستور دهید که چه تغییراتی را می‌خواهید انجام دهد. خاص باشید، پیشنهادات سبک هنری به آن بدهید یا به او بگویید روی قسمت خاصی از تصویر تمرکز کند.

اگر از ChatGPT خواسته اید چیزی برای شما ایجاد کند، می توانید کمی دقیق تر باشید. تصویر را انتخاب کنید و سپس می توانید از ابزار انتخاب در بالا سمت راست برای انتخاب بخش های خاصی از تصویر برای ویرایش استفاده کنید. ابزار را انتخاب کنید و سپس کلیک کنید و مانند یک قلم مو به اطراف بکشید تا قسمت هایی را که می خواهید برای ویرایش انتخاب کنید پر کنید.

پس از اتمام، درخواست خود را در قسمت متن اضافه کنید و به ChatGPT بگویید که چه چیزی را می خواهید تغییر یا اضافه کند.

ویرایش تصویر با ChatGPT.

مرحله 4: توجه داشته باشید که ویرایش سریع هنوز از یک علم دقیق فاصله دارد و احتمالاً به نظر می‌رسد که بیشتر شبیه «هنر» است. نتایج شما بر اساس متنی که از هوش مصنوعی درخواست می‌کنید و انتخاب شما و همچنین مدل هوش مصنوعی که استفاده می‌کنید به‌طور چشمگیری متفاوت خواهد بود – برای مثال GPT-4 کاملاً از GPT-4o متمایز است.

با انتخاب بخش‌های مختلف تصویر، تغییر متن درخواستی‌تان، یا اضافه کردن مطالب تکمیلی بیشتری که می‌تواند به هوش مصنوعی آنچه را که به دنبال آن هستید، بهتر اطلاع دهد، با ویرایش بازی کنید.

ویرایش تصاویر با ChatGPT
 

ویرایش تصویر در ChatGPT چقدر خوب است؟

پاسخ واقعی در اینجا “بد نیست” است. وقتی کار می‌کند، به خوبی کار می‌کند و می‌توانید از ابزار انتخاب آن برای تنظیم دقیق متن در یک تصویر یا حذف چیزی از پس‌زمینه استفاده کنید که نباید وجود داشته باشد. این تقریباً به اندازه عملکردهای هوش مصنوعی مولد فتوشاپ مؤثر و دقیق است.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  چگونه ویندوز 11 را بر روی کامپیوتر خود دانلود و نصب کنیم

با این حال، وقتی کار نمی کند، گاهی اوقات می تواند برعکس آنچه شما می خواهید انجام دهد یا اصلاً هیچ کاری انجام ندهد. چند بار در طول آزمایش این ویژگی برای این راهنما، ChatGPT با اطمینان به من گفت آنچه را که من خواسته بودم اضافه کرده است، و به تازگی تصویر را به طور عمده و بدون هیچ تغییری بازسازی کرده است. اگر به آن اشاره کنم، گاهی اوقات فقط یک نسخه جدید از تصویر را از دستور اصلی ایجاد می کند.

به این معنا که ChatGPT جایگزین موثری برای فتوشاپ (یا جایگزین های آن) نیست، اگر بدانید چه کاری انجام می دهید. اگر می‌خواهید یک تصویر را به روش‌های اساسی‌تری ویرایش کنید، مانند تغییر سبک هنری آن، بسیار مؤثرتر است.

 

امیدواریم از این مقاله نحوه ویرایش تصاویر با ChatGPT مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات ، ما را در مجله 8pic همراهی کنید . همچنین سایت هشت پیک فضای رایگان برای آپلود عکس و آپلود فایل را در بخش آپلود سنتر برای شما مهیا کرده است و آماده ی میزبانی از فایلهای شماست . در بخش مجله نیز میتوانید همواره از به روزترین مقالات هشت پیک استفاده کنید

 

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/ujvRyv
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *