مایکروسافت مدعی پیروزی در آزمایش FTC بر معامله Activision است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکروسافت در آزمایش FTC خود نسبت به خرید اکتیویژن بلیزارد به پیروزی بزرگی دست یافته است. در روز سه شنبه 11 جولای، قاضی ژاکلین اسکات کورلی در مورد درخواست FTC برای صدور حکم اولیه در مورد تلاش مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد به حکمی رسید.

این درخواست رسما رد شده است، به این معنی که مایکروسافت اکنون می تواند از نظر فنی به خرید خود ادامه دهد. در حالی که این به نظر می رسد یک اسلم دانک است، هنوز هم به طور بالقوه چند مانع باقی مانده است تا از بین برود. اما در بیشتر موارد به نظر می رسد که مایکروسافت در صدر خواهد بود. قرارداد 68.7 میلیارد دلاری بیش از یک سال است که موضوع اصلی صنعت بازی بوده است. و با دلیل موجه این یک خرید عظیم است.

مایکروسافت با مخالفت های زیادی هم از سوی شرکت رقیب سونی و هم از سوی رگولاتورها با این قرارداد مواجه شده است. اما اکنون به نظر می رسد که به زودی به پایان می رسد. با حکم قاضی کورلی، مایکروسافت اکنون می تواند تا مهلت 18 جولای خرید را ادامه دهد.

این یک پیروزی برای مایکروسافت در پرونده ضد تراست FTC نیست

تصمیم امروز قاضی کورلی برای مایکروسافت خوب است. با این حال هنوز پایان همه چیز نیست. مایکروسافت هنوز یک پرونده ضد انحصار در حال انجام با FTC دارد که هنوز نیاز به حل و فصل دارد.

اما این حکم تا حد زیادی باعث تغییر اوضاع به نفع مایکروسافت می شود. استدلال علیه خرید مایکروسافت همواره این بوده است که رقابت را خفه می کند. حکمی که امروز (از طریق The Verge) ارائه شد، خلاف این را بیان می کند. برعکس، شواهد ثبت شده حاکی از دسترسی بیشتر مشتریان به Call of Duty و سایر محتوای Activision است. بنابراین درخواست دستور مقدماتی رد می شود.» در این حکم آمده است.

Call of Duty یکی از دلایل اصلی مخالفت در این معامله بوده است، البته نه به طور خاص تمرکز FTC. با ادعای رگولاتوری که این خرید به مایکروسافت یک مزیت ناعادلانه در فضای بازی های ابری می دهد.

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *