توییتر 500 میلیون دلار به کارمندان سابق خود به دلیل پرداخت های اخراج بدهکار است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

لوگوی توییتر جدید

کارمندان که توسط ایلان ماسک اخراج شده‌اند، اکنون 500 میلیون دلار به عنوان غرامت درخواست می‌کنند. آنها شکایت کرده اند و شرکت را متهم به خودداری عمدی از پرداخت مبلغ مورد نیاز کرده اند.

ایلان ماسک تقریباً 80 درصد از کارکنان توییتر را درست پس از تصدی این شرکت اخراج کرد. میلیاردر بعداً ادعا کرد که شرکت حتی با 80٪ کارمندان کمتر نیز کارآمد است. کارمندانی که اخراج شدند چندین بار از این شرکت شکایت کرده اند و اخیراً شکایتی را برای پوشش هزینه های داوری قانونی توییتر تنظیم کرده اند. اما آخرین اختلاف حقوقی بین توییتر و کارمندان سابقش در مورد پرداخت های پایان خدمت است.

توییتر باید 500 میلیون دلار به عنوان غرامت به کارمندان سابق خود بپردازد

کورتنی مک‌میلیان، که به‌عنوان رئیس کل پاداش‌ها در توییتر کار می‌کرد و در ژانویه از کار اخراج شد، شکایت دسته جمعی خود را در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو ثبت کرد. او ادعا می کند که این شرکت در سال 2019 برنامه ای را تنظیم کرد تا به کارکنان اخراج شده دو ماه حقوق پایه به اضافه یک هفته حقوق برای هر سال کامل بدهد.

با این حال، مک‌میلیان می‌گوید که به اکثر کارمندان تنها یک ماه حقوق پایان کار داده شد. علاوه بر این، بسیاری هنوز منتظر دریافت چک های وعده داده شده خود هستند. در حالی که توییتر ادعا می کند که به طور کامل به کارمندان سابق حقوق پرداخت کرده است، این شکایت نشان می دهد که کارمندان ارشد شش ماه حقوق پایه بدهکار هستند. این شرکت اکنون متهم به نقض قوانین فدرال با امتناع از پرداخت غرامت است.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  این تنظیمات جدید توییتر می تواند منجر به آزار و اذیت از طریق DM شود

توییتر در حال حاضر هیچ بخش روابط رسانه ای ندارد. رویترز می گوید که این شرکت به درخواست برای اظهار نظر با یک ایموجی مدفوع پاسخ داده است.

علاوه بر امتناع از پرداخت غرامت، توییتر همچنین متهم است که میلیون ها دلار پاداش به کارکنان فعلی خود پرداخت نکرده است. پلتفرم متعلق به ماسک سعی کرد با ادعای عدم شایستگی این شکایت، این شکایت را نادیده بگیرد. شکایت های دیگر نیز این شرکت را به هدف قرار دادن زنان و کارگران دارای معلولیت متهم کردند.

توییتر با راه‌اندازی Threads by Meta به شدت ضربه خورد و ادعا کرد Threads شبیه‌سازی شده از توییتر است و متا در واقع از پلتفرم آن کپی کرده است. تا به امروز، Threads توانسته است به 100 میلیون کاربر برسد. Threads با تکیه بر پایگاه عظیم کاربران ، این پتانسیل را دارد که از نظر تعداد کاربر از توییتر پیشی بگیرد.

پستی که توییتر 500 میلیون دلار به کارمندان سابق خود به دلیل پرداخت های اخراج بدهی دارد اولین بار در سرفصل های اندروید پدیدار شد.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/yzylun
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *