آموزش کیوبیس فصل سیزدهم بخش نهم : افکتهای صوتی

افکت  Modelay

این افکت نیز نوعی تاخیر زمانی ایجاد می کند و از آن برای ایجاد جلوه های دو صدایی استفاده  می کنیم . پارامترهای افکت به شما امکان می دهند تا تاخیر زمانی را بر اساس مقدار Tempo یا بروش آزادنه تغییر دهید . برای اجرای این افکت ابتدا کلیپ یا بخش صوتی مورد نظر را انتخاب نموده و سپس به ترتیب         Audio → plug-ins → delay → modelay در نوار منو را کلیک کنید . مزیت اصلی این افکت نسبت به افکت قبلی آن است که می توانید حالت اجرایی تاخیر ایجاد شده را به کمک دکمه Delay mod تغییر دهید .

 

افکتهای گروه Distortion

به کمک این گروه از افکتها می توانید اعوجاج و انواع تغییرات را در صدای مورد نظر ایجاد نمایید . هر یک از این افکتها نوعی جلوه خاص صوتی را ایجاد می کنند . برای اجرای این گروه ازافکتها ابتدا کلیپ یا بخش صوتی مورد نظر را انتخاب نموده و سپس به ترتیب Audio → plug-ins → Distortion   در نوار منو  را کلیک نموده و نام افکت مورد نظر را انتخاب نمایید . پارامترهای افکت را تغییر داده و دکمه  Preview را کلیک نموده و صدای افکت شده را بشنوید . اگر از حاصل کار راضی بودید دکمه  Process را کلیک کنید .

 

افکت Datube

این افکت صدای یک آمپلی فایر Tube را شبیه سازی می کند .

 

افکت Overdrive

این افکت می تواند صدای آمپلی فایر گیتار را شبیه سازی نماید .

 

افکت Quadrafuzz

این افکت شامل چهار تنظیم مستقل برای فرکانسهای متفاوت صدا است . انواع جلوه های ویژه صوتی را می توان به کمک این افکت ایجاد نمود.

به کمک دکمه Gain می توانید سیگنال ورودی به این افکت را کنترل نمایید . سیگنال وارد شده به چهار فرکانس پایین ( Low ) پایین میانه ( Low nid ) و میانه بالا ( High mid ) و بالا ( High )  تقسیم می شود . سپس به کمک چهار دکمه موجود در قسمت بالای پنجره می توانید مقدار هر یک از گروههای فرکانس ها را تغییر دهید .

به کمک دکمه های قرار گرفته در قسمت Shape می توانید شکل منحنی تغییرات صدا را به دلخواه تغییر دهید . سرانجام به کمک دکمه Output می توانید میزان کل خروجی از افکت را دستکاری نمایید .

همچنین در فیلد بالای پنجره می توانید از بین مجموعه های آماده تنظیمات افکت یک گزینه مناسب را انتخاب نمایید .

با استفاده از نمودار گرافیکی سمت راست پنجره می توانید پهنا و شدت فرکانسهای صدای ورودی به افکت را تغییر دهید . گفتیم که سیگنال ورودی به افکت به چهار گروه فرکانس تقسیم می شود .در قسمت گرافیکی هر فرکانس با یک نمودار مستقل نمایش داده می شود . با کلیک نمودن و کشیدن پایه های منحنی ها می توانید تقسیم بندی فرکانسها را تغییر دهید . با کلیک نمودن و کشیدن لوزی بالای هر گروه فرکانس می توانید شدت آن گروه را افزایش یا کاهش دهید .

 

افکتهای گروه Dynamics

از این افکتها برای اصلاح و پاکسازی صداها استفاده می کنیم .

 

 

” ادامه دارد “

 

 

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *