آموزش کیوبیس بخش یازدهم از فصل دوم : پنجره پروژه ها

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 شکافتن و تغییر اندازه رویدادها

  1. ابزار Split در نوار ابزار اصلی را فعال نمایید .
  2. در فیلد Grid type کلیک نموده و گزینه  Beat را انتخاب نمایید .
  3. در شیار چهارم در قسمت ابتدایی رویداد موجود کلیک کنید . رویداد از همان نقطه به دو قسمت تقسیم می شود .
  4. ابزار Object selection را فعال کنید . قسمت شکافته شده را کلیک نموده و کشیده و بطرف چپ بکشید .

 

دستکاری بخش ها و رویدادها

برای دستکاری رویدادها با بخش ها ابتدا باید آنها را انتخاب نمایید . روشهای انتخاب و دستکاری رویدادها و بخش ها یکسان است مگر در مواردی که یک روش فقط مخصوص رویدادها یا بخش ها باشد .

بنابر این همه روشهای انتخاب و دستکاری که در این قسمت می آموزید برای رویدادها و بخش ها قابل استفاده می شود مگر آنکه قید شده باشد که یک روش فقط مخصوص رویدادها یا بخش ها است .

برای انتخاب رویدادها یا بخش ها می توانید ابزار  Object selection را فعال نموده و سپس نماد رویداد یا بخش را داخل شیار کلیک کنید . یا به ترتیب  Edit → select در نوار منو را کلیک نموده و گزینه مناسب را انتخاب نمایید .

  • برای انتخاب همه رویدادهای موجود در یک شیار می توانید روی یک رویداد را کلیک راست نموده و به ترتیب Select → all را کلیک کنید .
  • می توانید ابزار Range selection را فعال نموده و سپس داخل رویداد مورد نظر کلیک نموده و بکشید تا قسمت دلخواه از یک رویداد را انتخاب نمایید .

 

جابجایی رویدادها

برای جابجایی رویدادها داخل یک شیار می توانید ابزار  Object selection را فعال نموده و داخل رویداد کلیک نموده و بطرف چپ و راست بکشید یا رویداد موردنظر را انتخاب نموده و Edit → move to را کلیک نموده و سپس گزینه مناسب را انتخاب نمایید .

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  آموزش کیوبیس بخش نهم از فصل اول : مدیریت پروژه و فایل ها

اگر لازم است زمان شروع یا پایان یک رویداد را تغییر دهید ، ابتدا آن را انتخاب نموده و سپس در نوار اطلاعات مقدار End  یا Start را تغییر دهید .

 

” ادامه دارد “

 

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *