WhatsApp کانال هایی را معرفی می کند که به شما امکان می دهد به روز رسانی های مهم را دنبال کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

واتس اپ Channels را معرفی کرده است، یک ویژگی پخش که راه را برای رسیدن به هدف برنامه برای تبدیل شدن به “خصوصی ترین سرویس پخش موجود” هموار می کند.


WhatsApp کانال های پخش را در سنگاپور و کلمبیا راه اندازی کرد

واتس اپ این ویژگی جدید را در یک پست وبلاگی در 8 ژوئن 2023 اعلام کرد. این ویژگی مشابه با کانال های پخش در اینستاگرام کار می کند که به ادمین اجازه می دهد پیام های پخش یک طرفه را برای دنبال کنندگان ارسال کند. اینها شامل متن، عکس، استیکر و نظرسنجی است.

در حالی که این اطلاعیه بر موارد استفاده خاص، مانند پخش سازمان یا باشگاه ورزشی تمرکز دارد، این ویژگی در نهایت به هر کسی اجازه می‌دهد یک کانال ایجاد کند.

این ویژگی در ابتدا در سنگاپور و کلمبیا راه اندازی می شود و کشورهای بیشتری طی چند ماه آینده دنبال خواهند شد.

بر خلاف ویژگی WhatsApp Communities، کانال ها در یک فهرست در واتس اپ قابل کشف خواهند بود. اما ادمین ها می توانند تصمیم بگیرند که آیا کانال های آنها قابل کشف است یا خیر.

واتس‌اپ در پست خود اشاره کرد که کانال‌ها یک ویژگی طولانی مدت درخواستی هستند:

“ساخت کانال ها قدم بزرگی است که کاربران سال ها از ما خواسته اند که برداریم. ما فکر می کنیم بالاخره زمان مناسبی برای معرفی یک ابزار پخش ساده، قابل اعتماد و خصوصی است و امیدواریم از استفاده از آن در ماه ها و سال های آینده لذت ببرید. “

با این حال، توجه به این نکته مهم است که کانال ها به طور پیش فرض رمزگذاری نخواهند شد. اما این شرکت در حال بررسی این موضوع به عنوان یک گزینه آینده برای سازمان های کوچکتر مانند غیر انتفاعی است.

برای محافظت از حریم خصوصی کاربران، ادمین ها شماره یا عکس های نمایه خود را در کانال نمایش نمی دهند. به طور مشابه، کاربرانی که یک کانال را دنبال می کنند، شماره آنها به مدیران و سایر کاربران نشان داده نمی شود.

اطلاعیه کانال های واتساپ
اعتبار تصویر: WhatsApp

پیام های پخش شده از کانال ها در یک برگه جدید به نام به روز رسانی ظاهر می شوند. در اینجا، کاربران به‌روزرسانی‌های وضعیت را از مخاطبین و پست‌های کانال‌ها را پیدا می‌کنند.

کاربران می‌توانند به‌روزرسانی‌های تیم‌های ورزشی، مقامات محلی و حتی کانال‌هایی را که به سرگرمی‌های خود اختصاص داده‌اند، دنبال کنند.

کانال های WhatsApp پخش را به پلتفرم می آورند

در حالی که واتس اپ می گوید که همچنان بر پیام های خصوصی بین دوستان، خانواده ها و جوامع تمرکز خواهد کرد. کانال‌ها به سازمان‌ها و کسب‌وکارها این امکان را می‌دهند که به مخاطبان بیشتری نسبت به قبل دسترسی پیدا کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *