Threads تنها در یک هفته از 100 میلیون کاربر فراتر رفت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بر کسی پوشیده نیست که تغییرات چشمگیر ایلان ماسک برای توییتر منجر به احیای بسیاری از برنامه های جدید شده است، از جمله تلاش متا به نام Threads که اکنون تنها چند روز پس از راه اندازی از 100 میلیون کاربر گذشته است.

طبق گزارشی از Quiver Quantitative’s Threads Tracker، این برنامه تنها در پنج روز به این نقطه عطف قابل توجه دست یافت، که عمدتاً به دلیل ادغام آن با اینستاگرام است که ثبت نام را برای میلیاردها کاربر پلت فرم فوق العاده راحت کرده است، به جز کسانی که در اروپا زندگی می کنند. اتحادیه، جایی که برنامه هنوز در دسترس نیست.

علاوه بر این، مدیرعامل مارک زاکربرگ به طور فعال کاربران را در مورد معیارهای رشد برنامه به روز می کند. او فاش کرد که این اپلیکیشن تنها در مدت ۷ ساعت پس از راه اندازی بیش از ۱۰ میلیون کاربر جذب کرد، این تعداد تا صبح پنجشنبه به ۳۰ میلیون نفر افزایش یافت.

معیارهای تعامل خیره کننده

Threads نه تنها رشد استثنایی کاربر را تجربه کرده است، بلکه شاهد معیارهای تعامل قابل توجهی نیز بوده است. گزارش اخیر نشان می دهد که تا صبح پنجشنبه، کاربران بیش از 95 میلیون پست را به اشتراک گذاشته اند و 190 میلیون لایک در این پلتفرم داده اند.

روزهای خیلی ابتدایی

با وجود این موفقیت اولیه، مهم است که توجه داشته باشیم که Threads هنوز در مراحل اولیه خود است و فاقد چند ویژگی اساسی است که بسیاری از کاربران آن را حیاتی می دانند. این موارد شامل گزینه‌های دسترسی محدود، ناتوانی در افزودن متن جایگزین به تصاویر برای افرادی که به صفحه‌خوان‌ها متکی هستند، و عملکرد جستجوی نیمه کاره است.

علاوه بر این، عدم وجود فید زمانی در Threads برای کاربرانی که می‌خواهند با پست‌های دوستان و خانواده به‌روز شوند، محدودیت ایجاد می‌کند. با این حال، این شرکت به کاربران اطمینان داده است که فعالانه در حال کار بر روی معرفی فیدهای زمانی در آینده نزدیک هستند.

با این وجود، جذابیت Threads به عنوان یک پلتفرم رسانه اجتماعی مبتنی بر مکالمه اجتماعی، همراه با تصمیم این شرکت برای عدم تبلیغ محتوای خبری سیاسی یا تندرو، نشان می‌دهد که این پلتفرم می‌تواند جایگاه منحصر به فردی را برای خود ایجاد کند و آن را از توییتر متمایز کند.

«سیاست و اخبار سخت ناگزیر در Threads نمایش داده می‌شوند – تا حدی در اینستاگرام نیز دیده می‌شوند – اما ما کاری برای تشویق آن عمودی‌ها انجام نمی‌دهیم. در حال حاضر جوامع پر جنب و جوش متعددی مانند ورزش، موسیقی، مد، زیبایی و سرگرمی وجود دارند که می توانند بدون غوطه ور شدن در سیاست یا اخبار سخت پیشرفت کنند.»

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *