OpenAI 5 میلیون دلار برای پشتیبانی از اخبار محلی اختصاص می دهد. طنز ماجرا اینجاست

زمان مطالعه: 3 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی OpenAI 5 میلیون دلار برای پشتیبانی از اخبار محلی اختصاص می دهد. طنز ماجرا اینجاست
همراه ما باشید

لوگوی OpenAI در لپ تاپ

NurPhoto/Contributor/Getty Images

مدل‌های مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT این پتانسیل را دارند که بسیاری از صنایع مختلف را متحول کنند و شیوه‌های تجاری را به گونه‌ای بهینه کنند که بهره‌وری را بهبود بخشد. OpenAI می گوید که اکنون در تلاش است از هوش مصنوعی برای تقویت اخبار محلی استفاده کند.

OpenAI در یک مشارکت 5 میلیون دلاری با پروژه روزنامه‌نگاری آمریکایی (AJP) متعهد می‌شود که از گسترش کار AJP حمایت کند، راه‌هایی را که هوش مصنوعی می‌تواند از بخش اخبار محلی حمایت کند و به سطوح محلی در مبارزه با اطلاعات نادرست کمک کند.

همچنین: WormGPT: آنچه درباره پسر عموی مخرب ChatGPT باید بدانید

AJP یک سازمان بشردوستانه مخاطره آمیز است که در سال 2019 تأسیس شد و ماموریت آن کمک به رونق اخبار محلی و رسیدگی به شکست بازار در اخبار محلی است.

سرابث برمن، مدیر عامل AJP در این انتشار گفت: “در این روزهای اولیه هوش مصنوعی مولد، ما این فرصت را داریم که اطمینان حاصل کنیم که سازمان های خبری محلی و جوامع آنها در شکل دادن به پیامدهای آن درگیر هستند. با این مشارکت، هدف ما ترویج راه هایی برای تقویت – به جای خطر – روزنامه نگاری – به جای تهدید کردن – است.”

AJP می‌گوید با ایجاد یک استودیوی فناوری و هوش مصنوعی متشکل از تیمی که برنامه‌های هوش مصنوعی را در اخبار محلی ارزیابی می‌کند، بهترین راه‌ها را برای استفاده از هوش مصنوعی پیدا می‌کند و به‌عنوان واسطه‌ای بین فروشندگان خارجی مانند OpenAI و مجموعه‌های AJP عمل می‌کند، از این بودجه برای آزمایش هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد.

با این بودجه، AJP همچنین سرمایه گذاری های آزمایشی انجام خواهد داد و تقریباً به ده سازمان نمونه کار خود کمک های بلاعوض مستقیم می دهد تا به آنها کمک کند تا پتانسیل هوش مصنوعی را نیز کشف کنند.

علاوه بر 5 میلیون دلار اولیه، OpenAI همچنین به AJP و سازمان های نمونه کار آن 5 میلیون دلار اعتبار OpenAI API اهدا می کند تا به آنها در دسترسی، ساخت و استفاده از فناوری ها کمک کند.

همچنین: گوگل یک ابزار هوش مصنوعی خبرنویسی را به نیویورک تایمز، واشنگتن پست ارائه کرد

این همکاری جالب است زیرا ChatGPT از زمان راه‌اندازی آن، رابطه چندان همزیستی با بخش اخبار نداشته است.

OpenAI مدل های خود را با کل اینترنت، از جمله تمام محتوای خبری که تا کنون به صورت آنلاین منتشر شده است، آموزش داده است.

این مفاهیم در اینجا دو جنبه دارند. OpenAI هرگز از انتشارات اجازه نخواست تا از محتوای آنها برای آموزش هوش مصنوعی استفاده کند، و مهمتر از همه، انتشارات و نویسندگان زمانی که تحقیقات و کار آنها توسط ربات چت استناد می شود اعتباری دریافت نمی کنند.

واشنگتن پست فهرستی از وب سایت هایی را که برای آموزش ChatGPT و هوشمند ساختن آن به همان اندازه که هست، مورد استفاده قرار داده است. 13 درصد از میلیون ها وب سایتی که در آن آموزش دیده بود در دسته اخبار و رسانه ها از جمله مجله هشت پیک بودند.

همچنین: بر اساس یک مطالعه، GPT-4 در طول زمان به طور قابل توجهی احمقانه تر می شود

یکی از راه‌هایی که OpenAI می‌تواند از اخبار محلی و بخش اخبار به طور کلی پشتیبانی کند، پیوند دادن و اعتبار بخشیدن به سازمان‌ها برای اطلاعاتشان است که نویسندگان مجبور بودند برای آنها تحقیق و کار کنند.

به نوبه خود، نشریات خبری می توانند ترافیک بیشتری دریافت کنند، درآمد خود را افزایش دهند و امکان ایجاد داستان های بیشتر را فراهم کنند تا به طور بالقوه یک رابطه متقابلا سودمندتر بین انتشارات خبری و هوش مصنوعی ایجاد شود.امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/OqJluJ
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *