OneNote هنگام تایپ در ویندوز 11/10 تاخیر دارد

زمان مطالعه: 7 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی OneNote هنگام تایپ در ویندوز 11/10 تاخیر دارد همراه ما باشید

برخی از کاربران گزارش می دهند که OneNote هنگام تایپ در ویندوز 11/10 تاخیر دارد. این باعث آزار و ناامیدی کاربران می شود. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید مشکل را حل کنید.

OneNote هنگام تایپ ویندوز تاخیر دارد

OneNote یک برنامه یادداشت برداری است که می توانید از آن برای ایجاد یادداشت های خود استفاده کنید. OneNote نگهداری یادداشت های خود را برای شما آسان می کند. می توانید یادداشت های خود را چاپ کرده و آنها را به اشتراک بگذارید. پس از ورود به حساب مایکروسافت، همه یادداشت‌های شما به صورت آنلاین ذخیره می‌شوند، بنابراین می‌توانید با ورود به همان حساب مایکروسافت، آنها را به راحتی در هر دستگاه خود دریافت کنید.

OneNote هنگام تایپ در ویندوز 11/10 تاخیر دارد

اگر OneNote شما هنگام تایپ در ویندوز 11/10 تاخیر داشت، از راه حل های زیر استفاده کنید .

 1. OneNote را به آخرین نسخه به روز کنید
 2. درایورهای کارت گرافیک را به روز کنید
 3. OneNote را تعمیر کنید
 4. تنظیمات کارت گرافیک را برای OneNote تغییر دهید
 5. آیا برنامه دسکتاپ Grammarly را نصب کردید؟
 6. همگام سازی خودکار را غیرفعال کنید
 7. OneNote را به عنوان یک مدیر اجرا کنید
 8. قطعه قطعه شدن دیسک را بررسی کنید
 9. آیا متن شما در OneNote جمع شده است؟

توجه : برای جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها، لطفاً مطمئن شوید که همه یادداشت‌های شما با موفقیت همگام‌سازی شده‌اند.

قبل از ادامه، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید آیا کمک می کند یا خیر. اگر این کار می کند، نیازی نیست از راه حل های توضیح داده شده در زیر استفاده کنید. اگر راه‌اندازی مجدد رایانه کمکی نکرد، توصیه‌های توضیح داده شده در زیر را دنبال کنید.

1] OneNote را به آخرین نسخه به روز کنید

 

به روز رسانی OneNote 2016

مطمئن شوید که از آخرین نسخه Microsoft OneNote استفاده می کنید. مایکروسافت به‌روزرسانی‌هایی را برای رفع باگ‌های گزارش شده توسط کاربران منتشر می‌کند. از این رو، به روز نگه داشتن برنامه های Office خود الزامی است. می‌توانید به‌روزرسانی‌های آفیس را به صورت دستی بررسی کنید. اگر به‌روزرسانی‌ها در دسترس هستند، آن‌ها را نصب کنید و ببینید آیا مشکل ادامه دارد یا خیر.

2] درایور کارت گرافیک را به روز کنید

در برخی موارد، این نوع مشکل ممکن است به دلیل قدیمی بودن یا خراب بودن درایور کارت گرافیک رخ دهد. بنابراین پیشنهاد می کنیم درایور کارت گرافیک خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید. راه های مختلفی وجود دارد که می توانید درایور کارت گرافیک خود را به روز کنید.

به روز رسانی اختیاری در ویندوز 11

 • به روز رسانی اختیاری : هنگامی که یک به روز رسانی درایور از سازنده منتشر می شود، در صفحه آپدیت های اختیاری در ویندوز 11/10 در دسترس قرار می گیرد. صفحه آپدیت های اختیاری را در تنظیمات ویندوز 11/10 باز کنید و ببینید آیا به روز رسانی درایور کارت گرافیک موجود است یا خیر. اگر بله، آپدیت را از آنجا نصب کنید.
 • درایور کارت گرافیک را به صورت دستی نصب کنید : آخرین نسخه درایور کارت گرافیک را از وب سایت سازنده دانلود کنید. اکنون ابزار DDU را نصب کرده و از آن برای حذف درایور کارت گرافیک خود استفاده کنید. پس از انجام این کار، فایل نصب کننده را اجرا کنید تا درایور کارت گرافیک به صورت دستی نصب شود.
 • از نرم افزار اختصاصی استفاده کنید : همچنین می توانید از نرم افزار اختصاصی (بسته به برند رایانه خود) برای به روز نگه داشتن رایانه خود استفاده کنید. به عنوان مثال، HP Support Assistant، Dell SupportAssist، Lenovo System Update، Intel Driver & Support Assistant و غیره.

3] OneNote را تعمیر کنید

تعمیر OneNote می‌تواند بسیاری از فایل‌های خراب را که ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در OneNote شوند، برطرف کند. مراحل زیر را برای تعمیر OneNote دنبال کنید.

Microsoft OneNote را تعمیر کنید

 1. تنظیمات ویندوز را باز کنید .
 2. روی Apps کلیک کنید و به برنامه های نصب شده بروید. بر اساس نسخه ویندوز 11/10 خود، ممکن است برنامه‌ها و ویژگی‌ها را به جای برنامه‌های نصب شده نیز ببینید.
 3. به پایین بروید و OneNote را جستجو کنید.
 4. با کلیک بر روی سه نقطه گوشه بالا سمت راست گزینه Modify را انتخاب کنید .
 5. بر روی Yes کلیک کنید و دو گزینه برای شما نمایش داده می شود
  • تعمیر سریع
  • تعمیر آنلاین

می توانید هر دو را امتحان کنید و بررسی کنید که کدام گزینه برای شما کار می کند. برای تعمیر سریع نیازی به اتصال به اینترنت نیست. اگر گزینه تعمیر آنلاین را امتحان می کنید، ابتدا باید اینترنت خود را وصل کنید. تعمیر آنلاین موثرتر از تعمیر سریع است.

پس از اتمام، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و سپس سعی کنید برنامه OneNote خود را باز کنید.

4] تنظیمات کارت گرافیک را برای OneNote تغییر دهید

تغییر تنظیمات کارت گرافیک می تواند عملکرد OneNote را بهبود بخشد. این به ویژه اگر با مشکل تاخیر یا مشکل تایپ کند در OneNote مواجه هستید مفید است. مراحل نوشته شده در زیر به شما کمک می کند تا تنظیمات کارت گرافیک OneNote را تغییر دهید.

تنظیمات گرافیکی OneNote را تغییر دهید

 1. تنظیمات گرافیک را در منوی شروع تایپ کنید .
 2. تنظیمات گرافیک را انتخاب کنید .
 3. برنامه Desktop را انتخاب کنید و روی دکمه Browse کلیک کنید تا OneNote اضافه شود.
 4. پس از افزودن OneNote ، روی دکمه Options کلیک کنید .
 5. پاپ آپ ظاهر می شود و این سه گزینه را به شما نشان می دهد:
  • بگذارید ویندوز تصمیم بگیرد
  • صرفه جویی در قدرت
  • عملکرد بالا

OneNote در مکان زیر در درایو C شما قرار دارد.

C:\Program Files\Microsoft Office\root\Office16

ممکن است Office16 در مسیر بالا بسته به نسخه مایکروسافت آفیس نصب شده بر روی سیستم شما برای شما متفاوت باشد.

ابتدا گزینه High Performance را انتخاب کرده و روی Save کلیک کنید . اگر این گزینه برای شما کار نمی کند، دو گزینه دیگر را امتحان کنید تا تنظیمات کارت گرافیک OneNote را تغییر دهید.

5] آیا برنامه دسکتاپ Grammarly را نصب کردید؟

Grammarly یک نرم افزار محبوب برای بررسی گرامری است. این برنامه به عنوان افزونه مرورگر و برنامه دسکتاپ برای رایانه های ویندوزی موجود است. اگر برنامه دسکتاپ آن را نصب کرده اید، ممکن است باعث ایجاد مشکلات تاخیری در OneNote شود. می توانید سعی کنید Grammarly را در Task Manager خاتمه دهید و سپس بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

6] همگام سازی خودکار را غیرفعال کنید

همگام‌سازی خودکار گاهی اوقات می‌تواند باعث ایجاد مشکلات تاخیری در OneNote شود. اگر همگام‌سازی خودکار شما فعال است، آن را غیرفعال کنید و ببینید کار می‌کند یا خیر.

همگام سازی Onenote را غیرفعال کنید

به یاد داشته باشید که OneNote به طور خودکار نوت بوک ها را با ابر همگام می کند و آنها را به روز نگه می دارد. اگر همگام‌سازی خودکار را غیرفعال کنید، داده‌های شما در OneDrive ذخیره نمی‌شوند. از این رو، پس از اتمام کار، می توانید دوباره این ویژگی را فعال کنید.

7] OneNote را به عنوان یک مدیر اجرا کنید

برخی از کاربران گزارش کردند که OneNote را به عنوان سرپرست اجرا می کنند و تاخیر ناپدید می شود. شما نیز باید این را امتحان کنید. مراحل ارائه شده در زیر را برای اجرای OneNote به عنوان یک سرپرست دنبال کنید.

 1. OneNote را در منوی شروع تایپ کنید .
 2. روی OneNote راست کلیک کنید .
 3. روی Run as administrator کلیک کنید .

8] قطعه قطعه شدن دیسک را بررسی کنید

با گذشت زمان دیسک تکه تکه می شود. تکه تکه شدن دیسک بر عملکرد رایانه تأثیر می گذارد. برای رفع این مشکل، باید دیسک های تکه تکه شده را یکپارچه سازی کنیم. قطعه قطعه شدن دیسک را بررسی کنید و یکپارچه سازی دیسک را انجام دهید (در صورت وجود). می توانید از نرم افزار یکپارچه سازی دیسک رایگان برای ویندوز استفاده کنید.

9] آیا متن شما در OneNote جمع شده است؟

در OneNote، می‌توانیم متن را جمع کنیم تا خواندن آن آسان‌تر شود. این عمل نقاط گلوله را پنهان می کند و یک نماد پلاس ایجاد می کند . می‌توانید روی این نماد پلاس کلیک کنید تا متن جمع‌شده بزرگ شود. اگر از این ویژگی استفاده کرده اید، کل متن را در نوت بوک OneNote خود گسترش دهید. این اصلاح برای بسیاری از کاربران کار کرده است. شاید برای شما هم کارساز باشد.

متن را در OneNote بزرگ کنید

کلیدهای میانبر مورد استفاده برای بزرگ کردن و جمع کردن متن در OneNote به ترتیب Alt + Shift + 0 و Alt + Shift + 1 هستند .

بخوانید : نحوه استفاده از Copilot در OneNote.

آیا ویندوز 11 از OneNote برای ویندوز 10 پشتیبانی می کند؟

OneNote برای ویندوز 11/10 در فروشگاه مایکروسافت موجود است. از آنجا می توانید آن را روی رایانه ویندوز 11 خود نصب کنید. فروشگاه مایکروسافت را باز کنید، OneNote را جستجو کنید و OneNote را روی سیستم خود نصب کنید.

چرا OneNote من اینقدر کند است؟

دلایل زیادی برای کند یا تأخیر تایپ OneNote شما وجود دارد، مانند درایور کارت گرافیک قدیمی، نسخه قدیمی OneNote، ویژگی همگام‌سازی خودکار، برنامه‌های پس‌زمینه، و غیره. برنامه‌های پس‌زمینه RAM مصرف می‌کنند که بر عملکرد سایر برنامه‌ها تأثیر می‌گذارد رم کمتر). بنابراین، ابتدا همه برنامه‌های پس‌زمینه را ببندید و ببینید کمک می‌کند یا خیر.

 

امیدواریم از این مقاله OneNote هنگام تایپ در ویندوز 11/10 تاخیر دارد مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *