OneDrive شما غیرفعال است و به زودی حذف خواهد شد

زمان مطالعه: 7 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک OneDrive شما غیرفعال است و به زودی حذف خواهد شد
که در این بخش به محتوای این خبر با شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت

آیا ایمیلی دریافت کرده اید که می گوید:OneDrive شما غیرفعال است و به زودی حذف خواهد شد؟” برخی از کاربران گزارش داده اند که این پیام ایمیل را از تیم مایکروسافت دریافت کرده اند. در ایمیل ذکر شده حتی به تاریخی که حساب OneDrive شما حذف خواهد شد اشاره شده است.

OneDrive شما غیرفعال است و به زودی حذف خواهد شد

حالا، چرا این ایمیل را دریافت کردید، و چگونه می توانید از حذف حساب OneDrive خود جلوگیری کنید، این پست به همه آن پاسخ می دهد.

چرا OneDrive من حذف می شود؟

اگر ایمیلی دریافت کردید که می‌گوید OneDrive شما حذف می‌شود به این دلیل است که برای مدت طولانی از این سرویس استفاده نکرده‌اید. مایکروسافت این حق را برای خود محفوظ می دارد که اگر دو سال است از آن استفاده نکرده اید، حساب شما را حذف کند. دلیل دیگر این موضوع این است که بیش از 12 ماه است که محدودیت فضای ذخیره سازی OneDrive خود را افزایش نداده اید.

با این حال، ممکن است یک ایمیل جعلی یا فیشینگ نیز باشد. بنابراین، هدر فرستنده را به درستی بررسی کنید و مطمئن شوید که ایمیل از طرف تیم ارتباطی رسمی و واقعی مایکروسافت است.

اگر حساب OneDrive من حذف شود چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که حساب OneDrive شما حذف شد، دیگر نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید. به علاوه، فایل‌ها و پوشه‌های آپلود شده شما نیز برای همیشه حذف می‌شوند و نمی‌توانید اطلاعات را بازیابی کنید.

اکنون، اگر می‌خواهید دریافت ایمیل «OneDrive شما غیرفعال است و به زودی حذف خواهد شد» را متوقف کنید یا از حذف حساب خود جلوگیری کنید، از راه‌حل‌های زیر استفاده کنید.

OneDrive شما غیرفعال است و به زودی حذف خواهد شد

اگر ایمیلی دریافت کرده اید که می گوید OneDrive شما غیرفعال است و به زودی حذف خواهد شد، برای رفع آن می توانید روش های زیر را دنبال کنید:

  1. مطمئن شوید که ایمیل از مایکروسافت باشد.
  2. وارد حساب OneDrive خود شوید و چند فایل را آپلود کنید.
  3. از محدودیت فضای ذخیره سازی OneDrive خود فراتر بروید.
  4. مقداری فضا در OneDrive آزاد کنید.
  5. از داده‌های OneDrive خود در فضای ذخیره‌سازی ابری دیگری که استفاده می‌کنید، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

1]مطمئن شوید که ایمیل از طرف مایکروسافت باشد

اگر هر چند وقت یکبار به طور فعال از OneDrive استفاده می کنید، ایمیل «OneDrive شما غیرفعال است و به زودی حذف خواهد شد» به احتمال زیاد یک حمله کلاهبرداری یا فیشینگ است. مهاجم ممکن است هدرهای ایمیل را جعل کرده باشد و به شما این باور را بدهد که ایمیل در واقع از مایکروسافت است. اگر روی هر URL موجود در ایمیل کلیک کنید، شما را به لینک های مخرب هدایت می کند که شما و سیستمتان را در برابر حملات سایبری آسیب پذیر می کند.

بنابراین، به آدرس فرستنده دقت کنید و مطمئن شوید که ایمیل از تیم رسمی مایکروسافت است. ایمیل های فرستنده های زیر واقعی هستند:

همچنین، اگر در OneDrive فعال بوده‌اید و همچنان این ایمیل را دریافت می‌کنید، احتمالاً جعلی است. بنابراین، می‌توانید پیام را نادیده بگیرید یا ایمیل را حذف کنید تا در امان بمانید.

با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، مایکروسافت پس از 2 سال عدم فعالیت، اکانت ها را حذف می کند. در صورتی که ایمیل از طرف تیم رسمی مایکروسافت باشد، می توانید برای توقف دریافت ایمیل به روش بعدی بروید.

دیدن: خطای OneDrive Sync Pending را به روش صحیح برطرف کنید.

2]وارد حساب OneDrive خود شوید و چند فایل را آپلود کنید

اگر حدود 2 سال از استفاده شما از OneDrive می گذرد، مایکروسافت برای شما ایمیلی با عنوان “OneDrive شما غیرفعال است و به زودی حذف خواهد شد” ارسال می کند و در صورت عدم اقدام به احتمال زیاد حساب شما را حذف می کند. اگر برای مدت طولانی هیچ فعالیتی در حساب شما انجام نشود، حساب شما را حذف می کند.

بنابراین، اگر همچنان می خواهید به استفاده از OneDrive ادامه دهید، باید به حساب OneDrive خود وارد شوید. باز کن onedrive.live.com در یک مرورگر وب و برای دسترسی به حساب کاربری خود، اعتبار ورود خود را وارد کنید. اگر اعتبار خود را فراموش کرده اید زیرا مدت زیادی است که از OneDrive استفاده نکرده اید، می توانید رمز عبور خود را با کلیک کردن بر روی دکمه بازنشانی کنید. رمز عبور را فراموش کرده اید؟ دکمه. پس از ورود به سیستم، حساب کاربری مجددا فعال خواهد شد.

همچنین می توانید برخی از فایل ها را در حساب OneDrive خود آپلود کنید. علاوه بر این، هر چند وقت یک بار از حساب OneDrive خود استفاده کنید تا آن را زنده نگه دارید.

خواندن: رفع کد خطای OneDrive 0x8004def7 در ویندوز.

3]از محدودیت فضای ذخیره سازی OneDrive خود فراتر بروید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اگر بیش از یک سال است که محدودیت فضای ذخیره سازی OneDrive خود را افزایش نداده اید، احتمالاً این پیام ایمیل را دریافت خواهید کرد. بنابراین، می‌توانید از محدودیت فضای ذخیره‌سازی خود در OneDrive تجاوز کنید تا از حذف حساب خود جلوگیری کنید. در اینجا چند نکته و ترفند وجود دارد که می توانید برای افزایش محدودیت فضای ذخیره سازی خود در OneDrive دنبال کنید:

ارجاع کاربران جدید به OneDrive:

برای افزودن مقداری فضای ذخیره‌سازی جایزه به OneDrive خود، می‌توانید دوستان یا همکاران خود را به استفاده از OneDrive دعوت کنید. اگر دوست شما با استفاده از پیوند ارجاع شما در OneDrive ثبت نام کند، شما و دوستتان هر دو 500 مگابایت اضافی به حساب هایتان اضافه می کنند. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

ابتدا وب سایت OneDriver را باز کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.

حال، روی آن کلیک کنید تنظیمات نماد (دنده شکل) موجود در گوشه سمت راست بالا. پس از آن، انتخاب کنید گزینه ها و سپس به سمت مدیریت ذخیره سازی برگه از پانل سمت چپ.

در مرحله بعد، به پایین بروید فضای ذخیره اضافی شما بخش و سپس بر روی آن کلیک کنید بیشتر بدست آوردن دکمه.

پس از آن، یک لینک ارجاع نمایش داده می شود که می توانید آن را کپی کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید لینک ارجاع خود را مستقیماً به دوستان خود ایمیل کنید یا آن را در آن به اشتراک بگذارید فیس بوک، توییتر، لینکدین، یا سینا ویبو اگر شخصی با استفاده از URL ارجاع شما در OneDrive به عنوان کاربر جدید ثبت نام کند، 500 مگابایت فضای ذخیره اضافی به صورت رایگان به حساب شما واریز می شود.

به این ترتیب می توانید محدودیت فضای ذخیره سازی خود را به صورت رایگان در OneDrive افزایش دهید و حساب خود را از حذف شدن نجات دهید.

علاوه بر این، اگر نمی‌توانید برای فضای ذخیره‌سازی اضافی بپردازید، طرح خود را با استفاده از گزینه ارتقا ارتقا دهید و یک طرح مناسب برای خود انتخاب کنید.

خواندن: مشکلی در اتصال به OneDrive، 0x8004deed وجود داشت.

4]مقداری فضا در OneDrive آزاد کنید

برخی از کاربران نیز گزارش داده اند که ایمیلی دریافت کرده اند مبنی بر اینکه حساب به دلیل فراتر از حد مجاز ذخیره سازی مسدود شده است و پس از مدتی حذف خواهد شد. اگر این پیام را دریافت می‌کنید، توصیه می‌شود برای ادامه استفاده از سرویس، مقداری فضا در حساب OneDrive خود آزاد کنید.

برای آزاد کردن فضای OneDrive، می توانید فایل های غیر ضروری را از حساب خود حذف کنید. در اینجا به این صورت است:

  • ابتدا حساب OneDrive خود را باز کنید و به آن بروید پوشه های من برگه از پنجره سمت چپ.
  • حالا فایل هایی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و سپس روی آن کلیک کنید حذف دکمه از بالا
  • در مرحله بعد، با کلیک بر روی دکمه Delete در اعلان تایید، حذف فایل های انتخاب شده را تایید کنید.

علاوه بر این، می‌توانید سطل بازیافت OneDrive خود را خالی کنید تا فایل‌های خود را برای همیشه حذف کنید.

5]از داده‌های OneDrive خود در فضای ذخیره‌سازی ابری دیگری که استفاده می‌کنید، نسخه پشتیبان تهیه کنید

اگر دیگر نمی‌خواهید از OneDrive استفاده کنید یا به سرویس ذخیره‌سازی ابری دیگری مانند گوگل درایو، Dropbox، iCloud، Box و غیره رفته‌اید، می‌توانید اطلاعات خود را به آن فضای ذخیره‌سازی ابری منتقل کنید. ممکن است فایل‌های مهمی در OneDrive وجود داشته باشد که نخواهید از دست بدهید. اگر همچنان در OneDrive غیر فعال باشید، حساب شما حذف می شود و داده ها حذف می شوند. از این رو، می توانید یک نسخه پشتیبان از اطلاعات ضروری از OneDrive در فضای ذخیره سازی ابری دیگر ایجاد کنید.

اگر حساب OneDrive من حذف شود، آیا اکانت ایمیل (Hotmail) من نیز حذف می شود؟

پاسخ خیر است. اگر بیش از 2 سال است که در OneDrive غیرفعال بوده اید، حساب و داده های آپلود شده شما حذف خواهند شد. با این حال، این هیچ تاثیری بر حساب ایمیلی که برای ایجاد حساب OneDrive خود استفاده کرده‌اید، نخواهد داشت. همچنان می‌توانید از حساب ایمیل Microsoft یا Outlook.com (که قبلا Hotmail نامیده می‌شد) در سایر برنامه‌های مایکروسافت استفاده کنید.

حالا بخوانید: 0x8004def5، متأسفیم، مشکلی در سرورهای OneDrive وجود دارد.

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *