7 کتاب ارزشمند برای خواندن در جوانی و نوجوانی

 

قلعه متحرک هاول (سریال هاولز قلعه شماره 1)

یک شخصیت مقاومت ناپذیر که به شهر می آید و قلب ها را می دزدد؟ این تقریباً توصیفی دقیق از جادوگر هاول است – حداقل در روزهای دلربایی او، قبل از اینکه با سوفی هاتر برخورد کند. بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه

محبوب (برنده جایزه پولیتزر)

بسیاری از نویسندگان کلاسیک در عصری زندگی می کردند که بسیاری از ما وجود نداشتیم. اما نه تونی موریسون. مرگ او برای نسل های خوانندگان بسیار مهم بود. او برای سیاه‌پوستان، به‌ویژه زنان سیاه‌پوست نوشت و اولین زن سیاه‌پوستی بود که برنده جایزه نوبل ادبیات شد. فیلم Beloved با الهام از یک داستان واقعی در مورد زنی برده شده است که معتقد است کشتن فرزندش زندگی بهتری نسبت به بزرگ شدن آنها به عنوان یک برده است. هنگامی که شبح نوزادش 18 سال بعد به سراغش می‌آید، موضوعات مختلف زیادی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در سال 1988، فیلم محبوب برنده جایزه پولیتزر برای ادبیات داستانی شد. بهترین آموزشگاه موسیقی

بازی وستینگ

بیش از سی و پنج سال است که الن راسکین برنده مدال نیوبری The Westing Game یکی از محبوبیت های ماندگار بوده است. ثروت هنگفت ساموئل دبلیو. وستینگ به دست آمده است. چگونه آن را بدست آوریم؟ بازی های اسرارآمیز و خطرناکی را که در وصیت نامه او گذاشته شده است، انجام دهید. برنده یک میلیونر را ترک می کند.

آدرس ناشناس

داستانی دلخراش و دلخراش که در نامه ها گفته می شود. نویسنده کاترین کرسمن تیلور ویرانی فاجعه بار یک دوستی را از طریق ایدئولوژی های مخرب شرح می دهد. رمانی باریک که در ابتدا در دهه 1930 نوشته شد، خطاب به نامعلوم به خوانندگان هشدار داد که از هم پاشیده شدن بشریت و ظهور اخلاقیات نفرت انگیز قبل از جنگ جهانی دوم. داستانی از انتقام، یک پیروزی کلاسیک و ادبی.

واتسون ها به بیرمنگام می روند – 1963

در The Watsons Go to Birmingham – 1963، کریستوفر پل کورتیس به طرز ماهرانه ای داستانی را ساخته است که در آزمون زمان مقاومت می کند. اگرچه در ابتدا در سال 1995 منتشر شد، اما تصویر ظریف آن از یک خانواده سیاهپوست در اوج جنبش حقوق مدنی به خوانندگان جوان بینش مهمی از دوره ای می دهد که معمولاً فقط در کتاب های تاریخ درباره آن می خوانند.

هاستلر

رمانی محکم و پر از تعلیق، دود و کوسه های استخری. ادی فلسون “سریع” آماده است تا در زمان های بزرگ بازی های استخری رقابت کند، اما برای انجام این کار به بهترین بازیکن برتر Minnesota Fats نیاز دارد. از نویسنده The Queen’s Gambit، The Hustler بار دیگر در مورد اهمیت و هزینه برنده شدن در آن نشخوار می کند.

تینکر، خیاط، سرباز، جاسوس (سریال جورج اسمایلی)

رمان درخشان جان لو کاره در سال 1974 آنقدر عمدی و زیرکانه تنش را بالا می برد که تقریباً فوق طبیعی است. شکار یک جاسوس شوروی عمیقاً در موقعیت نفوذ در سرویس مخفی بریتانیا و جاسوس بازنشسته جورج اسمایلی مسئول شناسایی او بود. این یک تریلر جاسوسی متشکل از مشت و دعوا با اسلحه نیست، بلکه یک جاسوسی دقیق و کار بی‌سر و صدا و جذاب از چیدن یک پازل است.

خدای چیزهای کوچک

با نزدیک به 800000 نسخه فروخته شده و 40 ترجمه به زبان های مختلف، برنده جایزه من بوکر داستان، خدای چیزهای کوچک داستان دوقلوهای برادر را روایت می کند که نشان می دهد چگونه حتی کوچکترین نمونه ها می توانند زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهند و ما را برای همیشه تغییر دهند.

کوزه زنگ (سریال P.S.)

این رمان که به بررسی دردهای عشق و طرد نوجوانی، همراه با فشارها برای رسیدن به کمال در دنیای رقابتی می‌پردازد، داستانی بی‌زمان است.

زندگی پای

یک ببر، یک کفتار، یک گورخر، یک اورانگوتان و پسری به نام پی تنها بازماندگان یک کشتی غرق شده هستند. با گذشت زمان، فقط پسر و ببر باقی می مانند. این دو ماه ها قبل از فرود در مکزیک در دریا زنده می مانند. پی مشتاق است داستان خود را تعریف کند، اما آیا کسی او را باور می کند؟

همه چیز از هم می پاشد

یکی از اولین رمان‌های آفریقایی که به طور گسترده در جهان انگلیسی زبان مطالعه و خوانده شد، کتاب آچهبه به دلیل منحصر به فرد بودن بینش ادبی و شخصیت‌هایش همچنان باید خوانده شود. این کتاب که بر دهکده ای خیالی در نیجریه متمرکز شده است، دامنه حماسی این کتاب را نشان می دهد که چگونه زندگی از دوران پیش از استعمار به مدرنیته پسااستعماری تغییر می کند (در آن زمان؛ رمان در سال 1958 منتشر شد).

 

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *