7 روش برای رفع خطای لانچر ماشین مجازی جاوا در ویندوز

زمان مطالعه: 8 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی 7 روش برای رفع خطای لانچر ماشین مجازی جاوا در همراه ما باشید

ماشین مجازی جاوا (JVM) برنامه ای است که تضمین می کند برنامه های جاوا می توانند روی هر ماشینی اجرا شوند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی در JVM وجود داشته باشد که توسعه دهندگان را ناامید و کاربران را ناراحت کند. اگر با JVM مشکل دارید، نگران نباشید. این راهنما مراحل آسان برای رفع خطای Java Virtual Machine Launcher را نشان می دهد.

چگونه خطای لانچر ماشین مجازی جاوا را در ویندوز برطرف کنیم

ماشین مجازی جاوا از بایت کد جاوا استفاده می کند که نسخه کد اصلی جاوا را ترجمه می کند. راه‌اندازی است که JVM را با حافظه، امنیت و سایر تنظیمات مناسب راه‌اندازی و راه‌اندازی می‌کند. اگر با راه‌انداز JVM مشکل دارید، روش‌های ذکر شده در زیر می‌توانند به شما در رفع آن‌ها کمک کنند.

روش 1: جاوا را به عنوان مدیر اجرا کنید

هنگامی که یک برنامه جاوا را با امتیازات مدیر اجرا می کنید، بدون مشکل به منابع سیستم دسترسی پیدا می کند که به جلوگیری از مشکلات مربوط به فایل ها، تنظیمات و امنیت کمک می کند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

مرحله 1: Windows + S را روی صفحه کلید خود فشار دهید، تایپ کنید این کامپیوترو روی Open کلیک کنید.

Windows S را تایپ کنید This PC و روی Open کلیک کنیدWindows S را تایپ کنید This PC و روی Open کلیک کنید

گام 2: عبارت زیر را در نوار آدرس قرار دهید و Enter را بزنید.

C:\Program Files\Java\jdk-21\bin

توجه داشته باشید: اگر جاوا را در مکان دیگری نصب کرده اید، به آنجا بروید.

در نوار جستجو آدرس پوشه جاوا bin را بنویسید و Enter را بزنیددر نوار جستجو آدرس پوشه جاوا bin را بنویسید و Enter را بزنید

مرحله 3: برنامه جاوا را پیدا کنید، روی آن کلیک راست کرده و Run as administrator را انتخاب کنید.

برنامه جاوا را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و Run as administrator را انتخاب کنیدبرنامه جاوا را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و Run as administrator را انتخاب کنید

روش 2: تأیید نصب جاوا

حصول اطمینان از اینکه Java Runtime Environment (JRE) یا Java Development Kit (JDK) به درستی بر روی سیستم نصب شده است، به عنوان یک گام اولیه بسیار مهم هنگام پرداختن به خطای “Could Not Create the Java Virtual Machine” در ویندوز عمل می کند. علاوه بر این، همچنین بررسی می کند که آیا تمام اجزای لازم در جای خود قرار دارند یا خیر.

تأیید نصب شامل بررسی متغیر محیطی PATH سیستم برای تأیید اینکه شامل دایرکتوری صحیح جاوا است، می باشد. برای بررسی اینکه آیا جاوا به درستی روی دستگاه شما نصب شده است، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: روی نماد Start کلیک کنید، تایپ کنید خط فرمانو روی Run as administrator کلیک کنید. وقتی از شما خواسته شد، روی Yes کلیک کنید.

روی نماد ویندوز کلیک کنید و Command Prompt را وارد کنید و Run as administrator 1 را فشار دهیدروی نماد ویندوز کلیک کنید و Command Prompt را وارد کنید و Run as administrator 1 را فشار دهید

گام 2: در پنجره cmd دستور زیر را بنویسید و Enter را بزنید تا اجرا شود.

java --version
نسخه 1 جاوا را بررسی کنیدنسخه 1 جاوا را بررسی کنید

اگر این دستور پیدا شد، اکنون نصب جاوا را بررسی می کند و نسخه و مسیر نصب آن را نمایش می دهد. اگر اطلاعاتی در مورد نسخه جاوا و مسیر آن مشاهده کردید، مطمئن باشید جاوا به درستی بر روی دستگاه ویندوز شما نصب شده است.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  رفع خطای NotificationController.dll در ویندوز 11/10

همچنین بخوانید: نحوه باز کردن Command Prompt در

روش 3: پایان دادن به فرآیندهای جاوا

هنگامی که با خطای گیج کننده در راه اندازی ماشین مجازی جاوا مواجه می شوید، یکی از راه حل های سریع این است که بررسی کنید آیا فرآیند جاوا در پس زمینه اجرا می شود یا خیر. اگر چنین است، به آنها پایان دهید. در اینجا به این صورت است:

مرحله 1: Task Manager را با فشار دادن کلیدهای Ctrl + Shift + Esc روی صفحه کلید خود راه اندازی کنید. مطمئن شوید که در تب Processes قرار دارید.

گام 2: همه برنامه های جاوا را در زیر فرآیندهای پس زمینه پیدا کنید. روی آنها کلیک راست کرده و End Task را بزنید تا فرآیند بسته شود.

مرحله 3: این فرآیند را تا پایان تمام فرآیندهای جاوا تکرار کنید.

اطمینان حاصل کنید که در تب Processes همه برنامه های جاوا را پیدا کرده و روی آنها کلیک راست کرده و End Task را کلیک کنید.اطمینان حاصل کنید که در تب Processes قرار دارید همه برنامه های جاوا را روی آنها کلیک راست کرده و روی End Task کلیک کنید.

روش 4: نرم افزارهای متناقض را غیرفعال کنید

گاهی اوقات، مقصر مشکلات راه‌انداز ماشین مجازی جاوا (JVM) JVM نیست، بلکه نرم‌افزاری است که در پس‌زمینه اجرا می‌شود. اینها می توانند برنامه های آنتی ویروس، فایروال یا سایر برنامه ها باشند. غیرفعال کردن موقت آنها می تواند منبع واقعی درگیری را آشکار کند.

اگر JVM Launcher پس از خاموش کردن یک برنامه خاص، بدون نقص راه اندازی می شود، مطمئن باشید که دشمن را شناسایی کرده اید. در اینجا نحوه غیرفعال کردن برنامه ها و فرآیندهای در حال اجرا در پس زمینه آمده است:

مرحله 1: روی آیکون ویندوز کلیک راست کرده و Task Manager را انتخاب کنید.

روی آیکون ویندوز کلیک راست کرده و Task Manager را انتخاب کنیدروی آیکون ویندوز کلیک راست کرده و Task Manager را انتخاب کنید

گام 2: مطمئن شوید که در تب Process هستید. در قسمت Apps and Background Process روی برنامه هایی که می خواهید ببندید راست کلیک کرده و End Task را انتخاب کنید.

اطمینان حاصل کنید که در تب Process روی برنامه ای که می خواهید ببندید کلیک راست کرده و End Task را انتخاب کنیداطمینان حاصل کنید که در تب Process روی برنامه ای که می خواهید ببندید کلیک راست کرده و End Task را انتخاب کنید

هنگامی که هر برنامه ای را غیرفعال کردید، بررسی کنید که آیا JVM شروع به اجرا می کند یا خیر. اگر مقصر را پیدا کردید، بقیه برنامه ها را دوباره فعال کنید.

همچنین بخوانید: نحوه باز کردن Task Manager در ویندوز 11

روش 5: حافظه سیستم را برای جاوا افزایش دهید

اگر خطای «Could not create the Java Virtual Machine» را مشاهده کردید، برنامه جاوا شما فاقد حافظه است. حافظه ای که به جاوا اختصاص داده می شود جاوا هیپ نامیده می شود. برای رفع این مشکل، اندازه پشته جاوا را افزایش دهید. می‌توانید پارامترهای زمان اجرا را در تنظیمات محیط اجرای جاوا تغییر دهید یا متغیر _JAVA_OPTIONS را تنظیم کنید.

با تغییر متغیرها، اندازه هیپ جاوا را افزایش دهید

مرحله 1: کلیدهای Windows + S را فشار دهید، بنویسید “ویرایش متغیرهای محیط سیستم”و روی Open کلیک کنید.

کلیدهای Windows S را فشار دهید و ویرایش متغیرهای محیطی سیستم را بنویسید و روی Open کلیک کنیدکلیدهای Windows S را فشار دهید و ویرایش متغیرهای محیطی سیستم را بنویسید و روی Open کلیک کنید

گام 2: روی دکمه Environment Variables کلیک کنید.

روی دکمه Environment Variables کلیک کنیدروی دکمه Environment Variables کلیک کنید

مرحله 3: در قسمت System Variable بر روی دکمه New کلیک کنید. مشخصات زیر را در کادرها وارد کنید و دوبار روی OK کلیک کنید.

  • نام متغیر: -JAVA_OPTIONS
  • مقدار متغیر: -Xmx512M

توجه داشته باشید: -Xmx512M تعریف می کند که شما 512 مگابایت حافظه سیستم را اختصاص داده اید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  5 بهترین جایگزین گرامری برای رایانه شخصی و موبایل
در قسمت System Variable دکمه New را فشار دهید مقادیر را وارد کنید و دوبار OK کنیددر قسمت System Variable دکمه New را فشار دهید مقادیر را وارد کنید و دوبار OK کنید

با استفاده از کنترل پنل جاوا سایز هیپ جاوا را افزایش دهید

مرحله 1: روی نماد Start کلیک کنید، تایپ کنید صفحه کنترلو روی Open کلیک کنید.

روی نماد Start نوع Control Panel را کلیک کرده و Open را بزنیدروی نماد Start نوع Control Panel را کلیک کرده و Open را بزنید

گام 2: به برنامه ها بروید.

به برنامه ها برویدبه برنامه ها بروید

مرحله 3: از میان گزینه ها روی جاوا کلیک کنید.

از میان گزینه ها روی جاوا کلیک کنیداز میان گزینه ها روی جاوا کلیک کنید

مرحله 4: به تب جاوا رفته و روی دکمه View کلیک کنید.

به تب جاوا رفته و روی دکمه View کلیک کنیدبه تب جاوا رفته و روی دکمه View کلیک کنید

مرحله 5: روی ستون Runtime Parameters دوبار کلیک کرده و بنویسید -Xmx512m برای اختصاص 512 مگابایت حافظه برای برنامه های جاوا. در نهایت روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

روی ستون Runtime Parameters دابل کلیک کنید و Xmx512m را بنویسید و OK کنیدروی ستون Runtime Parameters دابل کلیک کنید و Xmx512m را بنویسید و OK کنید

روش 6: جاوا را دوباره نصب کنید

خطای راه‌انداز ماشین مجازی جاوا می‌تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد. با این حال، یک راه حل ساده و در عین حال شگفت آور موثر این است که به نصب جاوا خود یک شروع تازه بدهید. حذف نصب و نصب مجدد جاوا می‌تواند فایل‌های خراب، پیکربندی‌های قدیمی و تنظیمات متناقض را پاک کند، کل موتور را راه‌اندازی مجدد کند و به آن یک صفحه تمیز بدهد.

این به‌روزرسانی می‌تواند مشکلات به‌روزرسانی‌های ناقص، مؤلفه‌های ناسازگار، یا اشکالات ماندگار نصب‌های قبلی را برطرف کند. در اینجا نحوه حذف جاوا آورده شده است:

مرحله 1: یک مرورگر وب راه اندازی کنید.

گام 2: به صفحه Java Uninstall Tool بروید. برنامه را دانلود و نصب کنید.

مرحله 3: آیکون ویندوز را فشار دهید، تایپ کنید JavaUninstallTool در کادر جستجو، و روی Open کلیک کنید. وقتی از شما خواسته شد گزینه Yes را انتخاب کنید.

آیکون ویندوز را تایپ کنید JavaUninstallTooll و روی Open کلیک کنیدآیکون ویندوز را تایپ کنید JavaUninstallTooll و روی Open کلیک کنید

مرحله 4: برای شروع فرآیند حذف، روی دکمه Agree کلیک کنید. وقتی از شما خواسته شد تا ادامه دهید، بله را انتخاب کنید.

برای شروع فرآیند حذف، روی دکمه Agree کلیک کنیدبرای شروع فرآیند حذف، روی دکمه Agree کلیک کنید

مرحله 5: نسخه جاوا را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید. با فشار دادن Yes در پنجره بازشو تایید کنید.

نسخه جاوا را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی Next کلیک کنیدنسخه جاوا را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید

مرحله 6: هنگامی که از شما خواسته شد تا جاوا Deployment Cache را حذف کنید، Yes را فشار دهید.

توجه داشته باشید: این به شما کمک می کند تا مقداری فضا را در دستگاه خود آزاد کنید.

هنگامی که از شما خواسته شد تا جاوا Deployment Cache را حذف کنید، Yes را فشار دهیدهنگامی که از شما خواسته شد تا جاوا Deployment Cache را حذف کنید، Yes را فشار دهید

مرحله 7: JVM اکنون حذف نصب شده است. اکنون برای نصب مجدد ماشین مجازی جاوا، روی دکمه دریافت جاوا کلیک کنید.

روی دکمه دریافت جاوا کلیک کنیدروی دکمه دریافت جاوا کلیک کنید

مرحله 8: فایل های جاوا را دانلود و نصب کنید.

روش 7: جاوا را در حالت بوت تمیز ویندوز نصب کنید

انجام یک بوت تمیز در شخصی ویندوز شما ممکن است کلید پنهان برای باز کردن یک تجربه جاوا صاف باشد. بوت تمیز به طور موقت برنامه ها و خدمات غیر ضروری را غیرفعال می کند و یک محیط بکر برای نصب نرم افزار ایجاد می کند.

اگر فرآیندهای پس‌زمینه متضاد مانع نصب یا راه‌اندازی جاوا شوند، این می‌تواند به جداسازی کمک کند. برای انجام این کار، دستگاه ویندوز خود را در حالت بوت تمیز باز کنید و ماشین مجازی جاوا را نصب کنید.

JVM را راه اندازی و اجرا کنید

جاوا یک زبان برنامه نویسی پرکاربرد است. این بر روی بسیاری از سیستم عامل ها و دستگاه های مختلف کار می کند. ماشین مجازی جاوا برنامه ای است که کد جاوا را اجرا می کند. اگر مشکلی با داده یا کد در حال پردازش توسط JVM وجود دارد، ممکن است خطای راه‌انداز ماشین مجازی جاوا را مشاهده کنید. امیدواریم روش‌های بالا به شما در رفع خطای ماشین مجازی جاوا کمک کرده باشند.

امیدواریم از این مقاله 7 روش برای رفع خطای لانچر ماشین مجازی جاوا در ویندوز مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات ، ما را مجله 8pic همراهی کنید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://8pic.ir/mag/7-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d9%81%d8%b9-%d8%ae%d8%b7%d8%a7%db%8c-%d9%84%d8%a7%d9%86%da%86%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%ac%d8%a7/
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *